Mural Deyny na Ochocie już gotowy!

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net, miasto moje a w nim

19-10-2020 / 20:30

(akt. 03-11-2020 / 15:03)

Mural Kazimierza Deyny na warszawskiej Ochocie jest już gotowy! Powstał na ścianie Szkoły Podstawowej nr 280 przy ulicy Gorlickiej 3. Mimo obostrzeń związanych z regulaminem Budżetu Obywatelskiego, w pracy nie zabrakło legijnej symboliki w postaci zastosowanych w odpowiednich miejscach barw.

Drodzy Kibice, Fani Kazika, Legioniści

Z ogromną dumą i radością informuję, że mural dla naszej Legendy na warszawskiej Ochocie jest już gotowy. Prace wykończeniowe trwały dosyć długo, ale zależało mi na dopracowaniu absolutnie wszystkich szczegółów.  Z całego legijnego serca chciałem Wam wszystkim podziękować za wsparcie, zaufanie, promocję pomysłu i oczywiście oddane na Kazika głosy

Mural możecie oglądać na ścianie Szkoły Podstawowej nr 280 przy ulicy Gorlickiej 3. Obok znajduje się duże boisko na którym ćwiczą szkolne dzieciaki, a po poludniu trenuje młodzież z okolicznych szkółek piłkarskich. Bardzo zależało mi na tym, aby stworzyć im wyjątkowy klimat do uprawiania sportu. Aby dzieciaki z epoki "Lewandowskiego" poznały piłkarskiego geniusza z dawnych lat związanego z Legią, a dla starszych kibiców był to miły powrót do przeszłości.

Na wykorzystanym do pracy zdjęciu autorstwa Eugeniusza Warmińskiego, znanego fotografa sportowego, widać prawdziwą miłość do futbolu. To zdjęcie było moim pierwszym wyborem i cieszę się, że dostałem zgodę na jego wykorzystanie. Główne prace malarskie trwały dwa tygodnie. Wszystko tworzone było ręcznie z wykorzystaniem sporych rozmiarów szablonów. Szacunek dla chłopaków z ASP, którzy wykonali swoją pracę perfekcyjnie!

Głównym elementem przyciągającym wzrok jest wyciągnięta na pierwszy plan piłka "biedronka". Dzięki zastosowanej technice sprawia wrażenie wystającej z obrazu. Odcieniem podreślającym historczyny charater pracy jest szarość i czerń. Mimo obostrzeń związanych z regulaminem Budżetu Obywatelskiego, w pracy nie zabrakło legijnej symboliki w postaci zastosowanych w odpowiednich miejscach barw. Napisy na górze są czerwone, w środku pracy sporo bieli, a dół zamknięty został ciemnym, zielonym pasem.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt osobom! Mam nadzięję, że efekt końcowy Wam się podoba. Ja zacząłem już prace nad kolejnym legijnym przedsięwzięciem, dzięki któremu w niedalekiej przyszłości uda się być może wychować następną (L)egendę. Jak zawsze będę Was informował na bieżąco.

Trzymajcie się!
Bobicz

 

Drodzy Kibice, Fani Kazika, Legioniści Z ogromną dumą i radością informuję, że mural dla naszej Legendy na...

Opublikowany przez Miasto moje, a w nim Poniedziałek, 19 października 2020

Komentarze (19)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~T
 • 0 / 0
Jezu, ile można z tym Deyną. Naprawdę jest wielu innych ludzi Legii zasługujących na podobne upamiętnienie, a tu kolejny już mural dla tego samego zawodnika...
Generał broni
 • 0 / 0
Marzy mi się mural całej jedenastki z lat 1969 1970 , gdzieś w okolicach stadionu na Powislu.
~Egon.
 • 0 / 0
Szkoda, że cały czas na piedestał wynoszony jest wyłącznie jeden piłkarz Legii, Deyna.
Dla mnie, na przykład, większą legendą i osobą bardziej związaną z Legią jest Brychczy.
Zresztą, wielu świetnych piłkarzy występowało w naszym klubie, a nie wiedzieć czemu akurat z Deyny robi się niemalże Boga.
Lekka przesada.
Generał brygady
 • 0 / 0
Podoba mi się idea stworzenia tego muralu na murze szkoły - oczywiście od strony boiska.
Ma to sens :)
Chorąży
 • 0 / 0
Ochota zawsze z Legia!!!!
https://bukmacherskicovid.blogspot.com/ - Trafiają kursy po 300. Zdjęcia kuponów mają na blogu. Są uczciwi i wszystko wklejają na blogu. Szczerze wczesniej nie znałem tak skutecznej strony. Sam zarobilem juz z nimi kolo 14 tys. Mają kupon na dziś !!! Polecam.
Wspaniala sprawa. Gratulacje!
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Mi się nie podoba
Subiektywne odczucie wiem, ale wydaje mi się jakis taki malo wyrazisty
Pułkownik
 • 2 / 0
Jestem naprawdę wzruszony...
Pamięć o legendach nie umiera...
Efektownie wygląda, muszę przyznać. Dobra robota.
Major
 • 3 / 0
"Kaziu Deyna to był gościu, który nigdy nie grał sam. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - złoty kapitan orłów Górskiego"

Legenda o Deynie nigdy nie zaginie.
A i tak banda kretynów na SWOIM stadionie, kibicując SWOJEJ REPREZENTACJI, potrafiła na niego gwizdać... Znam nawet jednego gościa, przed sześćdziesiątką, który szczyci się tym, jak to miał możliwość gwizdać na Deynę, gdy wykonywał rzut rożny... No i co tu powiedzieć...?
Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Ledarg,
odpoznać go.
Manekin,
żeby tak się dało... Żeby było zabawniej, jego syna wychowałem na Legionistę, także tego...
Widzę, że z tych emocji mnie z tym "żeby" poniosło :-) No ale syna ma naprawdę w porządku, a on to dziad i tyle...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Aaa, w takim razie słusznie postąpiłeś.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wychowawczo. ヅ
Chorąży
 • 1 / 0
Zj***c kopidola
I syn wyszedł na ludzi :-) nawet w TV pracuje :-)