Reklama HEG

Legioniści w klasyfikacji najlepszych polskich piłkarzy

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, Piłka Nożna

18-12-2018 / 18:50

(akt. 18-12-2018 / 19:21)

Siedmiu piłkarzy Legii Warszawa znalazło się w klasyfikacji najlepszych polskich piłkarzy tygodnika "Piłka Nożna". W sumie wybrano 77 zawodników, których podzielono na klasy: międzynarodową, reprezentacyjną oraz krajową.

Poza legionistami grającymi obecnie przy Łazienkowskiej, "PN" wyróżniła również wypożycznego do Piasta Gliwice Tomasza Jodłowca, który zajął 10. lokatę wśród środkowych i defensywnych pomocników oraz Konrada Michalaka, którego latem mistrzowie Polski sprzedali do Lechii Gdańsk - 9. wśród skrzydłowych. 

Ranking polskich piłkarzy "PN":

Bramkarze: 1. Łukasz Fabiański, 2. Wojciech Szczęsny (obaj kl. międzynarodowa), 3. Łukasz Skorupski (kl. reprezentacyjna), (...), 7. Arkadiusz Malarz (kl. krajowa)

Prawi obrońcy: 1. Łukasz Piszczek (kl. międzynarodowa), 2. Bartosz Bereszyński (kl. reprezentacyjna), 3. Tomasz Kędziora (kl. krajowa), (...), Paweł Stolarski (kl. krajowa)

Stoperzy: 1. Kamil Glik (kl. międzynarodowa), 2. Jan Bednarek, 3. Artur Jędrzejczyk, (...), 5. Mateusz Wieteska, (...), 9. Michał Pazdan (wszyscy kl. krajowa).

Lewi obrońcy: 1. Maciej Rybus (kl. reprezentacyjna), 2. Arkadiusz Reca, 3. Rafał Pietrzak (obaj kl. krajowa)

Pomocnicy środkowi i defensywni: 1. Grzegorz Krychowiak, 2. Mateusz Klich (obaj kl. reprezentacyjna), 3. Szymon Żurkowski, (...), 10. Tomasz Jodłowiec (obaj kl. krajowa)

Ofensywni pomocnicy: 1. Piotr Zieliński (kl. reprezentacyjna), 2. Sebastian Szymański, 3. Adrian Mierzejewski (obaj kl. krajowa)

Skrzydłowi: 1. Kamil Grosicki, 2. Damian Kądzior, 3. Przemysław Frankowski (wszyscy kl. reprezentacyjna), 4. Michał Kucharczyk, (...), 9. Konrad Michalak (obaj kl. krajowa)

Napastnicy: 1. Robert Lewandowski (kl. międzynarodowa), 2. Krzysztof Piątek, 3. Kamil Wilczek (obaj kl. reprezentacyjna).

