Lucjan Brychczy odsłonił tablicę w Alei Gwiazd

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net, Legia Warszawa

12-06-2019 / 11:10

(akt. 12-06-2019 / 11:13)

We wtorek 11 czerwca miała miejsce II edycja Alei Gwiazd Piłki Nożnej. Swoją tablicę z odciskami stóp odsłonił Pan Lucjan Brychczy, a także Paweł Janas, Jacek Gmoch, Stefan Majewski, Józef Młynaczyk czy Antoni Piechniczek. Pośmiertnie został uhonorowany Wacła Kuchar, jego certyfikat otrzymał prezes Pogoni Lwów Marek Horbań.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK

- Człowiek-legenda. Legenda Łazienkowskiej, legenda Legii Warszawa, honorowy prezes tego klubu. 60 lat w Legii, jest drugim najlepszym strzelcem w historii ligowych rozgrywek. Szanowni Państwo, jego nazwisko jest skandowane na stadionie Legii bardzo często. Kibice je wywołują i zawsze pamiętają - takimi słowami Pana Lucjana Brychczego zapowiedział prowadzący uroczystość prezes Fundacji Aleja Gwiazd, Sławomir Jachimowski.

- Kici przede wszystkim mało mówi a dużo robi. Wszystko widzi, wystarczy mu tylko jedno słowo. Na boisku był zawsze bardzo życzliwy, szczególnie dla młodych zawodników. My byliśmy bardzo długo sąsiadami, a nasi synowie długo grali razem w Legii w piłkę. Mieszkaliśmy dwie klatki od siebie, wiele nas łączyło i nadal łączy. Gdy przyszedłem do szatni, było w niej wielu reprezentantów, dlatego też do każdego z nich zwracałem się na „Pan”. Gdy powiedziałem „Panie Lucjanie, niech Pan poda”, odpowiedział mi: „Ja jestem Kici. Jak będziesz tak mówił, będzie po szansie” – wspominał Jacek Gmoch.

Inauguracja Alei Gwiazd Piłki Nożnej nastąpiła 12 czerwca 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym szczególnym roku uhonorowano i odsłonięto tablice z odciskami stóp Włodzimierz Lubański, Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Jan Tomaszewski i Władysław Żmuda. Pośmiertnie odsłonięte zostały tablice Gerarda Cieślika, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka.

Projekt jest realizowany przez fundację Aleja Gwiazd, Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółkę PL.2012+, operatora PGE Narodowego. Ma na celu popularyzację piłki nożnej, a także przybliżenie sylwetek sportowców zasłużonych dla tej dyscypliny.

 

Komentarze (15)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Panie Lucjanie szacunek na zawsze zostanie!!!!
~in
  • 0 / 0
Super sprawa dla upamiętnienia polskich piłkarzy.
Z punktu technicznego:
1. Odciski za głębokie przez co są brzydkie (spójrzcie na odciski na promenadzie w Monte Carlo w Monaco).
2. Skoro odciski zrobione dla zachowania pamięci, co do cholery robi tam napis "PGE" (za 50lat każdy będzie pytał co to oznacza. Sponsorów nie powinno się umieszczać na tego typu tablicach/pomnikach - wstyd).
Człowiek Legenda
Pułkownik
  • 0 / 0
Gratulacje, i jak najbardziej zasluzone !!!
Marszałek Polski
  • 2 / 0
Panie Lucjanie - fajnie że jest Pan niezatapialny i przeciwpancerny:):):):)
Dziękuję za wszystko - komu jak komu - ale Panu w tej "uliczce" miejsce się należy bez dwóch zdań:)
Brawo Kici*** kłaniam się gleboko i życzę zdrowia Panie Lucjanie
~fan Kazimierza D.
  • 2 / 0
Miałem to szczęście oglądać z prawdziwej Żylety jak grał pan Lucjan i Kazimierz . Podziwiałem dryblingi Janusza Żmijewskiego (Koń, Pele, Żmija).
A Jacek Szczęka (Gmoch) grał niezwykle ostro a drewniany był bardzo.
Takich piłkarzy jak Brychczy i Deyna nie zapomina się nigdy. Artyści.
To musiał być zaszczyt oglądać Pana Lucjana na żywo. 100 lat Mistrzu!!!

PS Do wszystkich używających słowa "legenda" np. w stosunku do chociażby Rado(a po latach znajdą się tacy (o zgrozo!), co ze względu na tytuły będą tak nazywać Rzeźnika lub Kuchego). Synonimem tego słowa jest właśnie Pan Lucjan.
Kapitan
  • 0 / 0
Rudy prezes w pierwszej edycji razem z Deyna a nasz Pan Lucjan dopiero teraz...... i gdzie tu sprawiedliwość
Kapitan
  • 0 / 0
choć lepiej późno niż wcale
Pułkownik
  • 0 / 0
Brawo dla obu Panów
Zasłużone wyróżnienie dla Pana Lucjana!
Generał dywizji
  • 2 / 0
Wielki SZACUNEK Panie Lucjanie!!!
Jacek gmoch 80 lat a widać po tej jednej pozie, że jest w lepszej formie, niż większość 50 latków B-)
Pułkownik
  • 0 / 0
To prawda, 40-stka na karku a nieraz zastanawiam sie zanim przykucne czy przyklekne.
Dodam ze jest to kwestia kolan, nie brzucha (;.