News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy Legii za mecz z Arką - mecz pod kontrolą

05.05.2018 11:15

(akt. 21.12.2018 14:39)

W środę Legia pokonała w Warszawie na Stadionie Narodowym Arkę Gdynia 2:1 w finale Pucharu Polski. Redakcja jak zwykle oceniła piłkarzy Legii w skali 1-10, gdzie 1 oznacza sugestię zmiany profesji, 6 to ocena wyjściowa, a 10 występ idealny, gdzie wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej. Zapraszamy do lektury.

Ocena gry zespołu7(6.85 - średnia ocen zawodników Legii wg Czytelników Legia.Net) - Legia od początku grała bardzo mądrze. Nowością była rola Marko Vesovicia, który często włączał się… do ataków, miał mnóstwo zadań ofensywnych, więcej niż tych w obronie. Na prawej stronie zastępował go William Remy, a w środek wchodził Chris Philipps. Świetnie też w pierwszej połowie wyglądała gra Miroslava Radovicia, który rozgrywał naprawdę fajne zawody na pozycji rozgrywającego. Mistrzowie Polski grali bardzo odpowiedzialnie, mądrze taktycznie. Szybko punktowali przeciwnika, zadali dwa ciosy i później spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń nie pozwalając rywalowi na zbyt wiele. W drugiej połowie po czerwonej kartce dla Grzegorza Piesia wkradło się trochę nonszalancji i minimalizmu, ale nadal wszystko było pod kontrolą. Po straconym golu legioniści nie pozwolili graczom Arki na kontakt z piłką.

Radosław Cierzniak 6
(6.11 - ocena Czytelników) – Czujny, często grał bardzo wysoko, wychodził aż pod linię pola karnego. Dobrze grał nogami, rozgrywał piłkę z obrońcami niczym ostatni stoper. Pierwszy błąd popełnił w 38. minucie, gdy nie sięgnął piłki na przedpolu, ale po chwili sam naprawił swój pusty przelot. W 43. minucie dobrze wyłapał strzał Bohdanowa. W 55. minucie najpierw dobrze wyłapał wyrzut z autu ale szybko i niedokładnie rozpoczął kontrę, co skończyło się próbą lobu Nalepy – na szczęście niecelną. W 97. minucie wybronił strzał Siemaszki. Przy golu Sołdeckiego nie miał nic do powiedzenia.

Marko Vesović 7 (6.69) – Nabiegał się jak zwykle. W 15. minucie dobrze wyszedł do piłki zagranej przez Radovicia, wpadł w pole karne, zwodem zwiódł obrońcę i uderzył na bramkę, ale świetnie zachował się Pavel Steinbors. Kwadrans później znów wybiegł w tempo do zagrania Rado, dograł w pole karne, a tam jego podanie na bramkę zamienił Cafu. W drugiej połowie wszędobylski, ale schematyczny i mało dokładny.

William Remy 6(7.07) – Schodził na prawą obronę, robiąc miejsce w środku Chrisowi Philippsowi. Nie miał wiele pracy w pierwszej połowie spotkania, momentami był kompletnie niewidoczny. W 24. minucie w ostatniej chwili uprzedził Nalepę w polu karnym i zapobiegł groźnej sytuacji. W 34. minucie dał się ograć Szwochowi, który uderzył na bramkę, ale dobrze interweniował Cierzniak. W 65. minucie wygrał ważny pojedynek w polu karnym z Siemaszką. Ale w 67. minucie bez sensu faulował Siemaszkę na 25 metrze i stworzył rywalom okazję do strzału z rzutu wolnego. W 80 minucie znów w polu karnym poradził sobie z Siemaszką. Poprawny występ, ale bez fajerwerków.

Michał Pazdan 8 (7.29) – Kolejne dobre zawody Pazdana, grał bardzo pewnie, agresywnie w odbiorze, a po nim potrafił zaskoczyć podaniem do przodu. Po raz pierwszy już w 2. minucie – w pole karne do Kucharczyka, który chyba był zaskoczony tak dokładnym zagraniem kolegi. Gdy Arka zaczęła naciskać w drugiej połowie co chwilę blokował dośrodkowania bądź strzały Siemaszki czy Piesia, bardzo dobrze się ustawiał. Raz nie zdołał zablokować Sołdeckiego i skończyło się bramką, ale gol nie jest jego winą.

Adam Hlousek 6 (6.41) – Zaczął trochę niepewnie, zbyt nerwowo. W 13. minucie po zbyt lekkim zagraniu do Cierzniaka zmusił bramkarza Legii do wykopu mocnego w środek pola, gdzie stali zawodnicy Arki. Lepiej szło mu z przodu, gdzie potrafił piłkę celnie zagrać z bocznych sektorów boiska. W 24. minucie pozwolił rozpędzonemu rywalowi na dośrodkowanie. Rozkręcił się po 25 minutach, od tego momentu nie było dla niego straconych piłek, w defensywie zaś zaczął górować nad przeciwnikami. W 73. minucie idealnie dograł w pole karne do Niezgody, ale ten uderzył ponad bramką.

Cafu 7 (6.93) – Fajnie wyglądał w środku pola. Chętnie wchodził w pojedynki z rywalami i zwykle wychodził z nich zwycięsko. W 11. minucie po rzucie rożnym przytomnie rozegrał piłkę do tyłu, a po chwili padł gol dla Legii. W 29. minucie wbiegł w pole karne do piłki zagranej przez Vesovicia, nie zmylił go fakt, że futbolówka odbiła się od obrońcy i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Legii. Później jednak notował straty, nieudane dryblingi, w jego grze było sporo chaosu. W 53. minucie uderzył z pierwszej piłki, a ta po rykoszecie minęła bramkę - to mógł być gol. W ofensywie był sporym zagrożeniem dla przeciwnika.

