Filip Rejczyk

ME U-17: Porażka z Walią, Rejczyk kapitanem

23.05.2023 21:50

(akt. 23.05.2023 23:25)

Reprezentacja Polski do lat 17, która już 3 dni temu zapewniła sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy, przegrała 0:3 z Walią w trzecim meczu fazy grupowej. W wyjściowym składzie znalazł się zawodnik Legii Warszawa, Filip Rejczyk. Środkowy pomocnik był kapitanem biało-czerwonych, w przerwie zmienił go Maksymilian Sznaucner.

Filip Rejczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2006) dobrze wszedł w mecz, już w 11. sekundzie pomógł w defensywie, gdyż przeciął dość groźne podanie przeciwnika, wybijając piłkę poza własne pole karne. Legionista był zaangażowany, pokazywał się do gry, często sygnalizował kolegom, że można do niego podać. Dobrze radził sobie w kontakcie, celnie zagrywał, nie popełnił większych błędów. W pierwszej połowie wykonał 4 z 5 stałych fragmentów, z czego 2-3 razy dośrodkowywał trochę za mocno.

Mógł mieć dwie asysty. W 14. minucie świetnie, prostopadle podał w "szesnastkę", do Filipa Wolskiego, który trafił z 8. metra w poprzeczkę. Tuż przed przerwą "Reju" dopadł do dośrodkowania Daniela Mikołajewskiego na 14. metr, ładnie zgrał głową do Oskara Tomczyka, ten uderzył w boczną siatkę.

Po pół godzinie gry zawodnik Legii przełożył Jacoba Cooka w środku pola, chciał napędzić kontrę, lecz Walijczyk go sfaulował i obejrzał żółty kartonik. W 44. minucie Rejczyk nieprzepisowo powstrzymał rywala w środkowej strefie, za co został napomniany żółtą kartką. W przerwie zmienił go Maksymilian Sznaucner.

ME U-17: Walia – Polska 3:0 (0:0)
Biancheri (82. min.), Morgan (89. min., 90. min.)

Żółte kartki: Cook, Crew, Clarke, Morgan – Rejczyk, Krzyżanowski, Holewiński, Huras

Walia: Armstrong – Thomas, Clarke, Lawlor (70' Debono), Giles – Cook (61' Morgan), Crew, Andrews (61' Tuck) – Issaka (87' Hatch), Biancheri (86' Twose), Beecher

Polska: Holewiński – Kowalik, Adamczyk, Gurgul – Wolski (56' Kolanko), Kądziołka (46' Borys), Brzyski, Rejczyk (46' Sznaucner), Kurowski (46' Krzyżanowski) – Tomczyk (70' Huras), Mikołajewski

Tabela:

1. Polska    3  6 10- 7
  2. Irlandia  3  6  8- 7
  3. Węgry     3  3  8- 9
  4. Walia     3  3  3- 6

Polacy wyszli z grupy z 1. miejsca i awansowali do ćwierćfinału, w którym zagrają z Hiszpanią, Serbią, Słowenią lub Włochami.