MESA: Arka - Legia 3:2

Źródło: arka.gdynia.pl

20.11.2010 19:46

(akt. 15.12.2018 06:24)

W spotkaniu 14. kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy Arka Gdynia wygrała z prowadzącą w tabeli Legią Warszawa 3:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Mateusz Kuzimski, Bartosz Brodziński i Fabian Słowiński. Dla Legii trafiali Rafał Wolski i Jakub Rozwandowicz.

MESA: Arka Gdynia - Legia Warszawa 3:2
26' (1:0) Mateusz Kuzimski
55' (2:0) Bartosz Brodziński
65' (2:1) Rafał Wolski
71' (3:1) Fabian Słowiński
79' (3:2) Jakub Rozwandowicz

Arka: Zoch - Mokwa, Kleser, Brodziński, Liberacki - Kuzimski (82' Szwoch),Paprocki, Rysiewski, Giovanni (46' Bębenek), Bartlewski (72' Słowiński) - Siemaszko (72' Patelczyk).

Legia: Szumski - Lisiecki, Cichocki, Michalak, Widejko - Wolski, Łukasik (51' Duda), Kopczyński, Rosłoń (56' Rozwandowicz, 81' Broniszewski), Starek (46' Pogonowski) - Efir.

Żółte kartki: Siemaszko, Słowiński - Rosłoń, Łukasik.

Spotkanie toczone było w bardzo szybkim tempie. Legia wydawała się mieć przewagę w polu, ale to Arka objęła prowadzenie za sprawą Mateusza Kuzimskiego. W drugiej części gry a dokładniej w 55. minucie Bartosz Brodziński zdobył ładną bramkę z rzutu wolnego. Dziesięć minut później Legia zdobyła kontaktową bramkę za sprawą Rafała Wolskiego, który otrzymał podanie z prawej strony i z bliskiej odległości pokonał Zocha. W 71. minucie Fabian Słowiński ponownie wyprowadził Arkę na dwubramkowe prowadzenie. Wprowadzony w drugiej połowie pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu z głębi pola i nie zmarnował szansy. Legii jeszcze raz udało się zmniejszyć straty za sprawą Jakuba Rozwandowicza, który celnym strzałem zakończył dwójkową akcję Wolskiego i Michała Efira. Legioniści mogli wyrównać w 90. minucie za sprawą bramkarza Jakuba Szumskiego, który poszedł w pole karne Arki, jednak piłkę po jego uderzeniu głową odbił Zoch.