Na początej sensacja!!!

Źródło:

31.05.2002 15:28

(akt. 31.12.2018 20:10)

Niesamowity przebieg miał mecz otwarcia mistrzostw świata w Korei i Japonii. Mistrzowie Europy i Świata przegrali 1:0 z Senegalem. Początek spotkania nie zapowiadał jakichkolwiek kłopotów Francuzów. Senegalczycy bronili się umiejętnie i wyprowadzali groźne kontry. W końcu nadeszła 30 minuta. Kapitalną akcję przeprowadził El Hadji Diouf. Ograł Leboeufa i zagrał do Bouby Diopa. Ten siedząc pokonał Fabiena Bartheza. Sensacja wisiała w powietrzu. Francuzi rozpoczęli falowe ataki. W słupek trafił Trezeguet, a w porzeczkę Henry. Senegal "tylko" kontratakował i mógł zdobyć drugą bramkę, na przeszkodzie stanęła poprzeczka. Ostatnie minuty to zmasowane akcje "TriColores". Nie przyniosły jednak żadnego efektu i sensacja stała się faktem. Senegal zdobył trzy punkty!!!