Adam Dawidziuk

Źródło:

01.03.2006 22:07

(akt. 26.12.2018 11:38)

Reprezentacja Polski na sto dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Niemczech przegrała ze Stanami Zjednoczonymi 0:1. Był to pierwszy mecz podopiecznych <b>Pawła Janasa</b> w tym roku. Jedyny gol padł trzy minuty po rozpoczęciu gry w II połowie. Po błędzie obrońców i niepewnym wyjściu <b>Artura Boruca</b> do dośrodkowania, strzałem głową gola zdobył <b>Clint Dempsey</b>.
USA - Polska 1:0 (0:0) Bramka: Dempsey (48). Sędzia: Thorsten Kinhofer (Niemcy). Asystenci: Mark Seemann i Rainer Werthmann (Niemcy). USA: 18. Kasey Keller (46, 1. Tim Howard) - 22. Oguchi Onyewu, 6. Steve Cherundolo, 3. Gregg Berhalter (46, 4. Carlos Bocanegra), 8. Clint Dempsey (89, 11. Chris Klein) - 5. Kerry Zavagnin (56, 25. Pablo Mastroeni), 10. Landon Donovan, 7. Eddie Lewis, 17. Da Marcus Beasley - 9. Eddie Johnson (75, 16. Josh Wolff), 13. Taylor Twellman. REZERWOWI: 2. Jonathan Spector, 15. Bobby Convey, 20. Brian McBride. POLSKA: 1. Jerzy Dudek (46, 12. Artur Boruc) - 4. Marcin Baszczyński, 6. Jacek Bąk (kapitan), 2. Mariusz Jop (83, 20. Tomasz Kłos), 14. Michał Żewłakow (70, 3. Tomasz Rząsa) - 7. Euzebiusz Smolarek, 5. Arkadiusz Radomski (75, 19. Radosław Sobolewski), 10. Mirosław Szymkowiak, 8. Jacek Krzynówek - 9. Grzegorz Rasiak (60, 16. Kamil Kosowski), 11. Tomasz Frankowski (60, 17. Andrzej Niedzielen). REZERWOWI: 13. Sebastian Mila, 15. Piotr Giza, 18. Mariusz Lewandowski.