Oficjalnie. Bartosz Kapustka piłkarzem Legii

Logo Legia.Net

Adam Dawidziuk

Źródło: Legia Warszawa

13-08-2020 / 16:35

(akt. 13-08-2020 / 17:02)

Bartosz Kapustka został piłkarzem Legii, podpisał 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia. Został pozyskany z Leicester. To piąty transfer legionistów w tym oknie transferowym. Po Arturze Borucu, Filipie Mladenoviciu, Josipie Juranoviciu i Rafaelu Lopesie.

Nigdy nie byłem tak głodny piłki jak teraz. Jeśli zdrowie dopisze, wszystko będzie w porządku. Transfer był przeprowadzony bardzo skrupulatnie. Byłem do niego przekonany, klub również. Organizacyjnie Legia jest na poziomie topowych klubów i ma duże ambicje, podobnie jak ja. Znam wielu zawodników grających przy Łazienkowskiej i jestem przekonany, że Legia to dla mnie dobre miejsce do gry - mówi Bartosz Kapustka.

SYLWETKA BARTOSZA KAPUSTKI

Cieszę się, że do naszego zespołu dołącza polski zawodnik z dużym, międzynarodowym doświadczeniem. Bartek Kapustka to piłkarz, którego byliśmy zdeterminowani pozyskać już od jakiegoś czasu. Teraz wszystkie okoliczności pozwoliły nam w końcu sfinalizować ten bardzo ważny w tym okienku transferowym ruch. Bartek trafia do miejsca, w którym będzie miał idealne warunki, by udowodnić swoją piłkarską wartość, odbudować fizycznie i pokazać charakter zawodnika głodnego tytułów i sukcesów - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Kapustka będzie grał w Legii z numerem 67.

 

Komentarze (233)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
 • 2 / 0
Dawno nie było tak dobrego okienka. Transfery przeprowadzane z głową. Znani ludzie raczej(może oprócz Juranovicia). Teraz pytanie: kto odejdzie..?
Generał dywizji
 • 0 / 0
I kto jeszcze przyjdzie?
Podpułkownik
 • 1 / 2
Pamiętajcie o jednym, a mianowicie, gdyby przyszedł Kapustić, czyli jakiś Serb/Chorwat, który w zasadzie przez 4 sezony niemal nie grał, wszyscy byśmy jednym chórem krzyczeli, że ogór, pomyłka, o co c'mon itp. A tak mamy nadzieję, że Kapustka odpali.
Generał brygady
 • 0 / 0
To zależy. Wydaje mi się, że u nas jest jednak inaczej. Jak przychodził Aleksandrow np., to o fajnie, Ludogorec, tu Liga Mistrzów, tu Liga Europy, wreszcie ktoś wygryzie "drewniaka" Kucharczyka.
A to Kucharczyk wygryzał wszystkie takie wynalazki.
Odnoszę wrażenie, że przez lata łatwiej wybaczaliśmy jakieś zakręty kariery obcokrajowcom, niż Polakom, twierdząc, że "aaa, no tak, z naszej ligi wyszedł i przepadł, jasna sprawa. Z czym do ludzi?"
Teraz też przecież mnóstwo jest komentarzy zdystansowanych(co akurat nie jest złym zjawiskiem), a niemało też mocno krytycznych.
Nie sądzę zatem, że tak łatwo Kapustka jest przyjmowany. Odnoszę wrażenie, że "polski piłkarz", ze względu na niski ranking naszej ligi, nie jest odbierany optymistycznie.
Co za idiota dał mecz Bełchatów - Legia w trakcie FC Barcelona - Bayern? Dla mnie wybór jest oczywisty. Ale wielu ludzi wybierze Barcelonę i Lewandowskiego. To ma być promocja polskiej piłki...?
Boniek ?
Chorąży
 • 1 / 0
Phi, a kogo obchodzą jakieś Barcelony czy inne Bayerny? Nawet nie wiem jaka to liga ;)...
~strzałwkolanoxd
 • 1 / 1
Liga Mistrzów, nic dziwnego, że nie kojarzysz.
Polski Rudi Völler czyli po naszemu „rudy feler” z PZPN.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Hehe, teraz wszystko będzie na rudego...
Gdyby go wychaczył każdy inny polski zespół, byłoby pisane, jak Legia mogła przepuścić taką okazję.
Jest w Legii to płacz ile to musi kosztować.
Raz sami piszecie, że aby być poważnym klubem to trzeba zainwestować, drugim razem liczycie każdy grosz.... jakbyście to z władnej kieszeni pokrywali.
Miejcie litość ;)
Pewnie Mioduskiemu zachwalał go CM711, ale on zachwalał też podobno za granicą Wieteskę. Tyle że jak na razie się nie skusili, a Mioduski się niestety skusił.
Nikt go zachwalać nie musiał, Mioduski chciał go zanim poszedł do Angli, takie cały czas głupoty piszesz, że brak słów.
fair play
Jaki ty prymityw jesteś.
Jbana menda, robi to specjalnie, jeszcze potem pisze poematy, że mu na Legii zależy.
Myślisz, że mnie sprowokujesz do wyzwisk? Zgłaszam wpis do redaktora Szymczyka do usunięcia i każdy kolejny będę zgłaszał aż do zbanowania. Próbuj dalej, anonimowy prostaku.
Tak, jeszcze udawaj pokrzywdzonego, a ty nie jesteś anonimowy ?
Idę o zakład, że nie jesteś kibicem Legii
Twoje wyzwisko zostało już zgłoszone mailowo do redaktora Szymczyka. Próbuj dalej wyzywać, będę konsekwentnie zgłaszał o usuwanie wyzwisk i występować o ostrzeżenia i w ostateczności o bana. Paru już dostało ostrzeżenia, siedzą teraz cichutko i grzecznie, czyli to działa na takie chamstwo jak twoje.
Fairplay
Zgłaszasz mój komentarz, czy wszystkie które cię obrażają ?
Bo trochę tego już było, niektórzy dawno cię prześwietlili i jadą z tobą, równo z trawą.
Jak mam być na forum Legii, gdzie tacy jak ty każdym komentarzem obrażają naszą Legię bez żadnych konsekwencji, to wolę dostać bana i głośno powiedzieć co myślę.
Fairplay kto cię tu nasłał, większego malkontenta, marudy i wiecznego narzekacza, tu nigdy nie było i nie będzie. Musisz mieć strasznie smutne życie. Lepiej zajmij się czymś pożytecznym w życiu, a nie zamęczasz nas swoimi komentarzami, większość ma cię dość, idź stąd i nie wracaj.
fairplay
Patrz jak szybko działają.
„Szanowny użytkowniku naszego forum, mamy pełna świadomość, że użytkownik
faiplay jest zwykłym trollem, ale według naszego regulaminu nie możemy go zbanować, bo nie daje ku temu podstaw.
Ciebie musimy ostrzec, że kolejne obrażanie będzie skutkowało banem”
~W miarę pewny siebie
 • 1 / 1
Panowie ja wam mówię Stety przez duże S.

