Odrzuceni przez Sa Pinto rozpoczęli pracę z "dwójką"

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

08-01-2019 / 17:41

(akt. 10-01-2019 / 20:18)

Rezerwy Legii Warszawa mają za sobą początek okresu przygotowawczego. We wtorek po raz pierwszy z zespołem ćwiczyło grono zawodników odrzuconych przez Ricardo Sa Pinto.

Trzecioligowy zespół stołecznego klubu w poniedziałek rozpoczął treningi, a dzień później przechodził testy motoryczne. Zawodnicy Piotra Kobiereckiego najpierw w budynku byli sprawdzani pod względem skoczności, a następnie - już na boisku - mierzone były ich zdolności wytrzymałościowe. Na placu gry nie zabrakło medialnych nazwisk - graczy, których w ostatnich dniach, ale też miesiącach, odrzucił Ricardo Sa Pinto.

Pierwszy na murawie pojawił się Arkadiusz Malarz. Doświadczony bramkarz pracował z dużym zaangażowaniem pod okiem Macieja Kowala, a towarzyszyli mu również młodzi golkiperzy: Kacper Czajkowski oraz Gabriel Kobylak. Potem dołączyła reszta drużyny, która przechodziła test biegając wokół boiska w czteroosobowych grupach. 

Na murawie, poza Malarzem, pojawili się zawodnicy, których Sa Pinto nie zabrał na zgrupowanie, dając wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów: Chris Philipps, Cristian Pasquato i Jose Kante. Byli także ci, którzy czekają na wypożyczenie - Łukasz Turzyniecki Mateusz Hołownia. Z zespołem biegał także Łukasz Moneta, który zakończył pobyt w Lubinie, a wkrótce powinien udać się do kolejnego klubu. Nie zabrakło także Krzysztofa Mączyńskiego, który z całego grona ma najdłuższy staż w Legii II. Przy Łazienkowskiej pojawił się również Tomasz Jodłowiec, który nie ćwiczył z zespołem, a w najbliższych dniach przejdzie badania związane z urazem odniesionym w meczu Piasta z Legią. 

Ile potrwa zesłanie całej grupy? Tego nie wie nikt. Pewne jest, że nikt w klubie nie będzie zatrzymywał żadnego z zawodników. Oferty, zwłaszcza za tych, którzy w tym sezonie grali w pierwszym drużynie, są wyczekiwane. Na razie całe grono będzie pracowało pod okiem Piotra Kobiereckiego. Klub nie podjął także decyzji czy w razie przedłużającego się pobytu, wspomniani piłkarze będą występować w sparingach trzecioligowej ekipy. 

