Cezary Miszta
fot. Marcin Szymczyk

Media: Rio Ave wykupi Cezarego Misztę

Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

Źródło: X, ojogo.pt, Legia.Net

19.05.2024 18:54

(akt. 19.05.2024 22:34)

– Rio Ave podjęło decyzję i skorzysta z opcji wykupu Cezarego Miszty. Temat powinien sfinalizować się do końca maja (w klubie dochodzi do przekształceń w związku ze zmianą właściciela) – napisał na X dziennikarz sportowy, Tomasz Ćwiąkała.

Zawodnik dobrze zaadaptował się w Rio Ave i chce kontynuować grę w tym miejscu. Osiągnięcie porozumienia pomiędzy Portugalczykami a Legią w sprawie transferu definitywnego nie powinno być trudne – poinformowało ojogo.pt.

Legia może zarobić na transferze mniej lub więcej niż milion euro. Ostateczna kwota jest uzależniona od wielu aspektów – od tego, ile Cezary Miszta będzie grał, jakie sukcesy z nim w składzie osiągnie Rio Ave i za ile bramkarz z rocznika 2001 będzie sprzedany do kolejnego klubu.

W styczniu br. Miszta został wypożyczony do końca obecnego sezonu z Legii Warszawa do Rio Ave. Doznał kontuzji (skręcenie prawej kostki) na lutowym treningu, na początku kwietnia wystąpił dwa razy w zespole do lat 23, a 17 maja zadebiutował w pierwszej drużynie, rozgrywając świetny mecz z Benficą (1:1), w trakcie którego obronił 9 strzałów.

Co wiesz o bramkarzach w historii Legii

06legia-wislak33.jpg
1/14 Kto był najmłodszym bramkarzem debiutującym w Legii?

Polecamy

Komentarze (97)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.