Z tego grajka będzie radocha :-)

Pozdro i Dobranoc no i jutro wygranej L
~PAW
 • 0 / 0
Moim zdaniem bardzo mocne okienko transferowe, pewnie chciałbym Vadisa w formie itd., ale w każdej formacji jakiś przyzwoity transfer Prezesie Dzięki, Vuko teraz Twoja kolej.
Witamy w Legii!!!
Podpułkownik
 • 2 / 2
Najbardziej martwi, że to transfer nie na teraz, z opcją, że być może wypali. Tyle, że nam potrzeba zawodników do ofensywy na teraz. O ile jestem "fanem" tego transferu, bo uważam, że ryzyko niewielkie, to jednak za chwilę gramy całą serię meczów, które zadecydują, o co będzie Legia grać w tym sezonie. I nie można ich przespać.
To jest potwierdzenie, że tak naprawdę te opowieści Kucharskiego, że skauting miesiącami obserwuje wielu zawodników, tworzone są charakterystyki, analizy i rekomendacje, to jest taka typowa gadka pod media. Jak przychodzi co do czego, to ściągają zawodnika, który nie spełnił oczekiwań swojego klubu nawet na wypożyczeniu w II lidze belgijskiej, na co w Leicester naprawdę liczono.
Kapitan
 • 0 / 1
A nadzieją już powoli kiełkowała...no cóż, zdarza się. Wychodzę, drzwi za sobą zamykam ;)
Ktoś coś o kosztach?
Kapitan
 • 0 / 3
Nie niskie :(
TVP Sport podał (chyba oni), że rozwiązał kontrakt z Leicester, a więc za darmo...
Czy tak było inna sprawa
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Co nie musi oznaczać.niskich kosztów
Kapitan
 • 0 / 1
Opcje są dwie:
1. Rozwiązał ale nie za frytki - niefrytki pokryliśmy my...
2. Rozwiązał za frytki - odbił sobie prowizją za podpis i kontraktem...

Nieprawdopodobna i ostatnia wersja trzecia oznacza po prostu kontrakt na pewno nie niski. Nawet jeśli miałby być średni 300 tyś. ojro za rok przez dwa lata to 600 tysi w piach
Witamy w Legii Bartoszu.
Plutonowy
 • 1 / 0
oby się chłopakowi udało :)
Generał dywizji
 • 2 / 3
Redakcjo