Komentarze (51)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kuchy był próbowany przez Nawałkę. później odpadł.
Szymański wysoko, Kuchy również. Dziwne jest to, że przy takim braku dobrych skrzydłowych w naszej reprezentacji ani Nawałka, ani Brzęczek nie chce wypróbować Kucharczyka.
nazwiska będące na tych listach najlepiej świadczą o poziomie naszych piłkarzy - Krychowiak, Bednarek - jeszcze tylko Kamińskiego i Linetty brakuje. Poziom straszny.
Kamiński to klasa...
Czekaj...
W przedszkolu są klasy?
Jodła zawsze trzymał poziom.Szkoda ze odszedł,nawet na zmiane dobry.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Jodłowiec? Brakuje Czerwińskiego. Ciekawa pozycja Kucharczyka, ciekawe, że ani Nawałka anie obecny selekcjoner go nie powołują do repry a gigańci z PN dają go na trzecim miejscu w rankingu skrzydłowych w kraju.
Kapitan
 • 1 / 0
A kiedy ranking Legia.net - 100 Legionistów na stulecie odzyskania niepodległości? Bo 100 na stulecie Legionów, czy stulecie samej Legii, to chyba nie było (a może pamięć już mnie zawodzi?)?
~sadownik58
 • 0 / 0
Na wiosnę Szymański będzie jeszcze lepszy. Warunek - solidnie przepracowana zima pod okiem Pinto.
~DaneK
 • 0 / 0
Kolego, na wiosnę to Szymański będzie ale w lidze włoskiej.
Szymański na drugim ciekawe
~andreas
 • 0 / 0
Trochę mało naszych.
Szymański 2? W sumie nie wiem kto inny mógłby być wyżej ale przy całym szacunku dla jego talentu to chyba za wysoko....
Domyślny awatar Kapral
 • 2 / 0
Ale jak nikt nie przychodzi do głowy to widocznie mu się należy :) drugie miejsce nie oznacza od razu, że jest super ekstra. Być może oznacza to, że mamy dziurę w kraju na tej pozycji.
Nie chcę nic ująć Szymańskiemu ale myślę, że Janota gdyby w tej rundzie był u nas dawałby sporo więcej niż Szymi. Sebastian ma po prostu jeszcze czas. Zbierając w tym roku tak dużo minut, tak dużo doświadczenia może już za pół roku czy rok błyszczeć. Jednak w tej chwili w tym zestawieniu Janota jak dla mnie powinien być wyżej, tak samo jak Starzyński. Więcej propozycji jednak nie mam, Wam też nikt do głowy jak napisaliście nie przychodzi, więc chyba ta dziura o której jvb89 pisze jest faktem.
Do Micon Kuchy może i nie ma techniki ale sporo ważnych bramek jednak strzelił
Majecki niedługo trafi do reprezentacji to bardzo ułożony gość
Domyślny awatar Kapral
 • 2 / 0
Za rok Majecki się pojawi kosztem Malarza. Jędza to pogranicze klasy reprezentacyjnej znowu. Trzymam kciuki za awans Szymiego (choć pewnie jeszcze w tym roku). Ogólnie rzecz biorąc całkiem solidne zestawienie.
Bednarek? Proszę was ????
Dla mnie to on jest strasznie drewniany I wolny
~WOW
 • 0 / 2
Czytaliście?Nowi inwestorzy wisły mają wpompowywać w klub 130mln zł rocznie "Kwota 5mln euro za jednego zawodnika ma nie stanowić dla Wisły żadnego problemu"
Tak, napewno.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
To ze coś I ktoś napisał nie Musiał być prawdà a może I zapewne jest tylko życzeniem.
Pułkownik
 • 1 / 0
Nie mają czasu aby nawet dobrze prześwietlić tych azjatów. Okaże się zaraz że to drugi Meresiński czy szemrane firmy jak ci chińscy inwestorzy Milanu. Po czym wszystko spektakularnie się skończy.
Wiem, że to może niepoprawne politycznie ale mnie to cieszy. Może to będzie bodziec do rozwoju ligi, dla innych inwestorów. Poza tym jakoś zawsze mniej bolała mnie Wisła niż pyry.
śmierdzi mi ten biznes z Kambodży...
Abstrah*jąc już od potencjalnych wątków korupcyjnych, to jednak dobrze dla nas i całej ligi, że wchodzi ktoś z jakąś kasą. może mają jakieś kontakty, może sprowadzą kogoś rozpoznawalnego, dzięki czemu prestiż ligi wzrośnie.
Nawet jeśli to prawda, to bardzo dobrze. Nie będę psem ogrodnika. A i liga bedzie ciekawsza. Kto wie, moze to będzie jakiś sygnał dla innych firm, ze może warto inwestować u nas. Na tym zyska tylko cała Polska piłka
Kapitan
 • 1 / 0
Deklaracje niewiele znaczą. Za dużo ich było w polskiej piłce przez lata. Naiwnych nie sieją...
Już na starcie wygląda to szemranie. Jakiś byznesmen ze Szwecji prowadzący rzekomo interesy w Anglii z siedzibą, przynajmniej według Companies House, w jakimś rozpadającym się budynku na przedmieściach Birmingham. Fundusz Alelega to chyba jakaś firma-krzak, praktycznie nic na googlach. Ten Szwed i Piertowski już coś robili w Polsce, mają jakieś spółki w Warszawie zarejestrowane na fikcyjny adres. No, kambodżańska rodzina królewska też działa na wyobraźnie. Tutaj na ich forum ktoś ich ładnie przejrzał: wislakrakow.com/forum/showpost.php?p=1522718&postcount=12457 (nadziałem się na to przypadkowo próbując dowiedzieć się czegoś o tych ludziach)