Komentarze (95)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Swoją drogą ciekawe jaki los czeka tych "odstrzelonych"?
Kante - fajny pierwszy mecz z Koroną w Kielcach.
Pasquato - brama z Wisłą na wyjeździe.
Pilipps - siła spokoju i bramka-petarda w SP z Arką
Tak ich zapamiętam.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kante - chodzi mi oczywiście o tę bramkę z baniacza na 2:1 po dośrodkowaniu Kluseka:)
Generał
 • 0 / 0
Każdy piłkarz ma swój rozum. Czasy pajacowania skończyły się. Nie ma niezastąpionego Radko, nie ma Arka nie będzie wielu tych, którym wydaje się, że bez nich Legia się rozpadnie.
Pułkownik
 • 0 / 0
Dokładnie, pytanie ilu zrozumie to że tutaj się wymaga, a ilu będzie musiało odejść.
Porucznik
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że większość jednak odejdzie i zejdzie z listy płac
Pułkownik
 • 0 / 0
a może nawet na nich coś zarobimy, nawet jakby za Kante Phillipsa czy Pasquato wziac po 200tys euro to fajna sumka wychodzi
Jodłowiec wrócił? W sumie Pinto go nie oglądał, bo odniósł kontuzję w meczu z nami xD Może się okaże, że Tomek będzie solidnym uzupełnieniem składu, a może i więcej...
Lepiej niech gra u nas a nie u kogoś innego gdzie i tak my dopłacamy do wyplat
Niby dalej się leczy po Legii! !
Major
 • 0 / 1
Szkoda Kante i Malarza
Porucznik
 • 1 / 0
Kante tak. Malarza? Bez przesady
Kante być może przy innym podejściu dałby radę . Ale Malarza czas przeminoł. A po tych wpisach pokazujących niezadowolenie z decyzji trenera. To już na pewno.
Jak dla mnie malarz to ciągle conajmniej bramkarz nr 2
Generał dywizji
 • 0 / 0
A tynkarz?
Kapitan
 • 0 / 3
Nie wiem skąd tyle radości, że otworzyliśmy oficjalny Klub Kokosa...
Pułkownik
 • 0 / 0
jakoś nie widać, żeby biegali po schodach na stadionie o 7 rano, więc jakie klub kokosa?
Trochę boję się że zaczyna być zachwiana proporcja polskich zawodników do obcokrajowców. Prezes powinien zacząć kupować najlepszych polskich piłkarzy aby szatnia była w naszym języku a nie portugalsko hiszpańskim. Jeden transfer w jednym okienku minimum. Prezes powinien stanąć na głowie aby ściągnąć np Żurkowskiego. W przyszłym okienku być może Grosickiego 31 lat.
Żydowskiego chyba za 5 baniek. A kto da kasę na pensję Grosika. Trz4ba patrzeć w przyszłość i szukać młodych. Jeszcze nie wylansowanych Polaków.
Kogo z naszej ligi stać na 3-4 mln ? Na polski młody talent
~sadasdaaass
 • 0 / 0
Z pierwszej czy drugiej ligi tyle nie kosztują.
Kapral
 • 0 / 0
Masakra.. dla wszystkich byłoby lepiej jakby ta sytuacja się jak najszybciej rozwiązała..
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Arek Malarz - kiedy czytam o twoim treningu z dwójka to az nie mogę sie oprzeć pytaniu - nie poszedłbyś w ślady Dowhania? Intuicyjnie czuję że mógłbyś być w tym BARDZO dobry.
Pozdrawiam.
Pułkownik
 • 0 / 0
MOże by poszedł, ale pewnie nie w Legii, bo swoim zachowaniem chyba sobie zamknał furtke do pracy przy Ł3
Kanye z pośród zacnej ekipy ma raczej najwieksze szanse na szybki angaż w innym klubie
Ktoś go łyknie w ciągu 2 tyg myślę
Pułkownik
 • 0 / 0
zalezy ile u nas zarabia i na ile jest w stanie zejsć...
~Reqqqqq
 • 0 / 0
Nic nie wnoszące gadanie: powinni zostać, lepiej niech odejdą.... . Sprawa jest oczywista: znajdą klub odejdą, jesli nie zostaną. Nadziei na awans z nimi bym nie wiązał. Zaraz cześć wykręci sobie uraz, żeby nie jeździć po wsiach. Zawsze, to lepiej w CV wyglada leczenie urazu (niby w jedynce plus kasa na koncie) niż bieganie w 3 lidze.
Major
 • 0 / 0
Każdy z nas kiedyś znajdzie się w miejscu w którym kończy się kariera zawodowa. Piłkarz ma wybór, grać dalej czy kończyć karierę. Ponadto piłkarze to kategoria pracujących zarabiających w setkach tysięcy lub milionach. A zatem, pisanie o honorze nie ma tu żadnego sensu. Jeżeli żaden klub cię nie chce, lub oferuje 1/3 zarobków, to panie piłkarzu decyduj, śmierć zawodowa za aktualne wynagrodzenie albo kontynuacja kariery za mniejsze pieniądze.
Inne polskie kluby raczej nie będą się kwapiły do odkupienia któregoś z nich, choć są bardzo łakomy kąskiem. A to wszystko przez to, że nauczyły się, że zawodnika z Legii dostaje się za darmo, tak jak w ostatnim czasie było z Jedłą, Dąbrowskim, Czerwiński, Monetą i paroma innymi zawodnikami.

Mioduski sam jest sobie winien.
Jeśli Legia faktycznie proponowała 4 swoich zawodników, solidnych ligowców, byłych reprezentantów, nie dawnych liderów swoich drużyn, w zamian za jednego Żurkowskiego, to jakby nie patrzeć, sami robimy sobie sprzedażowy cyrk.