A typer kiedy rusza? Bo już mniej niż 5 dni do meczu zostało ;)
No i super, Witamy !!!!
Generał broni
 • 1 / 2
Nie wiem czy i kiedy wypali a le zdecydowanie warto spróbować, bo teoretycznie same zalety i styl zbliżony do naszego.
Kapitan
 • 0 / 0
A jak nie wypali to tylko 24 pensje w piach...
hehe teraz dopiero widzę te koszulki plus500 Atletico- MEGA!
Chorąży
 • 8 / 4
Według mnie to najlepsze okno transferowe w historii ligi zarówno jak chodzi o naszą Legię jak i całą ligę. Nie ma szrotu , a większość nazwisk zawodników pozyskanych przez kluby naprawdę nie jest anonimowa. Oczywiście Legia w tym temacie pozamiatała. Wszystko to jeszcze musi zweryfikować murawa. Mam nadzieję że nowi zawodnicy podniosą poziom rozgrywek, bo jak powiedział Mioduski im silniejsza będzie liga tym silniejsza Legia i to jest logiczne
Młodość kolego, młodość tak ma.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
W historii ligi to chyba jednak Cupiał zrobił najlepsze okienko.
Major
 • 0 / 0
No i jeszcze sponsor!
Fortuna sponsorem Puchar Polski. Czy to oznacza, że nie będą już tak mocno w Legii?
Podporucznik
 • 0 / 3
Czas pokarze. Potencjał jest.
Generał dywizji
 • 4 / 2
Pokarałby to Ciebie twój polonista.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Lepiej: czas pokaże.
hehe time will tell
Kapitan
 • 0 / 1
A jeśli ma dysortografię? :P
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Oby ten transfer wypalił. Może przez ten czas nie zapomniał jak się gra w piłkę?
witamy w Legii
Podpułkownik
 • 0 / 1
Mnie zastanawia kiedy Kapustka będzie gotowy, aby z powodzeniem reprezentować barwy Legii (o ile, oczywiście, w ogóle)? Bo, jak rozumie, jest zdrowy. Teraz pytanie, czy będzie w stanie pokazać umiejętności.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Odpowiedzi udzieli Vuko, wystawiając go do gry. A kiedy? Jak będzie gotowy ;)
Kapitan
 • 0 / 2
Bez gry się nie odbuduje a my nie za bardzo jesteśmy klubem na odbudowywanie się. Powinni grać najlepsi. Jeśli tak nie będzie to polityka Vuko runie
Chorąży
 • 5 / 6
Znając metodologie pracy Vukovicia to zadebiutuje za jakieś dwa miesiące. Pod warunkiem, że po drodze nie złapie żadnej kontuzji.
Chyba żaden trener, nie postawiłby na zawodnika, który tyle czasu nie grał. Byłoby to nie fair, w stosunku do pozostałych zawodników. Kapustka musi sobie zapracować na plac, nie ma świętych krów, nazwisko to on miał w 2016 roku, teraz musi sobie z powrotem na to zapracować, a nawet zapie....
Plutonowy
 • 3 / 1
Czyli na pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów będzie gotowy :)
Kapitan
 • 1 / 1
Artysta pełna zgoda ale jak ma się odbudować bez gry? Koło się zamyka...
~Rob
 • 0 / 0
Jak będzie dobrze wyglądał na treningach zacznie dostawać coraz więcej minut z meczu na mecz, tak to chyba wygląda
Generał brygady
 • 0 / 0
Fargo

