Młodzieżówka zwycięska

Źródło:

24.04.2001 23:59

(akt. 19.12.2018 00:11)

Młodzieżowa reprezantacja Polski (do lat 21) wygrała ze Szkocją 1:0 (1:0) w meczu towarzyskim rozegranym na stadionie Kujawiaka Włocławek. Gola w 43 minucie zdobył Rasiak. Żółte kartki: Łabędzki oraz Caldwell i Malcolm Sędziował: J.Granat (Warszawa).Widzów: ok. 3000.
Polska: Andrzej Szyszko - Mirosław Sznaucner (45-Piotr Dziewicki), Marcin Nowak (45-Ireneusz Kowalski), Tomasz Ciesielski, Mariusz Lewandowski, Arkadiusz Głowacki, Marcin Wasilewski, Robert Kolendowicz (70-Mariusz Muszalik), Grzegorz Rasiak (65-Michał Łabędzki), Euzebiusz Smolarek (74-Łukasz Mierzejewski), Bartosz Ława;
Szkocja: Ryan Esston - Jamie McCunnie, Warren Cummings (74-Steven Hammell), Robert Malcolm, Chris Doig, Ian Murray, Peter Canero (56- Kevin Kyle), Gary Caldwell, Mark Burchill (81-Keigan Parker), Derek Young (84-Chris Clark), Michael Stewart (66-Tom McManus).
W ostatniej chwili do kadry U-21 na mecz ze Szkocją został włączony legionista Łukasz Mierzejewski, który zastąpił kontuzjowanego zawodnika Ruchu Chorzów, Damiana Gorawskiego. W meczu ze Szkocją wystąpił 16 minut zastępując w drugiej połowie Euzebiusza Smolarka. Po meczu Mierzejewski powiedział: Nie jestem zadowolony ze swojej gry. Mogłem wypaść znacznie korzystniej. Wygraliśmy 1:0, ale mogliśmy pokusić się o wyższe zwycięstwo. Myślę, że wpływ na moją postawę miało to, że ostatnio rzadko grywam w klubie, gdzie pewne miejsce mają doświadczeni Marcin Mięciel i ostatnio Wojciech Kowalczyk.
Autor: Janior źródło: PAP, Przegląd Sportowy >