Interesujemy się jakimś młodym anonimowym Kostorzem z Podbeskidzia za 200 tys, a wypychamy Kuchego do Turcji za 300 tys.. Brawo. Promocje lepsze jak w biedronie.
~majkel88
 • 0 / 0
kto wypycha Kucharczyka? oferta na tyle przyszła bo kontrakt się kończ za pół roku. Myślałeś że dadzą2 bańki ojro za gościa który za pół roku może iść za darmo? kontrakt i tak przedłuża
Chłopie...
1. Gdyby ten rych się udał to byłby to transferowy majstersztyk. Jednym posunięciem pozbylibyśmy się 4 drenujących budżet i nie rokujących na grę w jedynce oldbojów, którzy razem mają ze 150 lat, a w to miejsce pozyskali młodziana, reprezentanta, który na szień dzisiejszy ma wartość kilku baniek.

2. Póki co nikt Kuchego z klubu nie wypycha oprócz kilku gagatków z tego forum, którzy już na wiosnę będą tu wypisywać: „Kuchy King!”.

- W tym miejscu chciałbym serdecznie pozdrowić przyjaciela skrywającego się pod nickiem TLW... ;)

3. Kim się mamy interesować jak nie dobrze rokującymi młodzianami, których można pozyskać za grosze?...
Major
 • 0 / 0
GolarzFilip, z jednej strony piszesz o darmowych odejściach z drugiej o wydatku 200 tys euro za młodego piłkarza. Kolego, taki jest piłkarski rynek w Polsce. Natomiast Dąbrowski i Czerwiński chcieli kontynuować karierę w nowych klubach, żeby właśnie nie grać w 3 lidze lub siedzieć na ławie. Dowiedz się ile kosztuje Dziczek czy Żurkowski i wtedy będziesz miał poziom cenowy polskich nadziei piłkarskich.
Ciekawe, nick sugeruje, że masz już parę lat na karku, a wypowiedź jakby od nastolatka.
Zgadzam się z Invictusem - jakby udało się wymienić tych 4 emerytów na Zurkowskiego, to byłby to transfer roku. Pozbycie się balastu finansowego i zyskanie młodego, obiecującego zawodnika, który za chwilę będzie podporą reprezentacji Polski. Szkoda, że nie wyszło.
Kapitan
 • 0 / 0
Czy sadzicie ,poziom naiwnosci w Gorniku jest tak duzy aby pozbywac sie goscia rokujacego na 4-5 mln euro na rzecz 4 czy 5 legijnych graczy ktorzy rzeczona kwotę przytulą wespół po 2 latach grania.
3-4 mln skoro reca, piątek , i ten z Pogoni za tyle poszli to nikt nie chce oddać za
Nie widzę sensu ich gry w 3 lidze. Dla każdego z nich jest to cios i degradacja i podciete skrzydła. Każdy powinien szukać na siłę nowego klubu.

Egoistyczne są komentarze awans do 2 Ligii... Nie myślicie o piłkarzach. Ciekawe jak was w pracy z kierownika dałoby do łopaty? Każdy by mówił "Wow teraz to robota będzie szła jest moc kiero z łopatą to robota zrobiona 5 razy szybciej"?????????
Generał brygady
 • 1 / 0
Ciekawe jak potocza się losy owych panów. Czy odejda a może któryś wróci do łask, bo zapewne różne moga być przyczyny końca ich przygody z zespoł m na 1.
Grajac w II , mam nadzieje że będa przykładem profesjonalizmu i przykładu dla młodzieży. Powodzenia Panowie w dalszej karierze.
Pułkownik
 • 1 / 0
Długo w tych rezerwach nie pograją są tu bo muszą gdzieś trenować. Philipps np. dostał ultimatum od selekcjonera kadry, że musi grać w klubie jak myśli o występach wiec na pewno odejdzie szybko.
Porucznik
 • 0 / 0
Nie wiem jak długi ma kontrakt. Ale zapewne ktoś go kupi
On pewnie będzie chciał odejść za wszelką cenę. Myślę, że odejdzie też Pasquato i Mąka . A reszta zobaczymy.
Pomysł komentujących o tym, by grać wykluczonymi piłkarzami w celu awansu na 1 sezon do II ligi uważam za fatalny.