Chris Philipps 7 (6.93) - Grał uważnie i ostrożnie. Na początku meczu często cofał się do obrony tworząc parę stoperów z Michałem Pazdanem i pomagając w rozegraniu akcji. Wtedy do pomocy przesuwał się Marko Vesović, zaś na prawą stronę wędrował William Remy. Często wyprowadzał piłkę, rozgrywał ją od tyłu. Potrafił podbiec z futbolówką kilkanaście metrów do przodu i zagrać długie podanie do napastnika z pominięciem drugiej linii. Przegrał jedna ważną piłkę w powietrzu z Marcusem da Silvą w 99. minucie i skończyło się to trafieniem honorowym dla Arki.

Domagoj Antolić 8 (7.59) – Masa pracy w środku pola, często asekurował kolegów, naprawiał ich błędy. W 11. minucie po rozegraniu piłki od tyłu dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Jarosława Niezgody, a ten umieścił piłkę w siatce. Mocno pobijany, stoczył wiele pojedynków, ale poza walką potrafił też świetnie rozprowadzać piłkę, dużo widział, regulował tempo gry – zwłaszcza po zejściu z boiska Radovicia. Dograł wiele prostopadłych piłek do Hlouska i Vesovicia. Naprawdę dobry mecz „Antoli”. Miał swoją szansę na gola w doliczonym czasie gry, ale po zagraniu Eduardo trafił wprost w bramkarza.

Michał Kucharczyk 6 (6.45) – W 8. minucie pierwszy raz dał pokaz swojej szybkości, wpadł w pole karne, dograł w środek, ale piłkę zdołał przejąć bramkarz. W 37. minucie świetnie dograł do Cafu na wolne pole, ale sędzia błędnie wskazał pozycję spaloną. W 50. minucie idealnie zagrał w tempo do Vesovicia, ale ten źle przyjął sobie futbolówkę. Przejął opaskę kapitana od Miroslava Radovicia, zmieniony w 89. minucie przez Eduardo da Silvę. Mądrze grał Kucharczyk, z korzyścią dla zespołu.

Jarosław Niezgoda 8 (7.65) – Pierwszy kontakt z piłką zaliczył po dwóch minutach, ale jego ruleta była zbyt czytelna dla obrońców. Drugi kontakt z piłką w polu karnym zamienił się już w gola. Wykorzystał dokładne zagranie od Domagoja Antolicia i strzałem głową pokonał bramkarza Arki. Co ciekawe w 25. minucie wybił piłkę sprzed własnej bramki początkując kontrę swojego zespołu. W 73. minucie po dośrodkowaniu Hlouska uderzył głową ponad bramką. Po chwili zmieniony przez Hamalainena. Dobry mecz Niezgody, może nie był bardzo aktywny, ale każdy jego kontakt z piłka stwarzał zagrożenie dla przeciwnika,

Miroslav Radović 8(6.92) – Zaczął bardzo dobrze. W 3 minucie jego zagranie z pierwszej piłki napędziło groźną akcję Legii. Wiele jego podań było kluczowych, otwierało drogę do bramki kolegom. W 11. minucie rozegrał piłkę z Kucharczykiem, uderzył na bramkę, ale piłka po rykoszecie wyleciała na rzut rożny. W 15. minucie dobrze znalazł Vesovicia, który wpadł w pole karne i uderzył na bramkę. W 16. minucie wyprowadzał kontratak i dograł w tempo do Kucharczyka. Potem były zwody na zamach, udane dogrania piętą, to był ten Rado, którego chcemy oglądać. Ukoronowaniem dobrej gry w tym okresie była akcja z 29. minuty, gdy ograł jednego rywala, a naciskany przez drugiego zagrał idealną piłkę na wolne pole do Vesovicia. Ten podał w pole karne, a tam Cafu dopełnił formalności. Wymuszał faule, umiejętnie rozciągał grę, wracał się sprintem pod własną bramkę. Był cały czas pod grą i po godzinie trochę zaczęło brakować sił, zaczął notować straty. Zmieniony przez Szymańskiego.

Sebastian Szymański 7 (7.38) – Wszedł na boisko i już po dwóch minutach został brutalnie sfaulowany przez Piesia. Rywal dostał czerwoną kartkę, a „Szymi” miał dużo szczęścia, że nie skończyło się to złamaniem nogi. W 75. minucie zakręcił rywalem w polu karnym, ale wykonał o jeden zwód za dużo i skończył z piłką za linią boczną. W 80. minucie uderzał z pola karnego, ale jego strzał został zablokowany. W 83. minucie uderzył z rzutu wolnego z 20 metrów, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Dwie minuty później dograł dokładną piłkę do Cafu za linię obrony w pole karne. Okazał się cennym zmiennikiem, pokazał sporo jakości.

Kasper Hamalainen 6 (6.38) – Zmienił Niezgodę, wprowadził trochę spokoju w grze, dobrze poruszał się między formacjami, dogrywał do partnerów na wolne pole, grał bardzo inteligentnie. W 80. minucie zatańczył w polu karnym i wyłożył piłkę Szymańskiemu, ale ten został zablokowany.

Eduardo da Silva(6.18) – Wszedł za Kucharczyka w 89. minucie i dwie minuty później wyłożył idealnie piłkę do Antolicia w pole karne. Ale ogólnie grał za krótko by go oceniać.

Czytelnicy najlepszym piłkarzem meczu wybrali Jarosława Niezgodę, my zaś Domagoja Antolicia.