Wszołek zadebiutował szybciej w "metodologii Vuko". Bo po prostu był gotowy do gry. Nie wykluczałbym może nie tak szybkiego, ale podobnego scenariusza u Kapustki.
~Andreas
 • 0 / 0
Jednak 36 zawodników
~Andreas
 • 0 / 0
Na oficjalnej nowe numery zawodników jest ich 35 bez Dominka. Ktoś musi odejść. Tylko kto?
Sierżant
 • 1 / 0
Witamy i powodzenia
Podporucznik
 • 1 / 1
Ale za darmo, czy paczkę rodzynek? Dziwne, że nie podają kwot transferu..
Generał dywizji
 • 0 / 1
Dlaczego dziwne, nie zawsze to ogłaszają.
Chorąży
 • 1 / 0
Za darmo to nawet po mordzie nie dostaniesz
Podporucznik
 • 0 / 0
Tak? To podaj przykład z zachodu.
Nie spotkałem się z jakimś ważnym transferem w którym nie było by podanej kwoty. Neymary, Wernery itd itd
Ja wiem, że przepaść zarówno między Neymarem a Kapustaka i Legia A Psg jest ogromna, ale jak na Polskie realia, transfer ten wzbudził spore zainteresowanie w polskich mediach i kwota transferu to cos oczywistego powinno byc..
Kwota pewnie jest niska plus procent od ewentualnej sprzedaży.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Otwórz sobie transfermarkt, tam masz masę przykładów transferów bez podania kwoty. Jeśli nie dasz rady, pisz, podam przykłady.
Ale kwoty na transfermarkt nie musza byc adekwatne do ceny zawodnika. Karbo jest np. wyceniany na 3.6M euro.
Kapitan
 • 0 / 0
Arteta no uważałbym z takimi ocenami. Tani na pewno nie był
Nareszcie! Bo troche dlugo to trwalo...
Podpułkownik
 • 3 / 4
Nie pamietam tak dobrych transferow
Zawodnicy znani nam lub kapitanowie znanych zespolow np Dinamo Zagrzeb
Malo tego.Nikt z klubu nie odszedl.Kuedys pchneli by Karbownika za 3 banki po pierwszym zapytaniu
Puki co jestem w szoku (pozytywnie)
Brawo
Generał dywizji
 • 1 / 1
"Puki", ehh...
Sierżant
 • 1 / 0
kapitan Hajduka nie dinama
Teemu Pukki, póki co, zostaje w Norwich.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nikodem Kozioł jest chyba najpopularniejszym fińskim piłkarzem na tym forum.
Kapitan
 • 2 / 0
W Niemczech nie ma ó ;)
Przeważnie o piłkarzach, którzy wracają do Polski po nieudanej przygodzie za granicą, mówi się, po prostu, że się odbił i sobie nie poradził. Tutaj Bartek wraca po czterech latach, latach zmarnowanych. Transfer obciążany ryzykiem, akurat na pozycję, gdzie jest największą dziura.
Kapitan
 • 0 / 0
Arteta o jakiej pozycji mówisz?
To może być zarówno najlepszy, jak i najgorszy transfer tego lata.
Oby był najlepszy :)
Możesz mieć rację :-)
Generał broni
 • 1 / 10
Jest tak świetny, że zagra już jutro?
Major
 • 0 / 0
Chyba nie aż tak.
fairplay ty tak na serio? ładny z ciebie debil
fairplay - pomysl jeszcze raz :)
On nie myśli, w tym problem.
Debili poszukaj sobie w swojej rodzince, prosty chamie.
~Pogoń Szczecin
 • 1 / 0
Powodzenia Bartek!!!
Powodzenia!
Piłkarz, którego cechowało świetne przyspieszenie i dobre, zaskakujące ataki z głębi pola. Ciekawe czy to mu nadal zostało. Cóż okienko mega udane. Fajny akordem byłoby wypożyczenie z Brendford z dobrą klauzulą. Chyba tylko ta opcja już została. Myślę, że jeżeli zrezygnowaliśmy z Richarda, chodziły słuchy, że jest po prostu lepsza opcja, to wypożyczenie z Anglii jest jak najbardziej prawdopodobne.
Kapitan
 • 0 / 0
Świetne co??? Nie kojarzę go z bycia drugim Usainem
Polak do tego jeszcze w miarę młody. A teraz pytanie kto odejdzie? Przyszło 5 nowych z czego 3 może natychmiast w rundzie jesiennej grać w pierwszym składzie. Robi się tłoczno... teraz można obstawiać kto ucieknie po eliminacjach do pucharów. Ja obstawiam Antole i Karbownika + Kante.
Kapitan
 • 0 / 0
Chłopaki mający L w sercu i którzy ciężko pracują na szansę...
Witamy, trenuj, ciężko pracuj, wracaj do formy, graj dobrze w piłkę - zgodnie z ambicjami.
Powodzenia!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ustosunkujesz się do mojej prośby poniżej?
I już.
Chorąży
 • 0 / 1
Witamy, witamy
i na dobra grę czekamy!!
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Trochę to trwało. Ciekawe o co chodziło że badania tyle czasu
Chodziło o dokumenty z Anglii, pisał o tym Koźmiński.
Formalności.
Podpułkownik
 • 0 / 2
Może chodzi o tą zadymę z Covidem i masażystą, dlatego transfer musiał poczekać.
Nie, jest jak Poezja pisze.
Kapitan
 • 1 / 0
I dobrze, czekamy aby potwierdził swój talent.
Generał brygady
 • 2 / 1
Witamy nowego/starego niedoszłego piłkarza.
Powodzenia, życzę wypełnienia kontraktu i gry na wysokim poziomie.
Podpułkownik
 • 3 / 2
Brawo i jeszcze raz Brawo.
No no no, ciekawe czy przyjdzie jeszcze jakiś skrzydłowy do gry na teraz.
Porucznik
 • 2 / 0
Witamy na pokładzie...
Oby bąbelki z sodoweczki już wyparowały...
Major
 • 4 / 0
Ja dość sceptycznie podchodzę. Zobaczymy z pół roku, oby wypalił czego życzę sobie i wam
Pułkownik
 • 1 / 0
Witamy na pokładzie, powodzenia
Witaj !! No to pokaż Bartek teraz co potrafisz, bo.... potrafisz !!!!!!!
Jeszcze cyk żeby się udało z Brendford i mamy mega komfort! Potem zaliczyć grupę europa league i klub się ładnie rozwinie przez ten rok.
Generał
 • 4 / 12
Szczerze mówiąc transfer typu - ok, przyszedł. Kolejny niby wielki talent. Jeszcze chyba rok temu, Leicester nie chciało słyszeć o wypożyczeniu do Polski. bo niby liga słaba i trafił do 2 ligi belgijskiej. Ile jeszcze szrotu wróci.. Ilu jeszcze młodych wróci, bo wyjechali za szybko... Przecież nawet Krychowiak w Bordeaux się nie przebił. Tylko zanim sie pokazał szerszej publice grał to tu, to tam. Szczęsny miał farta, że Wenger lubił młodym dawać grać. I tyle tych co się przebili... Nawet Ebi uciekał z Holandii i w BVb grał do pewnego momentu, a i tak musiał grać w Polsce, a potem po karierze było.