Byłoby to niekorzystne zarówno finansowo jak i bardzo możliwe, że sportowo - bez prezentowania odpowiedniego poziomu Legia II spadłaby z II ligi z hukiem.

Inaczej do sprawy możnaby było podejść, gdyby rezerwy niemal do końca o ten awans się biły, ale warto przypomnieć, że mówimy o drużynie, która utrzymała się w tamtym sezonie w III lidze dzięki kłopotom licencyjnym innej drużyny
~Proto
 • 0 / 0
Kante po meczu w Szczecinie poleciał do Hiszpanii,do syna( mial wczesniej wykupiony bilet) a Sa Pinto nawet na dniu wolnym nie pozwala pilkarzom poruszac się poza 30 km od Warszawy,tyle wyczytalem w dzisiejszym ps
Chorąży
 • 0 / 0
Jeśli znaleźliby się chętni na wszystkich zesłanych to byłoby super a jeśli wszyscy mieliby zostać w dwójce i dzięki temu awansować do 2-ej ligi to też ok.
Niech się szybko znajda nowi pracodawcy dla nich i dla klubu to najlepsze rozwiązanie
~PRETOR
 • 0 / 0
Szkoda Malarza
Pułkownik
 • 3 / 0
Trzecioligowy TYTAN!!! Awans Pewny.
Wreszcie trzeba awansować z tymi rezerwami ;)
Niech jak najszybciej znajdują sobie nowe kluby i żegnamy. Plus będzie taki że troche grosza na nich zaoszczędzimy
Chciałbym te grosze przytulić. Jak Legia im niczego nie znajdzie to wątpie, że sami coś ogarną.
To zalezy czy zalezy im na graniu czy na pobieraniu piwniedzy. Jesli na tym drugim to beda tu siedziec do konca sezonu
zostawić ich na III ligę, ale była by paka :-) ciekawe czy by awansowali?
Nigdy nie byłem fanem Pasquato i Phillipsa, Legia to chyba za wysokie progi dla nich..co innego Kante,choć tu całej prawdy o przykładaniu się do treningów nie znam..zakładając,że pracował ok to raczej prawdziwej szansy się nie doczekał..mimo wszystko, powodzenia w nowych klubach ????
Chyba większość kibiców ma ogromne zaufanie do Sa Pinto wiec to napewno byla dobra decyzja choc w przypadku Kante troche szkoda bo w Wiśle i na poczatku pobytu w Legii prezentował sie fajnie, jeśli to prawda ze z pracowitością u niego ma bakier i wszystko co robił, robil od niechcenia to az strach pomyśleć co by pokazal angażując sie w treningi i po dobrze przepracowanym obozie. Ale to tylko takie "gdybanie" ;)
~wwwwww
 • 0 / 0
Wcześniej mieli wielkie zaufanie do Jozaka, Klafuricia i Magiery.

Jesteście w większości odporni na jakiekolwiek fakty, co nowy treneiro, to jest traktowany na poczatku jak nieomylny bóg.
Z taką ekipą awans pewny!
Pułkownik
 • 1 / 0
Ciekawe czy wywalczą awans do 2 ligi;)
Ciężki orzech do zgryzienia ma teraz Legia z nimi.
Wybacz, że się czepiam, ale nie mogę znieść tej niepoprawnej formy... Twardy, twardy orzech do zgryzienia!
Nie gniewaj się, naprawdę cenię Twoje komentarze, po prostu nie dało mi.
Pozdrawiam
Pułkownik
 • 0 / 0
W sumie to im powinno zależeć na odejściu, nawet zrzekając się kasy jaką mają w Legii, o ile mają ambicję.
Masz racje. Ciężki orzech brzmi co najmniej dziwnie, żeby nie powiedzieć, że jak farmazon.
Pozdro Ledarg.
@Ledarg
Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli. Czego nie dał?
The Bill,
masz rację, użyłem formy, którą trudno też uznać za poprawną, taki skrót myślowy. Kajam się, mój błąd. Faktycznie, głupio wyszło. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Sportowa, wiem, jak jest, czasami (jako i ja) zapiszemy coś szybko, tak jak to ludzie najczęściej mówią:-)
Pozdrawiam
Pasquato może sobie zaliczyć kolejny klub w cv. I dziękujemy
Starszy kapral
 • 1 / 0
Ten skład wygrałby niejeden mecz w ekstraklasie, w innym klubie. Niech pomogą Zagłębiu Sosnowiec, ale niestety ich na tych piłkarzy nie stać.
Dokładnie tak jest brak €
Mamy swój własny Klub Kokosa...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dość kosztowny :-(
Malarz - Turzyniecki Bondarenko Gęsior Hołownia - Moneta Mączyński Jodłowiec Pasquato Bajdur - Kante

