Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

07.08.2021 08:00

(akt. 07.08.2021 01:52)

Nowym zawodnikiem Legii Warszawa zostanie Marcel Szymański. Napastnikowi z rocznika 2005 w czerwcu wygasł kontrakt z Radomiakiem Radom.

Marcel Szymański to wychowanek Iłżanki Kazanów, który w sezonie 2017/2018 związał się z Radomiakiem Radom. W poprzednich rozgrywkach trenował z pierwszym zespołem, rozegrał 18 minut w I rundzie Pucharu Polski (4:0 z Miedzią Legnica). Parę razy wystąpił też w IV-ligowych rezerwach. Rywalizował również w drużynie z rocznika 2005. Napastnik jest regularnie powoływany do juniorskich reprezentacji Polski. W piątek, 6 sierpnia, zagrał w kadrze U-17 i strzelił jedynego gola dla biało-czerwonych w meczu towarzyskim z Niemcami (1:10).

Wraz z końcem czerwca Szymańskiemu wygasł kontrakt z Radomiakiem, który nie został przedłużony. Teraz, według naszych informacji, trafi do Legii Warszawa. W lutym br. zawodnik miał okazję zmierzyć się w sparingu z drugą drużyną "Wojskowych". Radomiak przegrał wtedy 3:5, a 16-latek zdobył bramkę w 88. minucie i ustalił wynik gry kontrolnej. Szymański będzie kosztował tyle, co ekwiwalent za wyszkolenie, czyli ok. 25 tysięcy zł.