Ligowa wygrana Brondby

04.08.2024 20:00

(akt. 05.08.2024 03:39)

Brondby, rywal Legii Warszawa w 3. rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji, wygrał na wyjeździe 2:0 z Lyngby BK w 3. kolejce ligi duńskiej. Bramki, obie w pierwszej połowie, zdobyli Mathias Kvistgaarden i Clement Bischoff.

W niedzielnym spotkaniu Brondby nie zagrali m.in. Sean KlaiberMarko DivkovićNicolai Vallys, u którego zdiagnozowano kontuzję kolana. Ostatni z wymienionych był kluczowym piłkarzem klubu w minionym sezonie (34 z 36 spotkań, 13 bramek, 9 asyst). Ofensywny pomocnik, który we wrześniu 2023 roku zadebiutował w reprezentacji Danii, powiedział pod koniec lipca br., że czeka go jeszcze ok. 4 – 5 tygodni przerwy. To oznacza, że opuści dwumecz z Legią.

3. KOLEJKA LIGI DUŃSKIEJ: LYNGBY BK – BRONDBY 0:2 (0:2)
Kvistgaarden (6. min.), Bischoff (17. min.)

BRONDBY: Pentz – Vanlerberghe (41' Alves), Lauritsen, Rasmussen – Sebulonsen, Wass (78' Radosević), Nartey (78' Greve), Bischoff – Bundgaard (77' Yeboah), Suzuki – Kvistgaarden (23' Schwartau)

Brondby, założone w 1964 roku, ma na koncie 11 mistrzostw (1985, 1987, 1988, 1990, 1991, 1996, 1997, 1998, 2002, 2005, 2021) i 7 Pucharów Danii (1989, 1994, 1998, 2003, 2005, 2008, 2018), a ostatnio zostało wicemistrzem kraju (62 punkty; 18 zwycięstw, 8 remisów, 6 porażek), tracąc zaledwie "oczko" do FC Midtjylland.

Legia i Brondby zmierzyły się ze sobą już w 2009 roku, czyli 15 lat temu, w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Pierwsze spotkanie, rozegrane w Danii, zakończyło się wynikiem 1:1. W rewanżu w Warszawie było 2:2. Awans do ostatniej fazy kwalifikacji, dzięki większej liczbie goli strzelonych na wyjeździe, wywalczyli rywale "Wojskowych".

Pierwsze spotkanie 3. rundy el. LK, pomiędzy Legią a Brondby, zostanie rozegrane 8 sierpnia (godz. 19:00), w Danii. Rewanż w Warszawie odbędzie się tydzień później (15.08, godz. 18:00).