Kapustka myślał że zwojuje Anglię. Gdzie z pola w zasadzie nikt kariery nie zrobił. Bednarek może otworzy trochę rynek. I nagle pół amatorska 2 liga lepsza... Jak słaby jest obecnie ten Kapustka, skoro jednak puścili go do nas... Spuścili go, bo nie rokował. Piątek ktoś powie... Tylko, że Piątek wyjechał mając lat 23. A te 2-3 lata często jest decydujące.

Nigdy jego fanem nie byłem. I powtórzę... Jeśli rzucili go do 2 ligi belgijskiej, potem się leczył.. Ok.. Ale tu zachodzi pytanie - Jak w marnej formie on jest. I uprzedzę.. W naszej lidze może błyszczeć. Ale nasza liga to już jest bliska miejsca 30 w europejskim rankingu. I piłkarz jako tako techniczny i panujący nad piłką jest gwiazdą.

Fajnie jakby młodzi u nas zdobywali szlify, oswajali się z presją i potem szli w świat jako ograni ludzie. Legia powinna być takim klubem, gdzie się idzie grać o coś, a potem już zagranica jak sie jest na pewnym poziomie. Ale też trzeba zmian w myśleniu reszty. Część klubów zapomina że poniekąd wszyscy gramy do jednej bramki.

Może ta pandemia unormuje rynek transferowy. Transfer Neymara do PSG sprawił, że rynek zwariował. Jeden jełop tutaj mnie przekonywał że puchary nie mają wpływu na cenę piłkarzy. Otóż mają. Dlatego, że Dinamo Zagrzeb czy czeskie kluby regularnie grają w Europie, zarabiają krocie. Dlatego Celtic drewiaków sprzedaje za miliony.

Ale cóż.. Lepiej wierzyć w bajki... Młodzi tak, ale raczej z ligi, niż spady którym nie wyszło na zachodzie. Co innego gośc nawet koło 30, co jeszcze ma chęci. A co innego 22-25 latek, który i tak za rok może dwa będzie myślami przy wyjeździe. Tak szacunku żaden polski klub nie zdobędzie.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Kurek, lubię Cię, ale z tym Krychowiakiem yo walnżłeś jak łysy warkoczem o beton! Grzesio nigdy nie grał w Bordeaux! W PSG to tak. I tam się nie przebił. Ale już pisanie, że wcześniej grał "to tu, to tam" o facecie który był bożyszczem Sevilli i zdobył z nią Puchar LE, był kapitanem tej drużyny i został wybrany do jedenastki sezonu 2013/2015 Primiera Division, to chyba lekka przesada! Chyba, że o tym nie wiesz. A to gorzej!
Generał broni
 • 2 / 2
Kurek, obudź się :)
Chorąży
 • 2 / 1
Nie ma to jak kogoś poprawiać i pisać bzdury. Krychowiak to się kształtował piłkarsko w Bordeaux.
Masi grał w Bordeaux, stamtąd trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski na MS. Fakt głównie grał w młodzieżówce w I składzie zagrał bodajże dwa razy, a był tam kilka ładnych lat. :)
Wszystko superfajnie, tylko mam jedno ale ... Gdybyś tylko miał wgląd w konto Kapustki, jak strasznie chłopak został przez to niedobre Leicester skrzywdzony, to byś w mig zmienił zdanie. Każdy chce grać, każdy chce błyszczeć, ale przede wszystkim każdy chce zarabiać kasę.
Piłkarzem zostajesz nie po to żeby walić bramę za bramą do końca życia w barwach jakiejś Cracovii i być bożyszczem Ekstraklasy, tylko po to żeby się wypromować i zarabiać ogromną kasę.

Nie znam dokładnie szczegółów kontraktu Kapustki w Leicester, ale dane jakie krążą po necie mówią o sumie nieco ponad 1mln EUR rocznie, czyli krótko mówiąc te kilka "zmarnowanych" lat to jakieś 20 milionów PLN na koncie Bartka. Z tą kasą to on już może spokojnie być hobby playerem do końca życia, 10 mln PLN zainwestować w nieruchomości czy coś i później tylko liczyć profity.
Taką szansę jaką dostał trzeba złapać i za żadne skarby już nie wypuścić. To nie jest transfer do jakiejś Turcji za drobne, tutaj był pięcioletni kontrakt do drużyny z czołówki Premier League za gruby hajs.

