Nowy system biletowy Legii

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia Warszawa

09-04-2019 / 11:59

(akt. 11-04-2019 / 10:45)

Legia Warszawa rozpoczęła współpracę w zakresie systemu biletowego z norweską firmę TicketCo. Umowa na dostarczenie i obsługę systemów została zawarta na pięć lat.

- Nawiązanie współpracy z TicketCo jest częścią rewolucji technologicznej, którą przechodzi Legia. Naszym celem jest wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą nam jak najlepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb i oczekiwań kibiców. Tworzymy spójny, informatyczny ekosystem, a system biletowy będzie jednym z jego najważniejszych elementów. Dlatego potrzebowaliśmy doświadczonego, innowacyjnego partnera, który zarówno rozumie dynamicznie zmieniający się rynek, ale również poznał i zrozumiał potrzeby Legii Warszawa i dostosuje rozwiązania do naszej kompleksowej strategii w tym zakresie – powiedział Łukasz Sekuła, członek zarządu Legii.

Legia dzięki zawarciu umowy ma zaoferować kibicom system obsługi biletów najwyższej jakości. Klub również ma czerpać korzyści dzięki systemowi administracji danych czy możliwości raportowania wyników sprzedaży na żywo. Rozwiązania mają też zmniejszyć kolejki do bramek w dniach meczowych. Według Legii, rozwiązania TicketCo zwiększają liczbę transakcji online i maksymalizują przychody.

- Współpraca z Legią to dla nas ważny krok na drodze do stania się istotnym partnerem polskiego sportu, który pozwoli zwiększać satysfakcję kibiców. Włodarze klubu postawili przed nami wiele wymagających zadań, dzięki którym będziemy mogli zmienić sposób doświadczania meczów na stadionie w Warszawie. Wszyscy nieustannie korzystamy ze smartfonów robiąc zdjęcia, zamawiając taksówki czy jedzenie. Dlaczego nie mielibyśmy używać ich także do zamówienia wszystkiego, co jest nam potrzebne podczas meczu czy koncertu muzycznego? – mówił Tomasz Kowalski, Country Manager Poland w TicketCo.

Komentarze (24)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Nie za bardzo wiem, jak można by szybciej wejść na stadion. Bilet musisz pokazać, koleś przy kołowrotku musi sprawdzic, czy to aktualny, i macacze muszą cię wymacać. Właściwie wszyscy robią to w miarę sprawnie i szybko. Zator sie robi tylko wtedy, gdy ktoś z wchodzących ma zły bilet i zaczyna coś tam tłumaczyć.

Wąskim gardłem jest liczba wejść. Powinno być ich więcej, to wtedy nie będziemy stać w kolejkach. Ale by dojśc do takiego wniosku, to chyba nie trzeba Norwegów.
I, oczywiście, byłoby mi miło, gdyby mnie nie macali. Ale to chyba jest nieuchronne przy imprezach masowych w dzisiejszych czasach.
Generał
 • 0 / 0
Tu chyba chodzi o to, że nie ważne jest jak wejść, ważne żeby szybko kupić.
"Rozwiązania mają też zmniejszyć kolejki do bramek w dniach meczowych."

A co do kupna biletu, to dobrze nie wiem. Osobiście mam karnet, załatwiam go sobie kiedy chcę w POK w okresie przedsprzedaży, albo nawet przez internet. Nigdy nie stałem w kolejce do kasy.
~ja
 • 1 / 1
Obecny system już w miarę dostosowano do przeciążeń.
Wprowadzą nowy i się okaże, że w Norwegii nikt się tak nie rzuca na mecze, więc ich system nie ma skalowalności.
Okaże się, że ktoś nie pomyślał i już w ogóle nie będzie można udostępniać biletów.
A z zapewnień jak to usprawni zamawianie podczas meczu produktów nic nie wyjdzie, jak już system się wdroży bo zasięgu wifi dalej nie będzie (a lte zrywa przy tylu logujących się osobach z jednego miejsca).

