Ligowe zwycięstwo Brondby, sporo kontuzji

29.07.2024 21:05

(akt. 29.07.2024 22:01)

Legia i Brondby wysoko wygrały domowe mecze 2. rundy el. Ligi Konferencji (po 6:0, odpowiednio z Caernarfon Town FC oraz Llapi Podujeve; wyjazdowe rewanże 1 sierpnia), więc to praktycznie pewne, że zmierzą się ze sobą w kolejnej fazie kwalifikacji do europejskiego pucharu. W poniedziałek, 29 lipca, potencjalny rywal "Wojskowych" zwyciężył 2:1 Velje BK w lidze duńskiej.

Po pierwszej połowie Brondby przegrywało 0:1, ale tuż po przerwie odwróciło losy rywalizacji i wygrało 2:1. Bohaterem zespołu Jespera Sorensena został rezerwowy Sebastian Sebulonsen, który dwie minuty po zmianie miał asystę, a chwilę później strzelił pięknego gola z dystansu. Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 10. minucie, lecz Yuito Suzuki nie wykorzystał rzutu karnego, uderzając w poprzeczkę. Po dwóch kolejkach ligowych, potencjalny przeciwnik Legii ma na koncie cztery punkty.

W kadrze Brondby na poniedziałkowe spotkanie zabrakło m.in. Nicolaia Vallysa. Klub poinformował, że 27-latek nie będzie dostępny w nadchodzących meczach, gdyż zdiagnozowano u niego lekką kontuzję kolana, wymagającą okresu odpoczynku, zanim wznowi pełne treningi. Jak informuje Lego Futbol, wspomniany piłkarz udzielił wywiadu w przerwie rywalizacji z Velje, przekazując, że nie zagra przez pięć tygodni. To oznacza, że ofensywny pomocnik, który w minionym sezonie strzelił 13 goli i miał 9 asyst, opuści potencjalny dwumecz z Legią.

Poza kadrą na rywalizację z Velje BK znaleźli się też Daniel Wass i Filip Bundgaard, którzy doznali urazów w czwartkowym spotkaniu eliminacji Ligi Konferencji, ale oczekuje się, że obaj będą gotowi do gry tak szybko, jak to możliwe. Poza tym, kontuzjowani są wciąż Frederik Alves, Marko Divkovic i Kevin Mensah.

Jeśli "Wojskowi" pokonają w dwumeczu walijski Caernarfon Town FC, a Duńczycy wyeliminują kosowskie Llapi Podujeve, to pierwsze spotkanie 3. rundy el. LK zostanie rozegrane 8 sierpnia (godz. 19:00), na Brondby Stadion. Rewanż w Warszawie odbędzie się tydzień później (15.08, godz. 18:00).

Legia i Brondby zmierzyły się ze sobą już w 2009 roku, czyli 15 lat temu, w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy. Pierwsze spotkanie, rozegrane w Danii, zakończyło się wynikiem 1:1. W rewanżu w Warszawie było 2:2. Awans do ostatniej fazy kwalifikacji, dzięki większej liczbie goli strzelonych na wyjeździe, wywalczyli rywale "Wojskowych".

2. KOLEJKA LIGI DUŃSKIEJ: BRONDBY – VELJE BK 2:1 (0:1)
Emmanouilidis (40. min.) – Kvistgaarden (47. min.). Sebulonsen (52. min)

BRONDBY: Pentz – Vanlerberghe, Lauritsen, Rasmussen – Klaiber (46’ Sebulonsen), Radosevic (63’ Greve), Nartey, Bischoff (90’ Cappis) – Suzuki, Schwartau (63’ Omoijuanfo), Kvistagaarden (74’ Yeboah)