Jak zaczniesz brać pod uwagę, że to jest po prostu robota, to przestaniesz się dziwić, że chłopaki chcą hajs kasować skoro są chętni żeby ten hajs im wypłacać.
Kurek skoro sam piszesz, że w eklapie będzie błyszczeć to świetnie, super transfer.
Generał
 • 1 / 0
masi:
chyba jednak Krychowiak grał w Bordeaux. Ma 2 mecze zaliczone.
Kurkowi chodziło zapewne o to, że jak był zawodnikiem Bordeaux to był wypożyczany do Reims i Nantes i ostatecznie sprzedany do tych pierwszych, gdy Żyrondyści na niego ostatecznie nie postawili.
Witaj w Legii brukselka.
Brukselka to mu zaszkodziła ;)
Chorąży
 • 0 / 1
Długo to trwało.
Zdrowia!
...i double 10 w tym sezonie :)
Witamy serdecznie na pokładzie. Dużo zdrowia i bramek dla Legii.
NARESZCIE!!! Powodzenia Panie Kapustka!
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Super transfer-nie mam wątpliwości,że będzie z niego duży pożytek jak złapie rytm meczowy.O kondycję jakoś się nie martwię bo treningi w Anglii są często intensywniejsze niż niejeden mecz w e-klapie.Ogolnie transfery do defensywny są super-brakuje mi tylko takiego transferu kozaka do ataku.Lopez w naszej lidze może coś pokazać,ale do walki o puchary trzeba czegoś więcej
Plutonowy
 • 4 / 0
www.buildlineup.com/shared/5f3559f04e5ac404cc46e577
Przytrzymali w niepewności ;)
Skurczybyki ;)
Powodzenia !
Plutonowy
 • 3 / 2
Kadra jest silna i szeroka www.buildlineup.com/shared/5f3559f04e5ac404cc46e577
Podpułkownik
 • 3 / 2
Szeroka? Tak. Silna? To zweryfikuje Europa.
Na ligę jest, ale nie na fazę grupową LM.
Nie da sie wszystkiego zbudowac w mig - nie ma na to pieniedzy wiec nie ma sensu narzekac. Wazne ze krok po kroku do przodu!
Wg mnie to będzie najważniejszy nasz transfer tego lata! Kadra wygląda na kompletną, chociaż kilka uzupełnień by się jeszcze przydało, ale nie można mieć w życiu wszystkiego:)
Teraz ciekawe kto odejdzie i jak bardzo się osłabimy, chociaż okienko w tym roku długie i mam nadzieję, że na eliminacje zostaną wszyscy, a ruchy z klubu zaczną się dopiero po odpadnięciu z pucharów lub ewentualnym awansie!!!
Generał dywizji
 • 2 / 0
A ja bym chciał, żeby Borubar swoją grą zamknął usta wszystkim niedowiarkom.
I przypuszczam ze zamknie Mac, zamknie! :)
Witam,powowdzenia!
Pokaż wszystkim,że nie powinni Cię skreślać.
Brawo zarzad kolejny hitowy transfer
Generał dywizji
 • 1 / 2
Łubu dubu...
Wiesz, że to nie zarząd robi transfery? ;)
Generał
 • 2 / 0
Witam szczerze i życzę zdrowia, oraz sukcesów, ale chłopaku zanim powiem wprost, że się ciesze z twojego transferu to masz u mnie sezon 20-21, aby przekonać mnie, że nie jesteś kolejną pomyłką.
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Bardzo ładny numer.
Nie dość, że to liczba pierwsza, to stanowi jeszcze średnią kwadratu i sześcianu.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Myślę, że to miało decydujący wpływ przy wyborze numeru :D
Generał dywizji
 • 1 / 0
Prowadził pewnie jeszcze inne obliczenia, w końcu zdecydował się na 67, stąd tak długo nie podpisywał.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Manekin, czy mógłbyś swoją myśl wyrazić wzorem matematycznym, bo coś mi się nie zgadza...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Archie,

67 = ½ ⋅ (3² + 5³)
no coś ty. przecież to rok jego urodzenia :)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Obawiam się, że nie ma takiego pozycyjnego systemu liczbowego, w którym liczba 67 byłaby równa 96 w systemie dziesiętnym. Najbardziej zbliżony wynik daje tu system piętnastkowy:
67₁₅ = 97₁₀
(albowiem 67₁₄ = 91₁₀)
Owszem, bardzo ładny numer. 6+7=13, a niektórym trzynastka przynosi szczęście. A w razie czego, jest w tym numerze (szczęśliwa) siódemka
Chorąży
 • 0 / 0
No i fajno. Witamy w rodzinie "Legionistów".

Także zdrówka i czekam na pierwszy mecz.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
No i pieknie - witamy i powodzenia życzymy:)
Swoją drogą to narobiłem sobie apetytu na ten sezon, jak nigdy.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Przy okazji - 67?
To coś znaczy, czy wybrany "po losowaniu"?
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Oczywiście, że coś znaczy.
To ponoć największa liczba pierwsza, która nie stanowi sumy różnych kwadratów. ヅ
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Największa? a jakieś w stylu 92673894729218299283029340394 to nie ma???
Marszałek Polski
 • 2 / 2
no nie ma, bo 4 na końcu... i wszystko jasne...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Rozważmy kolejną po 67 liczbę pierwszą, a mianowicie 71.

