News: LIYC 2018: Legia druga w łódzkim turnieju

LIYC 2018: Legia druga w łódzkim turnieju

Dariusz Oleś

25.03.2018 21:12

(akt. 02.12.2018 11:31)

W drugim dniu turnieju Łódź International Youth Cup 2018 juniorzy młodsi Legii Warszawa rozegrali dwa mecze. Przed południem, zespół prowadzony przez trenera Tomasza Sokołowskiego zagrał z UKS SMS Łódź, a później zmierzył się z Pogonią Szczecin. Remis z gospodarzami imprezy i porażka z „Portowcami” spowodowały, że ostatecznie legioniści zajęli drugie miejsce w turnieju. Spotkania rozgrywano w systemie 2x25 minut.

„Wojskowi” od pierwszego gwizdka narzucili rywalom swój styl gry. W pierwszej połowie meczu, pokonać bramkarza mogli Wiktor Preuss, Mateusz Leszczuk i Szymon Włodarczyk, lecz za każdym razem, piłka została uderzona albo za lekko, albo minimalnie niecelnie. Druga część spotkania rozpoczęła się pechowo dla warszawiaków. W prostej sytuacji piłkę stracili defensorzy Legii, co bezlitośnie wykorzystał Tomasz Pałgan, który precyzyjnym strzałem zdobył bramkę dla łodzian. Odpowiedź warszawiaków przyszła jednak błyskawicznie. Cztery minuty po stracie gola, z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Gabor Grabowski, nie dając bramkarzowi szans na dobrą interwencję. Wyrównujące trafienie, wyraźnie uspokoiło grę, co skutkowało tym, iż do końca meczu działo się niewiele, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Fotoreportaż z meczu (fot. Ana Okolus)

UKS SMS Łódź – Legia Warszawa 1:1 (0:0)
Pałgan (29.min) – Grabowski (33.min)

W drugim niedzielnym spotkaniu, stołeczni juniorzy zmierzyli się z Pogonią Szczecin. Stawką meczu było zwycięstwo w całym turnieju. Legioniści byli w  gorszej sytuacji niż rywale, gdyż musieli wygrać (szczecinianom wystarczył remis). Niestety, pojedynek nie dostarczył zbyt wielu emocji, ponieważ dobrze zorganizowani w obronie piłkarze Pogoni, nie dali legionistom szans na skonstruowanie groźnych akcji. Pierwsza połowa, po bezbarwnej grze, zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części spotkania, drużyna z Pomorza wykorzystała pierwszą okazję do strzelania gola. W 29. minucie, po rzucie rożnym, przytonie w polu karnym legionistów zachował się Nicolas Kankowski, który z bliskiej odległości pokonał Tomasz Woźniaka. Kolejne minuty miały podobny przebieg do tego, co działo się w pierwszej połowie. W końcówce konfrontacjinerwy puściły Aleksandrowi Stawiarzowi, który za niesportowe zachowanie został ukarany czerwoną kartką. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Pogoni, która zwyciężyła również w turnieju.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 1:0 (0:0)