Mateusz Wieteska: Pierwszy hat-trick w Legii

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

22-01-2020 / 12:05

(akt. 22-01-2020 / 17:47)

- Do końca obozu zostały jeszcze trzy sparingi i daleko mi do tytułu króla strzelców zgrupowania. Bramki cieszą, choć najważniejsze było wybieganie przez wszystkich 90 minut i rozegranie dobrego meczu. Chcieliśmy wykonać dobrą pracę i tak właśnie było - powiedział Mateusz Wieteska, zdobywca trzech bramek w rywalizacji z Węgrami.

- Legia ma nowego napastnika? Nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość. W drugiej połowie wystąpiłem jako „szóstka” i nie był to mój pierwszy raz w karierze. W przeszłości byłem tam ustawiany przez trenerów. W razie potrzeby mogę zająć miejsce na tej pozycji i pomóc zespołowi. Wszystko zależy od chęci szkoleniowca i faktu  czy będzie potrzebował skorzystać ze mnie właśnie tak. Uważam, że nominalną pozycją jest środek obrony - dodał Wieteska.

- Być może strzeliłem już hat-tricka, ale nie było to w Legii. Do takiego wydarzenia mogło dojść w juniorach Pogoni Grodzisk Mazowiecki, ale nie potrafię sobie przypomnieć takiej chwili. Trzy bramki, nawet zdobyte w sparingu, na pewno są powodem do radości. Fajnie, że udało się dokonać czegoś takiego - stwierdził piłkarz stołecznej drużyny. 

- Czekam na to, by drugi skład wygrał spotkanie z Serbami i żebyśmy wszyscy zakończyli dzień w dobrych nastrojach - powiedział Wieteska. Legia zagra drugi sparing w środę o godzinie 15:00. Rywalem będzie serbski FK Vożdovac. 

Komentarze (20)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 0 / 0
Jędza też miał trójkę z Arsenalem .
Generał brygady
  • 1 / 0
Wietes rób tak w lidze. Chociaż raz na jakiś czas.
Jędrzejczyk też strzelił kiedyś hattricka w sparingu. W meczu sparingowym na otwarcie stadionu - z Arsenalem z Londynu. Potem zrobił się z niego świetny obrońca. Oby to był dobry prognostyk dla Wieteski.
Tylko jest różnica między Jedza a Wietesem - jakość
W tym wieku, w którym teraz jest Wieteska to Jędrzejczyk chyba dopiero zaczynał mieć przebłyski jakości. Także wszystko przed Wietesem, wszystko co dobre, czego mu życzę.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Mati - wiesz czego ci życzę? Żeby nie był ostatni:)
Generał brygady
  • 0 / 0
Do statystyk oficjalnych te trzykrotne trafienie się nie liczy, ale buduje samego zawodnika. To też ważne. Gratulacje się należą, tak czy siak.
Kapitan
  • 1 / 0
Ja bym poszukał dla niego inne pozycji niż obrona. Poważnie. A już na pewno nie środkowy obrońca, ustawili go tam bo wysoki.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Na prawej w Górniku też grał. Czort znajet czym zaskoczy Vuko - może da go na 9 a Kante na 10? Będzie wesoło:)
Mateusz, cieszy nie tylko Ciebie, również i Kibiców. Może ten mecz będzie przełomowym momentem w karierze. Tego życzę Tobie.
Co z tego, że strzela jak babol robi?
W przyrodzie tak już jest. Bilans musi wyjść na zero.
Idealna Legia wg technojezusa to, 10-ciu ciemnoskórych plus Domagoj Antolić. Każdy Polak jest drewniany.
technodzban
No to mamy "dziewiąteczke"! Wysoki, silny, skuteczny, dobrze gra głową, nienaganny technicznie, doświadczony w grze obronnej..... Mateuuuuusz Wieteskaaaaaa! ;)
Ile to sparing że słabeuszami może zmienić. Jeszcze chwilę temu jedynym określeniem było: "babolarz"
Komentarz w formie żartu..A tak na serio gdybyś śledził moje komentarze to byś wiedział ze nigdy nie nazwałem go babolarzem, a wręcz przeciwnie, twierdzę że za rok-dwa może być podstawowym, solidnym obrońcą Legii.
Nie mówiłem o Tobie. Po prostu czekam już na te skrajności, które tak lubimy ;)
Chorąży
  • 1 / 0
.........Mateusz .....z Serbami to chyba wybiegnie pierwszy skład a nie drugi ..........................ale za te trzy bramki gratulacje............
Do przodu jest lepszy niż w zapewnianiu gry na zero z tyłu