News: Maciej Skorża: Zagramy dla kibiców

Maciej Skorża zostanie zawieszony?

30.03.2012 23:39

(akt. 05.01.2019 10:21)

Trener Legii Maciej Skorża został w 82. minucie meczu z Wisłą usunięty z ławki rezerwowych. Sędzia Daniel Stefański zdecydował się na to po tym jak szkoleniowiec Wojskowych mocno protestował przeciwko wyrzuceniu z boiska Artura Jędrzejczyka. - Wszedłem na boisko, bo chciałem odciągnąć zawodników od zamieszania. Widocznie powiedziałem też coś za dużo i musiałem opuścić ławkę - stwierdził już na chłodno po meczu trener Legii. Trenera Wojskowych wsparli po meczu kibice Legii, którzy głośno krzyczeli imię i nazwisko opiekuna stołecznej ekipy podczas, gdy ten udzielał wywiadu jednej z telewizji.

Prawdopodobnie Legia będzie musiała sobie radzić bez Macieja Skorży w ligowych spotkaniach z Ruchem Chorzów (dom) oraz Widzewem Łódź (wyjazd). Szkoleniowiec usunięty z ławki zostaje - według przepisów Ekstraklasy - automatycznie zawieszony na dwa spotkania. Być może władze Legii odwołają się do Komisji Ligi, ale szanse na pozytywne rozpatrzenie odwołania są małe.

Już w zeszłym sezonie Legię spotkała podobna sytuacja, kiedy w przerwie meczu Legia - Lech w Warszawie, Mirosław Górecki odesłał Skorżę na trybuny. W pojedynkach z Lechią i Widzewem, "Wojskowych" prowadził duet: Rafał Janas - Jacek Magiera. Wtedy legioniści przegrali 0:3 z ekipą znad morza oraz pokonali RTS 1:0.

Przypomnijmy, że w meczu z Ruchem nie zagrają również trzej zawodnicy, którzy dziś obejrzeli swoje czwarte żółte kartki w sezonie. Mowa o Januszu Golu (zobaczył też piąte "żółtko"), Arturze Jędrzejczyku (również piąte) oraz Jakubie Rzeźniczaku. Pewny występu z Ruchem może być więc Ivica Vrdoljak. Prawdopodobnie partnerować mu będzie, któryś z młodych defensywnych pomocników - Daniel Łukasik lub Dominik Furman. Na prawą obronę przesunięty może zostać za to Michał Żewłakow lub Inaki Astiz