71 = 6² + 5² + 3² + 1²

67 jest chyba największą liczbą pierwszą, która nie ma takiej własności.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
73 = 8² + 3²
79 = 7² + 5² + 2² + 1²
83 = 7² + 5² + 3²
89 = 8² + 5²
97 = 9² + 4²
i tak dalej…
Marszałek Polski
 • 0 / 0
ufff.... co za przygoda:):):)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
RŁG. :-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
hę? że co?
Regulamin Łapania Gzów?
Robimy Ładne Garnitury?
Rum Łyski Gorzałka?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Rozkosze Łamania Głowy.
Co do numeru... grał w Cracovii z numerem 67 i wtedy miał najlepszy czas w karierze. Teraz można to odbierać jako chęć powrotu do dawnej formy i być może ten numer przyniesie mu szczęście jeśli wierzyć w takie czary.
Porucznik
 • 1 / 6
Brak kluczowej informacji

ZA ILE???

Pzdr
Generał dywizji
 • 2 / 2
Jeśli to dla Cb kluczowa informacja, to ja nie mam pytań.
Za dwa gile księgowo
Porucznik
 • 1 / 3
Brak kluczowej informacji

ZA ILE???

Pzdr
Kapitan
 • 1 / 1
Jakie to ma dla ciebie znaczenie?
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Wykładał kapustę na Kapustkę to musi wiedzieć ile mu wydrenują z kielni.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Za kilka minut
Jeżeli jeszcze doszedłby Richard to to jest niemożliwe okienko. Nie wiem jak dla Was.
Major
 • 1 / 2
Kolejny piłarz po Arturze Borucu, ktory przybywa z Premier League. To lubię .
Kapitan
 • 1 / 0
Jeszcze może Grosika?
Generał dywizji
 • 2 / 2
Przybywać z PL a grać w PL to dwie odmienne dyscypliny sportu.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
W Premier to on był w specyficznych okolicznościach.Oględnie mówiąc.
Boruc przynajmniej tam w piłke grał.
ogólnie transfery z anglii się u nas sprawdzają (Vadis, Wszołek)
Generał dywizji
 • 0 / 0
polanski

Kwietniewski...
Generał dywizji
 • 1 / 0
Stanford...
Pułkownik
 • 4 / 10
Bartek proste pytanie Lech Cię nie chciał? Przecież wiadomo, że tam na bank byś się odbudował i jeszcze do tego dużo wygrał! Po co przychodzisz do Warszawy skoro w Poznaniu na polu rosną takie wspaniałe ziemniaki?
Generał broni
 • 3 / 6
"Po co przychodzisz do Warszawy "
Żeby ci pyra w du.psku wykiełkowała z żalu a potem pękła z zazdrości.
Pułkownik
 • 2 / 2
Z tym dużym, międzynarodowym doświadczeniem,to bym nie przesadzał. Chyba że w leczeniu i siedzeniu na ławie. Ale mam nadzieje że da jakość i będzie to wzmocnienie naszej Legii.
Chorąży
 • 0 / 0
Fajnie. Pamiętam że szczenięcych lat, że ten sam numer miał na jednym z posterów Gordon Shumway. Niech to będzie dobry omen.
"Piotr Koźmiński
@UEFAComPiotrK
Z ogłoszeniem pozyskania Bartosza Kapustki trzeba było trochę poczekać, z prozaicznego powodu: z Anglii musiały dotrzeć dokumenty, niezbędne do ostatecznego sfinalizowania sprawy. Nie miało to nic wspólnego z testami medycznymi, tu wszystko było super. Mega ciekawy transfer IMO."
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A czyli o to chodziło. To spoko,że nie zdrowotne problemy
No tak, dokumenty po dotarciu zostały wysłane na kwarantannę
Generał brygady
 • 1 / 0
Witamy Cię Bartku. Powodzenia. Samych sukcesów z e(L)ką na piersi!!!
Generał broni
 • 6 / 2
Moim zdaniem transfery Kapustki i Slisza mają na celu nie tylko sportowe, ale również marketingowe. Mioduski mówił o tym że Legia jest dobrym klubem dla promocji młodych piłkarzy i dzisiaj realizuje swoje zapowiedzi. Wcześniej został wyśmiany (nawet przez kibiców Legii) a on konsekwentnie realizuje swój plan. Sprowadza młodych, polskich zawodników i pewnie sprzeda ich drogo. To jest odpowiedź na śmiechy, że każdy klub w Polsce potrafi sprzedać drogo zawodnika. Na razie Lechowi proponują za Jóźwiaka 2 mln EUR, jak pójdzie za 3 a Karbownik za dużo więcej a po nim kolejni, to zamknie gęby wszystkim śmieszkom i utwierdzi Legię na poziomie lidera wśród polskich klubów, pokazując im wszystkim miejsce w szeregu. Kapustka odpali, nie mam cienia wątpliwości, ale moim zdaniem on nie jest kupowany na skrzydło, tylko do środka, czyli tam gdzie grał w Craxie.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Bo na biznesie trzeba się znać, a Miodek to potrafi. My nie mamy za właściciela oligarchy czy szejka. My nie funkcjonujemy w kraju, gdzie nasze międzynarodowe firmy pompują w kluby kasę, bo takowych firm nie posiadamy.
Dlatego Legia, ale i każdy inny klub w Polsce musi mocno kombinować, aby móc trwać, rozwijać się i małymi krokami dochodzić do ligowych średniaków z bogatszych krajów.
My musimy szkolić, promować i sprzedawać. Do momentu, aż nasza kiesa będzie wypełniona $. 2 - 3 transfery rocznie na poziomie Majeckiego czy Szymańskiego i będzie bardzo dobrze.
I oby tak było, najpierw musi być jeden wielki klub a najbliżej do tego Legii, inni będą musieli podnosić poziom albo bankrutować - prosta piłka.
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Bo udaje się Miodkowi czy nie - taki Model jest jedynie słuszny. Właściciel jest prezesem i wydaje i zarabia własne pieniądze. Oczywiście można robić to dyletancko jak Rutki w amice, albo solidnie ( choć z błędami) jak miodek
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Valencie na skrzydło i zaczynamy zabawę!!
Kapitan
 • 0 / 0
Trochę to trwało ale dobrze się stało
Podpułkownik
 • 2 / 3
Zawodnik "z dużym, międzynarodowym doświadczeniem"... Jakaś alternatywna rzeczywistość???
Niemniej, uważam, że dobry ruch. Jak wyjdzie - super, jak nie wyjdzie - nikt płakać nie będzie. Mam nadzieję, że ta pierwsza wersja. Tylko szkoda, że nie na teraz, bo żeby nie okazało się, iż np. odpali jak będzie musztarda po obiedzie.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Teraz jest czas by pokazał że poza talentem, jest też głowa i determinacja.... Nie dostanie specjalnego traktowania, będzie musiał walczyć o miejsce na boisku i mam nadzieję że mu się uda i zagra w fazie grupowej pucharów europejskich!
Kapitan
 • 0 / 0
Generalnie głowa. Umiejętności na pewno ma
Generał dywizji
 • 0 / 0
Powodzenia Bartosz i samych dobrych meczów!
Kapitan
 • 0 / 0
Tak jest
Generał dywizji
 • 0 / 0
Poezja

