Makowski zagra w Sosnowcu

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

29-06-2018 / 21:39

(akt. 02-12-2018 / 11:25)

Rafał Makowski poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec. Zgodnie z naszymi informacjami, w trakcie kolejnych rozgrywek wychowanek Legii Warszawa również będzie grał w zespole, z którym awansował do Ekstraklasy. Piłkarz podpisze roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne dwanaście miesięcy.

Makowski to wychowanek Legii. Przy Łazienkowskiej pomocnik spędził czternaście lat. W poprzednim sezonie zawodnik rozegrał na wypożyczeniu w Zagłębiu osiemnaście spotkań, w których strzelił gola i zanotował asystę. W pierwszym zespole "Wojskowych" "Makos" debiutował w 2015 roku, a w sumie wybiegł na boisko w czternastu meczach. 

 

Z końcem czerwca wygasa kontrakt Makowskiego z Legią. Jako wolny gracz pomocnik podpisze roczną umowę z Zagłębiem z opcją jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. 

 

W teorii Zagłębie powinno zapłacić Legii ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika, lecz z powodu współpracy i przyjacielskich relacji obu klubów, tak się nie stanie. W przypadku, gdyby mistrzowie Polski chcieli ponownie sprowadzić zawodnika, klub z Sosnowca nie będzie robił problemów. 

 

- Dzisiaj zakończył się pewien etap w moim życiu. Po 14 latach przyszedł moment na zmianę barw klubowych. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, byłym trenerom, kolegom z drużyny. Bez nich nie spełniłbym swojego marzenia jakim było dołączenie do kadry pierwszego zespołu i zagranie przy Ł3. Przeżyłem dużo pięknych, jak i tych gorszych chwil, ale żadnej z nich nie żałuję. Legia to mój drugi dom, każdego dnia dorastałem i rozwijałem się razem z klubem, za co jestem bardzo wdzięczny. Miło będę wracał do każdej chwili spędzonej razem. Życzę powodzenia i do zobaczenia. Mam nadzieje, ze kiedyś jeszcze tu wrócę - napisał Makowski na swoim profilu na Instagramie. 

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 0 / 0
Solidny i jeszcze młody zawodnik. Potrzebuje gry - niech zatem gra i rozwija się w zaprzyjaźnionym Zagłębiu.
"W teorii Zagłębie powinno zapłacić Legii ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika, lecz z powodu współpracy i przyjacielskich relacji obu klubów, tak się nie stanie. W przypadku, gdyby mistrzowie Polski chcieli ponownie sprowadzić zawodnika, klub z Sosnowca nie będzie robił problemów."
.
To rozumiem, że mamy kwotę wykupu czy jak? Bo się okaże, że zagra sezon życia i cena pójdzie solidnie w górę. A temat Sebastiana Milewskiego ucichł?