Majecki nominowany do nagrody przez Ekstraklasę

Piotr Kamieniecki

Źródło: Ekstraklasa SA

04-12-2018 / 10:44

(akt. 06-12-2018 / 13:24)

Radosław Majecki otrzymał nominację do nagrody dla najlepszego młodzieżowca w Ekstraklasie w listopadzie. Bramkarz mistrzów Polski o wyróżnienie rywalizuje razem z Karolem Świderskim z Jagiellonii Białystok i byłym graczem "Wojskowych", a obecnie zawodnikiem Pogoni Szczecin, Sebastianem Walukiewiczem.

Dla Radosława Majeckiego listopad 2018 roku już na zawsze pozostanie szczególnym czasem w karierze. Właśnie wtedy zadebiutował on w najwyższej polskiej lidze. Ten rozdział w swym życiorysie rozpoczął od czystego konta przeciwko Górnikowi Zabrze. Zero po stronie strat zachował też w 16. kolejce w starciu z KGHM Zagłębiem Lubin. Pokonać zdołali go w tym miesiącu tylko zawodnicy rozpędzonej Pogoni Szczecin. Łącznie więc jego bilans wyniósł: trzy mecze - dwie stracone bramki oraz dwa czyste konta. Obronił też sześć strzałów. Na przedpolu z kolei interweniował siedmiokrotnie. Sześćdziesiąt pięć z jego podań (83,33%) dotarło do adresatów. Jest on pierwszym w historii golkiperem nominowanym do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego - brzmi uzasadnienie kapituły.

Komentarze (5)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Przypomina charakterem młodego Szczęsnego. Będzie dobry.
Generał brygady
  • 0 / 0
Oby :)

To by oznaczało wiele $ dla Legii za niedługi czas.
Pułkownik
  • 2 / 0
Mam mieszane odczucia, co do takich wyróżnień. Obiektywnie niewiele znaczą, ale młodych piłkarzy mogą budować, mogą motywować. Majecki ma te szczęście (i talent, owszem, również), że nareszcie stanęło przed nim dwóch dobrych stoperów - Jędza i Remy. Ta obrona wygląda już inaczej niż na początku sezonu, stąd nie dziwi że w czterech meczach raptem sześć strzałów przyszło obronić młodemu golkiperowi. Ale to żadne deprecjonowanie jego umiejętności, a tym bardziej szukanie dziury w całym (można - vide gol przepuszczony w Szczecinie). Niech się Majecki rozwija, niech buduje swoją karierę mądrze i powoli (bramkarze mają czas). I niech Legia ma z niego pożytek.

W naszym zespole na tej pozycji potrzeba solidnego zawodnika z silnym charakterem, który dodatkowo wybroni dwa, trzy strzały dopuszczone po kontrach, gdy zespół jest w natarciu i wyłapie możliwie wszystko po stałych fragmentach. W żaden sposób gracz m. słupkami Legii nie powinien być wiodącą postacią, chyba że imponuje charyzmą, zostaje kapitanem... I tak bywało w przeszłości.
Generał brygady
  • 0 / 0
"W naszym zespole na tej pozycji potrzeba solidnego zawodnika z silnym charakterem, który dodatkowo wybroni dwa, trzy strzały dopuszczone po kontrach, gdy zespół jest w natarciu i wyłapie możliwie wszystko po stałych fragmentach. W żaden sposób gracz m. słupkami Legii nie powinien być wiodącą postacią, chyba że imponuje charyzmą, zostaje kapitanem... I tak bywało w przeszłości." - do tego opisu pasuję Cierzniak i Malarz ;)))
Generał dywizji
  • 1 / 0
Majecki wygląda na mentalnego kozaka. To co rzuca się w oczy to fakt że jest wyraźnie lepszy w grze nogami od reszty naszych bramkarzy. Jego techniki bramkarskiej nie potrafię ocenić, ale jeśli trenerzy uważają że ma dobrą, to trzeba im zaufać.