Legioniści zagrożeni przed meczem z Jagiellonią

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

02-04-2019 / 23:35

(akt. 02-04-2019 / 23:49)

Grupa legionistów zagrożonych pauzą w kolejnym meczu, w wypadku otrzymania żółtej kartki, jest liczna, ale niezmienna. Na napomnienia uważać musi pięciu piłkarzy. Obie drużyny będą musiały radzić sobie bez zawieszonych piłkarzy: Legia bez Cafu, a Jagiellonia bez Arvydasa Novikovasa.

W meczu z Wisłą Kraków żółtą kartkę w Legii otrzymał jedynie Artur Jędrzejczyk. Stoper, razem z Marko Vesoviciem i Andre Martinsem, jest na czele klasyfikacji najczęściej napominanych legionistów. Cała trójka oglądała żółte kartki w tym sezonie Ekstraklasy po sześć razy.

Grupa legionistów zagrożonych nadmiarem żółtych kartek jest spora i nie zmieniła się w ostatnich meczach. Wciąż znajduje się w niej pięciu zawodników. Poza Cafu, który jest zawieszony i siłą rzeczy nie będzie miał możliwości walki na boisku, w gronie tym są również Adam Hlousek, Sebastian Szymański, Inaki Astiz oraz Dominik Nagy. Węgier z powodu kontuzji nie zagra przeciwko Jagiellonii Białystok.

Przeciwko Legii nie zagra Arvydas Novikovas. Litwin w poprzednim spotkaniu Jagiellonii obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Pięciu innych zawodników musi uważać na murawie. Ivan Runje zebrał do tej pory siedem kartek, a Jesus Imaz, Bartosz Kwiecień, Nikola Mitrović i Martin Pospisil byli napominani po trzy razy.

Sztab Legii Warszawa nadal nie będzie mógł skorzystać z Cafu. Portugalczyk ma za sobą jeden z trzech meczów zawieszenia za czerwoną kartkę w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Środkowego pomocnika ominą występy z Jagiellonią i Górnikiem Zabrze. Cafu będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Pogonią Szczecin.

6 - Andre Martins, Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk
- Paweł Stolarski (pauzował)
3 - Adam Hlousek, Dominik Nagy, Sebastian Szymański, Inaki Astiz, Cafu (zagrożeni)
2 - Domagoj Antolić, Sandro Kulenović, Mateusz Wieteska
- Carlitos, Kasper Hamalainen, Radosław Majecki, William Remy, Iuri Medeiros

Komentarze (2)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Ciężko jest wytypować skład na dziś...ale biorąc pod uwagę ostatnie zmiany to sądzę, że może wyjść taki skład: Malasz - Stolarski, Wieteska, Jędza, Hlousek - Remy, Martins - Medeiros, Radović, Vesović - Carlitos; do zmian: Niezgoda (jeśli już doszedł do zdrowia, jak nie, to Kulenović) za Carlitosa; Szymański za Radovicia i Antolić za Martinsa. Ale z drugiej strony to jest Legia, tu wszystko jest możliwe - może postawią na Majeckiego jednak? Vuko jeden wie
Dobra, z układanki wypadł Hlousek i Jarek czyli mamy na LO Rochę i do zmiany pierwszy Kulenović...albo Kuchy - chyba, że wyjdzie w podstawowej 11 zamiast Medeirosa. Ech, wróżenie z fusów...