piłka piłki
fot. ekstraklasa.org

Nowa piłka w Ekstraklasie

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: ekstraklasa.org

21.05.2024 15:55

(akt. 22.05.2024 12:44)

Ekstraklasa SA i marka adidas 21 maja zaprezentowały piłkę, którą drużyny tworzące PKO Bank Polski Ekstraklasę rozegrają mecze w sezonie 2024/25. Jest nią FUSSBALLLIEBE, czyli model, który zostanie użyty także podczas piłkarskich mistrzostw UEFA EURO 2024, organizowanych w Niemczech.

FUSSBALLLIEBE, co po niemiecku oznacza "miłość do futbolu", to najnowsza piłka adidas, zaprojektowana, by zapewnić jeszcze większą precyzję gry. Dzięki wieloletniej współpracy Ekstraklasy i Adidas, będzie to jednocześnie 11. oficjalny model wykorzystywany przez zawodników 18 ekstraklasowych drużyn.

FUSSBALLLIEBE to m.in. 20-elementowa powłoka zewnętrzna PRECISIONSHELL, na której znajdują się odpowiednio wytłoczone rowki. Są one równomiernie rozłożone na 12 większych i 8 mniejszych panelach, dzięki czemu piłka jest idealnie wyważona. Taka powierzchnia zapewnia lepszą kontrolę przepływu powietrza nad piłką, a w efekcie daje maksimum precyzji, co zostało potwierdzone zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w testach na boisku. Szybkiej i precyzyjnej grze ma także służyć CTR-CORE, czyli specjalnie zaprojektowany rdzeń piłki.

Nowa oficjalna piłka PKO Bank Polski Ekstraklasy, którą zostanie rozegranych 306 meczów nowego sezonu, została wyprodukowana z poszanowaniem środowiska naturalnego. Piłka składa się w 52,3% z materiałów pochodzenia biologicznego oraz w 15,6% z materiałów z recyklingu, zaś wszystkie tusze i kleje są na bazie wody, a nie rozpuszczalnika.

Piłkę FUSSBALLLIEBE kibice będą mogli kupić w sklepach Martes Sport.

Polecamy

Komentarze (50)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.