LPT: Podsumowanie gier kadrowiczów i zwycięstwo koszykarzy

15.10.2024 13:00

(akt. 15.10.2024 13:07)

Zapraszamy na nasz cotygodniowy format LPT, czyli Legijne Podsumowanie Tygodnia, w którym informujemy o najważniejszych wydarzeniach związanych ze stołecznym klubem.

Wtorek, 8 października

1. Poznaliśmy datę meczu z Lechem w 15. kolejce Ekstraklasy. Spotkanie odbędzie się 10 listopada, o godzinie 17:30, w Poznaniu.

2. "A Bola" informuje, że Legia Warszawa skorzysta z opcji wykupu Rubena Vinagre.

Środa, 9 października

1. Futsaliści Legii przegrali 2:3 z Piastem Gliwice w 5. kolejce Ekstraklasy.

2. Zawodnik akademii, Athanasios Christopoulos, wystąpił w towarzyskim meczu reprezentacji Grecji U-17.

Czwartek, 10 października

1. Legia Warszawa wydała komunikat dotyczący sytuacji w klubie. Poinformowała, że trener Goncalo Feio kontynuuje pracę z zespołem.

2. 57. urodziny obchodziła legenda "Wojskowych" i obecny dyrektor sportowy, Jacek Zieliński.

3. Erik Mikanowicz, zawodnik juniorów starszych, strzelił dwa gole w barwach reprezentacji Białorusi U-19, która wygrała 6:1 w pierwszym towarzyskim spotkaniu z Azerbejdżanem.

4. Legia przedłużyła i podpisała nowe umowy o współpracy w ramach projektu klubów partnerskich stołecznej akademii.

5. Jan Bienduga podpisał pierwszy zawodowy kontrakt z Legią Warszawa. Bramkarz z rocznika 2008, który przyszedł do "Wojskowych" z KS SEMP Ursynów, związał się z klubem do 30 czerwca 2027 roku.

Piątek, 11 października

1. Były zawodnik Legii Warszawa, Ariel Borysiuk, poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery.

2. Polska U-21 pokonała 4:0 Kosowo w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy. Całe spotkanie rozegrał podstawowy bramkarz Legii i kapitan reprezentacji, Kacper Tobiasz.

3. Polska U-20 przegrała 1:3 z Niemcami w Elite League. Jordan Majchrzak grał do 60. minuty (asysta przy golu na 1:0), a Jan Ziółkowski od 46. minuty.

4. Koszykarska Legia pokonała 89:78 Start Lublin w meczu 2. kolejki Orlen Basket Ligi.

Sobota, 12 października

1. Dynamo Mińsk poinformowało, że nie będzie organizować sektora gości podczas meczu z Legią Warszawa w Lidze Konferencji.

2. Legia U-19 przegrała 2:3 z Wisłą Kraków w meczu 10. kolejki CLJ.

3. Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Portugalią w 4. kolejce Ligi Narodów. Maximilian Oyedele zagrał w debiucie do 66. minuty, natomiast Bartosz Kapustka spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

4. Polska U-17 wygrała 3:0 z Gruzją w drugim meczu pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy w Słowenii. Całe spotkanie zagrali zawodnicy Legii, czyli Jakub Zieliński i Mateusz Lauryn, a Pascal Mozie wszedł na boisko w 66. minucie.

5. Napastnik Kristijan Jovović, wystąpił w reprezentacji Czarnogóry U-17, która zremisowała 1:1 z Rumunią w pierwszym meczu towarzyskim.

6. Środkowy pomocnik Samuel Sarudi zagrał w reprezentacji Słowacji do lat 19, która wygrała 3:0 z Macedonią Północną w drugim meczu turnieju 1. rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Niedziela, 13 października

1. Legia Ladies pokonały 2:1 Sportową Czwórkę Radom.

2. Erik Mikanowicz, zawodnik juniorów starszych, zagrał w reprezentacji Białorusi U-19, która zremisowała 1:1 z Azerbejdżanem w drugim meczu towarzyskim.

3. Futsaliści Legii przegrali 1:2 z Dremanem Opole Komprachcice w 6. kolejce Ekstraklasy.

Poniedziałek, 14 października

1. Marcin Rudawski z żeglarskiej Legii został mistrzem Europy seniorów w klasie ILCA6. Regaty odbyły się w Portugalii, w trudnych warunkach pogodowych. Polak wygrał 3 z 4 wyścigów, w drugim zajął 4. miejsce.

2. Kristijan Jovović wystąpił w reprezentacji Czarnogóry U17, która przegrała 0:2 w rewanżowym meczu towarzyskim przeciwko Rumunii.