+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Odsłonięcie tablicy honorującej Lucjana Brychczego

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

12-04-2016 / 16:45

(akt. 13-12-2018 / 05:41)

We wtorek na stadionie Legii miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Obok ściany mistrzów, przed wejściem do szatni, wmurowana została tablica upamiętniająca Lucjana Brychczego, a odsłonił ją sam "Kici". Na tablicy widnieje odlew prawej dłoni naszej legendy, wkrótce odlana zostanie również stopa mistrza. Piłkarze naszego zespołu już przy okazji piątkowego spotkania z Lechem Poznań, przed wyjściem na murawę, przybiją symboliczną "piątkę" z Brychczym.

Zdjęcia z uroczystości (fot. Marcin Szymczyk)

W uroczystości odsłonięcia tablicy Lucjana Brychczego wzięli udział członkowie zarządu i rady nadzorczej klubu - prezes Bogusław Leśnodorski, Maciej Wandzel oraz Jakub Szumielewicz, piłkarze pierwszej drużyny oraz zespołów młodzieżowych, a także pracownicy Legii Warszawa, dziennikarze i - oczywiście - sam "Kici", a także rodzina pana Lucjana i gość specjalny, Artur Boruc.


Na początku przemówił prezes Bogusław Leśnodorski. - Kiedy przed tą uroczystością myślałem, jakie wspólne cechy łączą mnie z panem Lucjanem, znalazłem dwie. Po pierwsze nie lubimy długo przemawiać, a po drugie nie lubimy obaj przegrywać. Dziś padło na mnie, że to ja mam być tą osobą, która powie parę słów. Zacznę od przywitania wszystkich obecnych. Cieszę się, że w takim gronie możemy tutaj być. Witam rodzinę pana Lucjana, która przez lata wspierała go, aby przez te ponad sześćdziesiąt lat mógł tutaj z nami być. Gdybym zaczął wymieniać wszystkie sukcesy i wszystko to, co pan Lucjan zrobił dla Legii, próbował wymienić wszystkie ważne momenty, w których Pan Lucjan uczestniczył, pewnie byśmy tu stali dobre czterdzieści minut. Powiem jedno, właściwie wszystko co się dobrego zdarzyło, w tym klubie, wszystko co udało nam się wygrać przez ostatnich kilkadziesiąt lat, stało się z udziałem Pana Lucjana - powiedział sternik Legii.


Następnie Lucjan Brychczy odsłonił tablicę, a ksiądz poświecił pamiątkową ścianę oraz samego "Kiciego". Na twarzy naszej legendy malowało się wzruszenie, popjawiły się też łzy. Po chwili jednak przyjmował gratulacje, uścisnął dłoń każdemu z piłkarzy, trenerów i pracowników klubu.


Na tablicy widniej hasło - "Idźcie walczyć przepełnieni pasją i z dumą reprezentujcie całą Legię dla wspólnej chwały.". Niech to hasło przyświeca każdemu, kto zakłada i będzie zakładał koszulkę z "eLką" na piersi.

Komentarze (19)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Fantastycznym było, jak zawodnicy Legii wychodząc z tunelu, kładli swoje dłonie na odlewie dłoni Pana Lucjana!
Takie momenty, niby detale, szczegóły, tworzą jedność i historię klubu. Wyzwalają dodatkowe emocje i energię!
Sto lat i dziękujemy za wszystko
~Kiv
 • 0 / 0
Tak z innej beczki Polski piłkarz który nie gra nawet w reprezentacij w tym sezonie odbierze Medal za zwyciestwo jego druzyny w Premier League!
Nie odbierze, bo nie zagrał wymaganych 5 meczów.
~l3xyl3x
 • 0 / 0
Sto lat z Legią Panie Lucjanie! (L)
~Kajtek
 • 0 / 0
Panie Lucjanie Gratulacje i zdrówka dużo 100-lat z Legią !
~TB
 • 0 / 0
Ktoś jeszcze pamięta Niewidzialna Rękę z Teleranka:-)
~ozi(L)
 • 0 / 0
Lucjan zawsze taki smutny....
~Tomszyn
 • 0 / 0
Mało który klub może się poszczycić takim człowiekiem w swoim składzie. Wzór do naśladowania, któremu trudno dorównać w życiu codziennym i sportowym.
~Batigol
 • 0 / 0
Wyjątkowy człowiek. Wielki szacunek. Sto lat z Legią.
~Konin
 • 0 / 0
Panie Lucjanie, jestem dumny z tego że jest Pan "Naszym Człowiekiem". Bardzo PANU DZIĘKUJE i życzę wielu, wielu lat w zdrowi.
Wielki Szacunek
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Wielki moment!
Jestem dziś bardzo DUMNY, że Legia ma człowieka - ŻYWĄ LEGENDĘ klubu.
Fajnym jest sposób, w jaki Pan Lucjan Brychczy jest każdego dnia honorowany przez klub i kibiców.

Brawo! STO LAT Panie Lucjanie!
~emiltygrys
 • 0 / 0
Sto lat Panie Lucjanie! !!! Piłkarzyki obecnej Legii bierzcie przykład jak należy postępować żeby zostać legendą! Wielki Człowiek, Wielki Legionista!
Duma rozpiera człowieka ,że jest kibicem tak wielkiego klubu z takimi ludźmi pozdro L
Pan Lucjan to jeszcze powinien obok odcisnąć stopę :-)
Życzę dużo zdrowia i wiele radości (z powodu sukcesów Legii między innymi)
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
Niesamowity człowiek, niesamowity Legionista, niesamowity piłkarz. Cieszę się, że tacy ludzie jeszcze istnieją. Szacunek i wieczna chwała mu się należy.
Szkoda, że taki piłkarz i człowiek jak Pan Lucjan urodził się tak wcześnie... Dzisiejszej Legii przydałby się taki zawodnik!!! Napisałbym sto lat Panie Lucjanie ale to za mało!! Tak więc, życzę jeszcze długich, długich lat razem z Legia!!!!
~xxx
 • 1 / 0
w dzisiejszej Legii Pan Brychczy nie pograłby nawet rundy.... zresztą wtedy też tylko komunizm ukradł mu karierę pokroju Eusebio czy Cruyffa...
Szacunek dla Pana, Panie Lucjanie