Liga Konferencji

Ligowe zwycięstwo Realu Betis

30.09.2024 02:45

(akt. 30.09.2024 02:52)

Real Betis, najbliższy rywal Legii Warszawa, wygrał u siebie 1:0 z Espanyolem w 8. kolejce La Liga. Jedynego gola strzelił Giovani Lo Celso.

Lo Celso, 59-krotny reprezentant Argentyny, trafił do siatki w 85. minucie. Były piłkarz m.in. Tottenhamu i PSG dobrze odnalazł się w polu karnym gości, dopadł do odbitej futbolówki i skutecznie uderzył z lewej nogi (10. metr) na dalszy słupek. Dla 28-latka była to już piąta bramka w trwających rozgrywkach La Liga. Ofensywny pomocnik strzelił przynajmniej po golu w każdym z czterech ostatnich meczów ligi hiszpańskiej.

Real Betis mógł objąć prowadzenie znacznie wcześniej, bo w końcówce pierwszej połowy. Wówczas 22-letni Abde Ezzalzouli, mający na koncie występy w Barcelonie, został sfaulowany w "szesnastce" Espanyolu, ale nie zdołał wykorzystać "jedenastki". Jego uderzenie, w prawą stronę bramki, zostało obronione przez golkipera.

Drużyna Manuela Pellegriniego awansowała na 8. miejsce w La Liga, ma 12 punktów (trzy wygrane, trzy remisy, dwie porażki), a w najbliższy czwartek, 3 października (godz. 18:45), zagra na wyjeździe z Legią Warszawa w 1. kolejce fazy ligowej Ligi Konferencji.

8. KOLEJKA LA LIGI: REAL BETIS – ESPANYOL 1:0 (0:0)