zespół Legia radość drużyna Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:2

LPT: Ważne zwycięstwa w Gdańsku i Bukareszcie

22.10.2024 18:40

(akt. 22.10.2024 18:51)

Zapraszamy na nasz cotygodniowy format LPT, czyli Legijne Podsumowanie Tygodnia, w którym informujemy o najważniejszych wydarzeniach związanych z Legią Warszawa.

Wtorek, 15 października

1. Reprezentacja Polski zremisowała 3:3 w meczu 5. kolejki Ligi Narodów z Chorwacją. W spotkaniu wystąpiło dwóch piłkarzy Legii: Maxymilian Oyedele, który wszedł w 62. minucie, oraz Bartosz Kapustka, który pojawił się na boisku w 74. minucie.
  2. Polska U-20 pokonała 4:2 Turcję w meczu Elite League. W spotkaniu wystąpiło dwóch piłkarzy Legii: Jordan Majchrzak (do 56. minuty, gol samobójczy) i Jan Ziółkowski (od 1. do 90. minuty, bramka na 1:0), a także Maciej Kikolski (cały mecz), który przebywa na wypożyczeniu z "Wojskowych" do Radomiaka Radom.
  3. Reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała 2:2 ze Słowenią w ostatnim meczu turnieju 1. rundy eliminacji mistrzostw Europy. Całe spotkanie rozegrali zawodnicy Legii: Jakub Zieliński i Mateusz Lauryn, a Pascal Mozie został zmieniony w 60. minucie.
  4. Polska U-21 zremisowała 3:3 z Niemcami i chwilę później awansowała na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Całe spotkanie rozegrał podstawowy bramkarz Legii Warszawa i kapitan kadry, Kacper Tobiasz.
  5. Koszykarska sekcja Legii pokonała 91:88 rumuńskie Dinamo Bukareszt w meczu 2. kolejki (ENBL) European North Basket.
  6. Samuel Sarudi, środkowy pomocnik Legii Warszawa, wystąpił w reprezentacji Słowacji do lat 19, która przegrała 0:2 z Łotwą w trzecim meczu turnieju 1. rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy. Zawodnik "Wojskowych" rozegrał całe spotkanie.

Środa, 16 października

1. Futsalowa Legia przegrała 1:4 z Rekordem Bielsko-Biała w meczu 7. kolejki Ekstraklasy.
  2. Legia Ladies pokonały 6:0 Słupczankę Słupca w meczu 1/32 finału Orlen Pucharu Polski kobiet.

Czwartek, 17 października

1. Legia zaprezentowała nową kolekcję, poświęconą legendzie klubu, Lucjanowi Brychczemu.

Piątek, 18 października

1. Poznaliśmy datę meczu z Cracovią w 16. kolejce Ekstraklasy. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 listopada, o godzinie 20:15, w Warszawie.
  2. Legia Warszawa pokonała 2:0 Lechię Gdańsk w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Ryoya Morishita i Kacper Chodyna. Stołeczna drużyna awansowała na 5. miejsce w tabeli, tracąc 9 punktów do liderującego Lecha Poznań.

Sobota, 19 października

1. Rezerwy Legii Warszawa wygrały 2:1 z Victorią Sulejówek w 13. kolejce Betclic 3. ligi. Drugi zespół Legii znajduje się na 2. miejscu w tabeli, tracąc 4 punkty do liderującej Unii Skierniewice, która zagrała o jedno spotkanie więcej.
  2. Drużyna U-19 wygrała 7:1 z Wartą Poznań w meczu CLJ.
  3. Zespół U-17 zremisował 0:0 z AKS SMS Łódź w ekstralidze młodzieżowej.
  4. Selekcjoner koszykarskiej reprezentacji Polski, Igor Milicić, wybrał szeroką kadrę na listopadowe mecze z Estonią (21.11 i 24.11) w kwalifikacjach do EuroBasketu 2025. Na 32-osobowej liście powołanych znalazło się trzech zawodników Legii Warszawa – Dominik Grudziński, Michał Kolenda i Andrzej Pluta.

Niedziela, 20 października

1. Koszykarze Legii pokonali 94:84 Zastal Zielona Góra w wyjazdowym meczu 3. kolejki Orlen Basket Ligi.