Niegroźna kontuzja Kante w meczu z Egiptem (akt.)

Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Piotr Kamieniecki

Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki

17.06.2019 03:48

(akt. 17.06.2019 16:55)

Reprezentacja Gwinei przegrała 1:3 z Egiptem w meczu towarzyskim przed startem Pucharu Narodów Afryki. Jose Kante zagrał przez 55 minut. Napastnik zszedł z boiska z powodu kontuzji.

Reprezentacja Gwinei nie ma najlepszej passy w trakcie przygotowań do Pucharu Narodów Afryki. Kadra Jose Kante przegrała oba mecze towarzyskie (Benin i Egipt), w których straciła cztery gole i strzeliła tylko jednego. W niedzielnym spotkaniu w Aleksandrii, lepsza okazała się ekipa mająca w składzie triumfatora Ligi Mistrzów, Mohameda Salaha, który bramki jednak nie zdobył. Do gwinejskiej siatki trafiali Mohsen Marwan, Ahmed Ali, a także Omar Gaber. Honorowe trafienie zanotował Sory Kaba

Kante, zawodnik Legii Warszawa, ponownie wybiegł na boisko w podstawowym składzie, ale przebywał na murawie tylko do 55. minuty. Wszystko z powodu doznanego urazu.  Jak się okazało kontuzja na szczęście nie jest groźna, Jose wkrótce wróci do treningów i będzie się normalnie przygotowywał do Pucharu Narodów Afryki.

Gwinea rozpocznie występy w Pucharze Narodów Afryki od meczu z Madagaskarem (22.06). Potem kadra Kante zmierzy się jeszcze w grupie z Nigerią (26.06), a także Burundi (30.06).

Egipt - Gwinea 3:1 (1:0)
Mohsen (11. min.), Ali (77. min.), Gaber (86. min.) - Kaba (63. min.)

Żółte kartki: Ashraf (Egipt) - Sylla, Seka, Diawara (Gwinea)

Egipt: El Shenawy - Gaber, El Mohamady, Elwesh, Mansour (46' Ashraf) - Said (60' Warda), Hamed (46' Dunga), Elneny (87' Ghazal), Trezeguet - Soliman (61' Salah) - Mohsen (60' Ali)

Gwinea: Keita - Sankoh (38' Dyrestam), Seka (82' Sidibe), Galette, Sylla - Traore (80' Cisse), Camara, Diawara, Kamano - Yattara, Kante (55' Kaba).