MLJmł: Legia - Polonia 4:0 (4:0)

Piotr Jóźwiak

20.05.2012 16:34

(akt. 11.12.2018 13:08)

Punktualnie o godz. 11 rozpoczął się mecz na szczycie Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych (rocznik 1995) między trzecią w tabeli Legią i znajdującą się miejsce wyżej Polonią. Tylko zwycięstwo młodych legionistów mogło przedłużyć ich szanse na wygranie ligi i, tym samym, kontynuowanie sezonu w Mistrzostwach Polski. W rundzie jesiennej, przy Konwiktorskiej, było 2:0 dla gospodarzy.

Legioniści od pierwszych minut rzucili się na rywala i już w 5. minucie prowadzili… 2:0! Gdyby tak skutecznie grali w całym sezonie, w lidze wszystko byłoby już dawno „pozamiatane”. Najpierw przekwalifikowany z rozgrywającego na środkowego obrońcę Mateusz Zawal dokładnie dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a wbiegający w pole bramkowe Kamil Anczewski bez problemu skierował piłkę do siatki. Zanim piłkarze Czarnych Koszul zdołali się pozbierać, otrzymali drugi cios. Dokładne podanie od Tomasza Prejsa na gola zamienił aktywny przez całe spotkanie Filip Kazimierski.

Po tak piorunującym początku, goście bardziej skupiali się na kłótniach między sobą. O grze w piłkę przypomnieli sobie dopiero po 30 minutach, ale dwukrotnie dobrze interweniował Mikołaj Smyłek. Wtedy jednak znów szczęście uśmiechnęło się do legionistów. Na 3:0 wynik podwyższył Jakub Arak, a swoją drugą asystę zanotował Prejs. To właśnie skrzydłowy wypożyczony z Chemika Bydgoszcz dołożył czwartego gola w samej końcówce pierwszej połowy.

Po zmianie stron usatysfakcjonowani rezultatem gospodarze cofnęli się do defensywy i szukali okazji do kontry. Sporo ożywienia do gry wniósł Grzegorz Tomasiewicz, choć trzeba przyznać, że koledzy mogli częściej podawać mu piłkę. W dalszej części zawodów oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji strzeleckich. Legioniści powinni zdobyć 5. bramkę, ale uderzenie Kazimierskiego zatrzymało się na słupku, a świetnego dogrania Anczewskiego nie wykorzystał Arak. Dalsze podkręcanie tempa uniemożliwiał upał, który zmęczył nawet obserwatorów meczu ;). Wśród nich znajdował się Aleksander Jagiełło, w przeszłości ważna postać w tym roczniku Legii. – Przyszedłem kibicować chłopakom w tak ważnym dla nich meczu – powiedział uśmiechnięty skrzydłowy, który powoli wraca do zdrowia po kontuzji barku.

MLJmł (rocznik 1995): Legia – Polonia 4:0 (4:0)

1:0 – 3. min. Kamil Anczewski

2:0 – 5. min. Filip Kazimierski

3:0 – 35. min. Jakub Arak

4:0 – 40. min. Tomasz Prejs

Legia: Smyłek –  Radziszewski, Piórkowsk (55’ Kucharski)i, Zawal, Ciepielewski – Prejs (55’ Rosiński), Śmigielski (41’ Tomasiewicz), Bartczak (41’ Dziewicki), Kazimierski – Anczewski (80’ Waszkieiwcz), Arak (65’ Piwowarczyk)

Kursywą zapisane nazwiska legionistów z rocznika 1996.