Legioniści przygotowują się do meczu ze Szkotami

20.08.2019 13:24

(akt. 20.09.2019 14:07)

Po wolnym poniedziałku, piłkarze Legii Warszawa wrócili na boisko. Przez blisko 90 minut gracze stołecznej drużyny przygotowywali się do zbliżającej się rywalizacji z Rangers FC. Normalnie z drużyną trenował już Domagoj Antolić.

Najwcześniej na boisku pojawili się bramkarze: Radosław Majecki, Radosław Cierzniak, Wojciech Muzyk oraz młody Kacper Tobiasz z zespołu rezerw. Golkiperzy ćwiczyli pod okiem Krzysztofa Dowhania oraz Jana Muchy. Mniej więcej 30 minut po bramkarzach, na placu gry pojawili się pozostali trenerzy oraz zawodnicy. Grupa była uszczuplona poprzez brak kontuzjowanych.

Trzy tygodnie straci Jose Kante, który doznał urazu przed meczem z Zagłębiem Lubin. W zajęciach z zespołem nie uczestniczyli również z powodów zdrowotnych Vamara Sanogo, Kacper Kostorz, Jose Kante, Arvdyas Novikovas, William Remy oraz Marko Vesović. Nie było także Ivana Obradovicia. Serba czeka jeszcze kilka dni pauzy. Do zajęć wrócił Domagoj Antolić, który ostatnio zmagał się z problemami z plecami.

Oddzielnie pracowali ci, którzy w niedzielnym spotkaniu z Zagłębiem znaleźli się w wyjściowym składzie. Ta grupa miała nieco luźniejsze i krótsze zajęcia, skupiała się na tym, aby piłka, po ich przyjęciu, nie spadała na ziemię. Minęło trzydzieści minut i dziewięcioosobowe grono wróciło do szatni. Reszta graczy wymieniała z kolei podania w kole. Później doszło do gierki na skróconym polu gry. Składy wyglądały następująco. Rolę rozgrywającego pełnił wspomniany Antolić, który ćwiczył na pełnych obrotach.

Czerwoni: Cierzniak - Wieteska, Nagy, Praszelik, Rosołek, Carlitos
Szarzy: Muzyk - Astiz, Karbownik, Agra, Jodłowiec, Niezgoda

Po gierce boisko opuścił Mateusz Praszelik. Ostatnim elementem zajęć było szlifowanie wykończenia. Zawodnicy oddawali strzały z pola karnego po centrach z bocznych sektorów. Jedną z osób, które dośrodkowywały piłki, był trener Aleksandar Vuković. Cały trening trwał blisko 90 minut i był w całości otwarty dla przedstawicieli mediów.

Przed meczem z Rangers FC, legioniści mają w planach jeszcze jeden trening. W środę "Wojskowi" będą pracowali o godzinie 10:30. Zajęcia będą otwarte dla dziennikarzy przez kwadrans. O godzinie 18:00 trener Vuković spotka się z przedstawicielami mediów na konferencji prasowej. 30 minut później swoje spotkanie ma zaplanowane Steven Gerrard, szkoleniowiec szkockiej ekipy, która zdecydowała, że nie będzie trenowała w Polsce.

Co wiesz o rywalizacji Legii ze szkockimi drużynami

1/15 Ile razy Legia rywalizowała ze szkockimi drużynami w meczach o europejskie puchary?