Mazur Karczew: sylwetka sparingpartnera
01.09.2017 23:09
Rozgrywki
Mazur Karczew występuje w czwartej lidze w grupie mazowieckiej południowej. Poprzedni sezon czerwono-biało-zieloni zakończyli na czwartym miejscu, ustępując jedynie Victorii Sulejówek, Broni Radom i Mszczonowiance Mszczonów. W tegorocznych rozgrywkach podopieczni Arkadiusza Modrzejewskiego wystartowali przecietnie. W czterech kolejkach zgromadzili tylko pięć punktów. W tej chwili, do liderów rozgrywek: Pilicy Białobrzegi oraz Mszczonowianki, piłkarze Mazura tracą siedem "oczek". Strata punktowa do prowadzącej dwójki nie musiała być aż tak duża. W ostatnich dwóch zremisowanych spotkaniach (1:1 z Bronią oraz 2:2 z LKS Jedlińsk), najbliżsi rywale Legii tracili trzy punkty w końcówkach spotkań.
Trener
Z trenerem Modrzejewskim wiąże się ciekawa historia. W 2012 roku, obecny opiekun Mazura miał zostać pierwszym szkoleniowcem juniorów starszych przy Łazienkowskiej. Modrzejewski nawet przywitał się z zespołem i poprowadził pierwsze zajęcia, ale nie minął nawet tydzień, a już nie było go w klubie. Wszystko przez to, że szkoleniowiec ostatecznie nie dogadał się z szefostwem stołecznego klubu
Historia
Klub powstał podczas działań wojennych w 1942 roku, kiedy to założono Amatorski Klub Sportowy-42 Karczew. Piłkarze AKS-u często organizowali mecze, ryzykując aresztowaniami, a nawet życiem. Do zatrzymań przez hitlerowców doszło choćby podczas meczu z Falą Grochów Warszawa w 1943 roku.
Po wojnie, kiedy to wznowiono rozgrywki ligowe w Polsce, do rozgrywek przystąpił również zespół z Karczewa, który rywalizację rozpoczął od klasy B. Warto dodać, że w 1946 roku zmieniono nazwę klubu, który w momencie przystąpienia do rozgrywek nosił nazwę Karczewski Klub Sportowy (KKS) Karczew. KKS powoli piął się w górę, docierając do trzeciej ligi, gdzie w 1959 roku, już jako LZS Mazur Karczew (nazwa od 1955 roku) zajął swoją najwyższą — czwartą — lokatę w historii.
Oprócz zmagań na ligowym froncie, karczewska piłka pamięta również batalie w Pucharze Polski, gdzie do najbardziej udanego sezonu można zaliczyć ten z 1963 roku. Wówczas Mazur, zostawiając w pokonanym polu Lubliniankę, Karkonosze Jelenia Góra oraz Ruch Chorzów, dotarł aż do 1/8 finału, gdzie przeszkodą nie do przejścia okazała się warszawska Legia. "Wojskowi", po dwóch golach Januszach Żmijewskiego i Lucjana Brychczego oraz jednym Henryka Apostela, rozgromili sobotniego sparingpartnera 5:0. Był to tym samym kolejny krok do zdobycia Puchar Polski. W 1970 roku Mazur był bliski powtórzenia tego wyniku, jednak w 1/16 finału przegrał po dogrywce ze Stalą Rzeszów.
Warto dodać, że Mazur Karczew wychował wielu utalentowanych piłkarzy, którzy zaistnieli na pierwszoligowym froncie. Kibice Legii, najbardziej będą kojarzyć dwóch zawodników, którzy reprezentowali barwy "Wojskowych" Byli to Władysław Grotyński i Antoni Trzaskowski.
Stadion
Stadion, na którym zostanie rozegrany sobotni mecz, położony jest przy ulicy Ludwika i Jana Trzaskowskich 1. Obiekt, który nosi imię legendy klubu Mariana Olszewskiego, posiada trybunę siedzącą na 750 miejsc. Oprócz płyty głównej znajdują się tam również trzy boiska treningowe (w tym jedno w budowie) z naturalną i sztuczną nawierzchnią oraz oświetleniem.
Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.