Śmierdzi na kilometr.
po 1 nie rocznie tylko w ciągu roku a to jest różnica inwestycja jedno razowa a nie regularne datki, po 2 jak każda liga potrzebujemy minimum 2 dobrych drużyn
~Mixon
 • 2 / 8
Żenada, kto ich tam wybierał? Co w tej klasyfikacji robi dzban Fatalczyk? To jest chyba najważniejsze drewno w Europie i to świadczy jak fatalny jest poziom piłki w Polsce...
Generał
 • 5 / 2
Ten "dzban" posadzi na ławce Frankowskiego w dwie kolejki, jeśli tylko Przemcio przyjdzie do Legii.
A ty znowu będziesz się dzielił z nami swoim bólem istnienia.
Pułkownik
 • 0 / 1
No widzisz znawco? Nie tylko kolejni trenerzy, ale równiez twórcy rankingu to durnie. Pewnie na nich Kuchy tez ma papiery!!!
Proponuję Wam stworzyć forum hejterskie: www.fatalczyk.com i tam pisać. Tu się kompromitujecie!
~Mixon
 • 0 / 0
A gdzie są ci śmieszni trenerzy teraz? Oprócz Czerczesowa czy Siwka to reszta się okazała amatorkami, daleko nam do lig zachodnich przez to że takie drewna nie mające czasami celnego podania w meczu są tolerowane a nawet niektórzy się nimi zachwycają. Ekstraklapa to dno.
Kuchy jest najwyraźniej wyżej oceniany przez branżowych dziennikarzy niż własnych kibiców...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Ja lubie Kuchego i w zyciu na niego zlego slowa nie napisalem. Fakt ma swoje ograniczenia ale nadrabia walka i zaangazowaniem.
Kapitan
 • 0 / 0
Liczby go bronią i autentyczność - jest Legionistą. Parę bramek arcyważnych strzelił. Doceni Kucharczyka więcej osób, gdy chłopaka w Legii zabraknie - to naturalne. Zresztą on się nie zmienia w tych swoich cechach sportowych, a proszę - każdy trener go docenia, i to o czymś świadczy. Ale zmienił się trochę jako człowiek - zauważyliście? - naprawdę przestał przejmować się krytyką, potrafi się bronić, zhardział. I bardzo dobrze!
Starszy sierżant
 • 0 / 0
"Liczby go bronią i autentyczność - jest Legionistą"

Jak rozumiem, nasi gracze dzielą się na autentycznych i nieautentycznych, a może także na legionistów i nielegionistów. Mnie ten Kuchy ani ziębi, ani grzeje - jest, jaki jest, niemniej bardzo ciekawy ten podział. A po czym poznać, że jeden piłkarz Legii jest legionistą, a inny nim nie jest? Bo co, bo jeden z drugim klepie w wywiadach, że się czuje legionistą? Albo częściej niż inni eLkę pokazuje?

Jeśli już szukać tzw. prawdziwych legionistów, to ja wolę graczy, którzy zawsze dawali z siebie wszystko i nigdy nie przechodzili obok meczu, świadomi, że grają dla kibiców, bo to kibice są najważniejszą częścią tożsamości klubu. Tylko czy wśród tych graczy jest Kuchy?
Podporucznik
 • 3 / 0
Paweł Stolarski zajął wśród prawych obrońców 7 miejsce (ostatnie wyróżnione w rankingu).
Podporucznik
 • 3 / 0
A anal+ zaraz w swoim rankingu wskaże że 3/4 naszych zawodników to rozczarowania sezonu...
Generał dywizji
 • 2 / 0
Nic nowego, a zapewne Rado nadal będzie nr.1 jako naciągaczy mimo że ten nie gra. No i oczywista oczywistość to Legii najbardziej pomagają sedziowie.
Szkoda, że Brzęczek nie daje zagrać Kuchemu. Na dzień dzisiejszy mamy w reprezentacji jednego sprawnego skrzydłowego - Grosicki, z siłami na 60min grania. Coś tam w Championship zaczął także grać Wszolek i to wszystko, ale jego reprze także nie ma.
Domyślny awatar Porucznik
 • 3 / 0
Kogo jak kogo ale Kuchego się tam nie spodziewałem :)
Gratki Michał
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
W sumie jak zawsze waleczny I jak widać at cecha pozwala istnieć I nie schodzić z pewnego poziomu, poziomu Kuchego.
Zjazd Pazdana straszny...Szkoda.
Naprawdę szkoda bo w formie to był Pan Piłkarz!
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Szkoda, ale coś mi się widzi, ze to na mega własne życzenie.
Kto wie... Może to nie tylko forma, ale jest tam też drugie dno....
Kuchy King
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Obrona Legii, mocno stoi w tym rankingu
Pułkownik
 • 5 / 0
Kucharczyk 4tym skrzydłowym w PL a powołania jak nie było tak nie ma
Pułkownik
 • 0 / 0
Gdyby dostawał powołania, to dawno w Legii by go już nie było. I to za niezłe pieniądze.