Nowe technologie w służbie Legii

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

11-07-2018 / 17:13

(akt. 12-12-2018 / 18:39)

Od rozpoczęcia nowego sezonu, sztab szkoleniowy Legii Warszawa testuje nowe rozwiązania techniczne, na które zezwoliła UEFA. Chodzi o system komunikacji pomiędzy trenerami siedzącymi na ławce, a analitykami znajdującymi się na trybunach. Mistrzowie Polski są pierwszym klubem w kraju, który chce postawić na tego rodzaju technologię i pomóc w przepływie informacji.

Legia rozpoczęła korzystanie z systemów komunikacji pomiędzy trenerami na ławce, a analitykami znajdującymi się na trybunach. W meczu z Radomiakiem Radom za porozumiewanie się odpowiadał Paweł Kozub. W Cork tę rolę pełnił Ivan Prelec. Co ma to dać i skąd wprowadzenie takiego systemu?

 

Do tej pory komunikacja pomiędzy ławką rezerwowych a osobami znajdującymi się poza nią była zabroniona. W Bundeslidze istniał z kolei przepis pozwalający na trzykrotny kontakt z analitykami nie zasiadającymi razem z całym sztabem. Stąd telefony stojące obok ławek rezerwowych. Od sezonu 2018/2019 doszło do zmian w przepisach. UEFA zaakceptowała tego rodzaju komunikację. 

 

Sztab szkoleniowy Legii zdecydował się na próbę wcielenia w życie komunikacji. To wciąż faza testowa, choć system sprawdzano już w spotkaniach z Radomiakiem Radom i Cork City. Kolejnych testów można spodziewać się w trakcie konfrontacji z Irlandczykami w Warszawie oraz przy okazji meczu o Superpuchar z Arką Gdynia. 

 

Dzięki korzystaniu z systemów komunikacyjnych, na ławkę rezerwowych błyskawicznie trafią informacje od analityków, którzy w ekspresowy sposób będą w stanie wspomóc trenerów zasiadajacych na ławce rezerwowych. 

 

Legia zdecydowała się na wprowadzanie tego rodzaju komunikacji jako pierwsza w Polsce. Tego rodzaju system ma być rozwijany. Widok jednego z asystentów Deana Klafuricia ze słuchawką w uchu, nikogo nie powinien dziwić. 

Komentarze (21)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
A kiedy Nowe Wzmocnienie składu ??
Z taką grą Europejskie Puchary znowu bez Nas...
~pic
 • 0 / 0
Już nasz narodowy zastępca Nawałki Zając miał to w uchu.Dla bajeru jak się okazało.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Ta technologia wcale nie taka nowa...
Bardziej zaskakuje mnie, że taka komunikacja była kiedykolwiek zakazana.
To już nie można po ludzku napisać, że zainwestowaliśmy w walkie talkie?...
Domyślny awatar Szeregowy
 • 0 / 1
Oni sobie jakby nic testują sprzęt a w Polsce łamana jest konstytucja!!!
Jak zyc ?
Domyślny awatar Szeregowy
 • 0 / 0
gdzie są polskie flaki???!!! gdzieeeeee.....
~Do cwr13
 • 0 / 0
Jak to gdzie? na Gocławiu
~Pat_Wawa
 • 0 / 0
Mistrz☺
Apropo nowych technologii to odebrałem już mojego nowego drona DJI Mavic Air (wersja z 3 bateriami) no i biorę do Szkocji. Będę filmował Moją osobę, w locie po ósemce.
Kurczę sam myślałem żeby sobie kupić drona. Ale powiedz po co to mieć? Użyje ze dwa razy a potem już mi się nie będzie chciało montować jakiś filmików, po czterech znudzi się latanie. Kurczę chciałbym kupić ale nie umiem sobie wyobrazić użytkowania tego. Pol chaty mam takich pierdół które leżą i czekają na akt łaski.
Domyślny awatar Szeregowy
 • 1 / 0
mam to samo...człowiek obrasta w jakieś śmieci...bezsensu
Ja akurat miałem okres modelarski i był czas, kiedy weekend w weekend latałem szybowcami. I zawsze jarało mnie podczepianie kamery, wówczas max VGA.
~Wolinho
 • 0 / 0
A może ktoś w klubie przemyślał by sprawę i spróbował zbudować trenarzer podobny do tego którym dysponuje Borusia D. To dopiero dałoby kopa technologicznego. To że Hama mało biega czy że Rado ciągle kręci kółeczka to widać z ławki.
Major
 • 2 / 0
Co tam technogia jak Kopa ma ofertę z Nowej Zelandii! Klub gra a lidze australijskiej :) Taki to ma farta ja bym jechał w ciemno :)
~RioBravo
 • 0 / 0
Piękne miejsce do życia.
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
I git. Oczy analityków z poziomu trybun będą widziały ważne detale niewidoczne lub mało widoczne z poziomu ławki rezerwowych. Co pozwoli właściwie reagować na sytuacje na boisku.
~Lesny Dziadek
 • 0 / 8
Jezeli efektem zastosowania tej technologii, byla gra z Radomiakiem i Cork...
No i fajnie, na każdym kroku jesteśmy liderami. Oby to miało przełożenie w naszym rankingu uefa :)
~ussama
 • 0 / 5
W końcu będą mogli od razu wiedzieć ze Hama nic nie biega
~DDD
 • 0 / 6
A wiadomo kto dostarcza ten sprzet? Komunisci z chin huawei? Czy ktos inny?