Taki skład powinien chyba wygrać ligę i awansować ;)
Generał dywizji
 • 1 / 0
Ale jaki koszt takiego awansu
Ale wtedy młodzi zawodnicy choćby Ci, którzy trenują z pierwszą drużyną nie mieliby miejsca.
Szczegolnie srode pomocy mąka jodła pasqato jest moc
Pułkownik
 • 2 / 0
gorzej jak nie dadzą rady, kto ich przygarnie latem?
Sebano22, jest moc ? Komentarze awans, ekipa Wow, to czemu nie grają w ekstraklasie?
~wwwwww
 • 0 / 2
Ponieważ obecny treneiro faworyzuje Portugalczyków (w tym tych związanych z tą samą agencją menedżerską co on).
Marszałek Polski
 • 1 / 0
JohnoQ
Coś twitter podaje złe dla nas wiadomości:( słabo z tym Thiago i nie szukają 10:(
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Może awans zrobią jak nie odejdą
Marszałek Polski
 • 0 / 0
nieeeee niech gdzieś idą toż oni zarabiają tyle co cała 3 liga:)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A nie chciałbyś zobaczyć jak by grali w tej 3 lidze. Mnie ro bardzo ciekawi
Awans powinni wywalczyć na lajcie
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A co później? Nie mamy zawodników na 2 ligę, no chyba, że co sezon kilku będzie przechodzić z jedynki;)
A ja bym wolał żeby nie zabierali miejsca tym z dwójki. No chyba że macie pomysł na nich.
Jak juz maja odejść za dato niech zostaną i zrobią awans do 2 ligi na szczeblu wyżej lepiej się odgrywać
Marszałek Polski
 • 0 / 0
ale i piłkarzy i pieniążki trzeba mieć, jak będą w czapę dostawać non stop to nic się nie ograją.
Bramkarze się ograją.
Generał dywizji
 • 5 / 1
Oby dostali oferty ,zejście z kontraktów mocno by odciążyło budżet Legii
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Pół ligi by ich chętnie wzięło za 1/3 ich kontraktu rocznego:) i ciało mówi idź chłopie, graj ale rozum gdzie ja k...wa tyle zarobie, pół roku w Legii to 2 lata w Górniku
Generał dywizji
 • 2 / 1
Swoje lata mają i zabezpieczenie finansowe jest na pierwszym miejscu , łatwo nie będzie
Pułkownik
 • 0 / 1
to pokazuje jak głupie kontrakty są u nas podpisywane, powinny być podstawy jak w poprzednich klubach plus wysokie wyjściówki i premie za MP PP grupę LE i tak by do nas przyszli, a jak coś nie byłoby problemów z odejściem
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Dla dobra wszystkich panowie tej zimy powinni odejść
wszyscy na to czekamy
a najbardziej to księgowa
Generał dywizji
 • 0 / 1
I dla swojego dobra...
Generał dywizji
 • 0 / 1
...powinni odejść jak najszybciej.
Ale nie za darmo czy pół darmo
Pułkownik
 • 1 / 0
Ogólnie to dla swojego dobra, bo jak jeszcze chca jakieś kariery robić to raczej runda w 3 lidze im nie pomoże
Generał dywizji
 • 0 / 0
lesiu, właśnie tak.