Pesymista? Raczej realista.
Sorry ale to że bilet kupi się w minutę a nie w pięć wcale nie oznacza że zapewnimy stadion. Więcej Agrów niech zakontraktują to 29 tyś biletów będzie schodzić co mecz. Na pniu.
Sorry, ale nikt Ci nie karze chodzić na mecze oglądać Agrów. Ja na mecze będę chodził nawet oglądać Antoliciów. Bo kibicem się jest, a nie bywa.
Sorry ale nie zrozumieliśmy się. Ja też będę chodził gdyż kibicuje temu klubowi niezależnie od tego czy sukcesy są czy ich brak. Ale niech nikt nie oczekuje ode mnie że będę skakał do sufitu i klaskal uszami za to że ściągamy do klubu grajkow pokroju Agry, Antolicia czy Philipsa. Zarabiają w pytę a bez nich myślę że daloby się obejść.
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 0
Kolejna głupota, k..wa, co się w tym klubie dzieje?
Do sprzedaży biletów potrzebna jest firma norweska ?. Boże, co ten człowiek jeszcze wymyśli?. On rozwali ten klub a resztki sprzeda Królowi.
Ten klub jest fatalnie zarządzany (totalny burdel), pieniądze są topione w absurdalne pomysły. Sfora doskonale opłacanych darmozjadów nie mająca pojęcia o piłce panoszy się na terenie klubu.
Czarno widzę przyszłość klubu w rękach tych "wybitnych nieudaczników".
Generał
 • 0 / 0
Być może chodzi o precyzyjne klasyfikowanie różnych grup kibiców i nie dzielenie na tych którzy wchodzą za darmo lub wydzielenie tej grupy. Za mało danych żeby to komentować.
Jak ten system taki dobry to może podpowie jak przywrócić średnią frekwencję o 5tys. wyższa
Kapitan
 • 2 / 0
Jak to jest możliwe, że takie stanowiska zajmują tacy ludzie w tym klubie.
Po wynikach finansowych widać, że kurde coś im nie idzie.
Generał dywizji
 • 3 / 0
"naszej kompleksowej strategii w tym zakresie – powiedział Łukasz Sekuła, członek zarządu Legii."

Nie wiem dlaczego, ale jak słyszę takie zdanie, to zaczyna mnie ogarniać niepokój gdzie teraz pi.rdolnie?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Spoko. Każdy - od bizmesmena na straganie po człona zarządu korporacji pankosmicznej - używa słowa "kompleksowy" żeby komuś nawet na ułamek sekundy do kopuły nie strzeliło że o czyms nie pomyślał lub cos przegapił. A jak będzie to "będziemy się patrzeć".
~MokuLSFJ
 • 0 / 0
Fantastyczna praca Darku. Jeszcze dobrze gdybyś swoim zarządzaniem sprawił że 2 maja zamiast przy grillu gralibyśmy na Narodowym a na jesieni zamiast czekać na mecz z Koroną gralibyśmy w LM . Czyli zrób Darek tak jak było.
~TBAR
 • 5 / 0
Problemem z przepustowością na bramkach nie jest technologia ale ludzie z ochrony i te procedury sprawdzające.
Chorąży
 • 3 / 2
Ciekaw jestem co takiego można jeszcze poprawić w dystrybucji biletów na Legii? Jak na moje oko to wszystko w tej kwestii wygląda ok i myślę że ten ruch to niepotrzebne dawanie zarobienia kasy zewnętrznej firmie....
Major
 • 1 / 0
Na przykład to, że jak kupię bilet dla siebie i dziecka, a potem bym chciał dokupić dla jeszcze jednego, to nie mogę online tylko muszę do kasy, mino że ma kartę kibica.
oby tylko się nie okazało, że nowy system będzie "słabszy". Sądzę jednak, że to co widzi kibic - interfejs, zasadniczo się nie zmieni. Zmienią się pewnie algorytmy, silniki, czyli to co jest "pod spodem" i w zasadzie zwykłego śmiertelnika mało obchodzi
Generał dywizji
 • 0 / 0
Pan Jagoda skrytykował prace Varu i sędziów !!
~cchr
 • 4 / 3
smiech na sali zamiast polska firma z oprogramowaniem do sprzedazy biletow, ktoś zatrudnił norweską firmę. Panie Mioduski naprawdę tak wydawane są pieniądze z budżetu ?
a w czym problem? Wolny rynek - przynajmniej w teorii - mamy. Wybrano firmę norweską bo najprawdopodobniej jej oferta jest po prostu lepsza od oferty polskiej firmy. Tak w ogóle, to jest akurat decyzja z rodzaju takich, że szczegółów nie poznamy nigdy. Więc w zasadzie nie wiem po co się od razu rzucać do Miodka.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Może coś jest na rzeczy i to przedsmak wpuszczenia norweskiego trenera? Nie chodzi mi o Solskjera. :-)
Generał dywizji
 • 0 / 0
W radio Cnal + Pan Surma aż zawiesił głos , bo mógłby polecieć z roboty
~adek
 • 0 / 0
ciekawe czy po zakupie biletu wysla fakturę na e maila ?