Pomóż, kolego. Jałochę Warszawa kochała, Ivicę sto(L)ica, a co z tym ananasem?
Generał dywizji
 • 0 / 0
To nie ananas tylko Kapustka :-)
Dwie bramki Kapustka, dwie bramki Karbownik i Legia ma Mistrza Polski
Generał dywizji
 • 1 / 0
skurminator

Może być, ale z Saganem brzmiało lepiej :D
No ba. I z Szałachowskim
Mać,
A ten ananas to jeszcze meczu jednego w Legii nie zagrał, także...
Mac, sorki.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Poezja

Czyli jak zagra, to coś popełnisz?
Mac,
Jak zagra wiele razy i będzie kimś wiodącym w drużynie, a przynajmniej znaczącym na swojej pozycji to czemu nie :)
~Kuchcik
 • 2 / 1
Ja to znalem wielu pilkarzy co byli glodni
a pozniej: a to tego nie lubia, a to tego nie lubia a to im nie smakuje i ciagle grymasza.
Iwański był głodny i nie wybrzydzał, Rysiu Staniek też jadł co podali, ale to była inna generacja piłkarzy, wychowanych na zsiadłym mleku i ziemniakach ze skwarkami. Teraz to łażą po tych atelier de Paris i już byle czego się nie chycą.
Iwański był głodny i nie wybrzydzał, Rysiu Staniek też jadł co podali, ale to była inna generacja piłkarzy, wychowanych na zsiadłym mleku i ziemniakach ze skwarkami. Teraz to łażą po tych atelier de Paris i już byle czego się nie chycą.
Chorąży
 • 2 / 1
Hening. Ślinka pociekła, bo wymieniłeś specjały :).
Generał dywizji
 • 1 / 2
To duże doświadczenie międzynarodowe mnie rozśmieszyło :D
Plutonowy
 • 3 / 0
No, jak na polskie warunki i wiekowe to bardzo duże ::)
Nareszcie! Świetny ruch, Bartosz da nam jeszcze mnóstwo radości;)
Kapitan
 • 1 / 0
Mam taką nadzieję i wiarę
Plutonowy
 • 0 / 0
Dobrze, ze trafił do Legii, troche z Legią miał nie po drodze. To głównie Legia chciała Kapustkę, aż w końcu za 3 razem się udało. Fajnie...oby tylko zdrowie dopisało ,to najważniejsze..
Generał
 • 4 / 1
Teraz Legia to dobre miejsce dla Kapustki, szkoda, że nie było dobre przed wyjazdem do Anglii.
Major
 • 8 / 0
A Ty bys odmówił gdyby zgłosił się do Ciebie mistrz Anglii. Lepiej spróbowac i żalowac, niż żałowac, że się nie spróbowało.
Plutonowy
 • 0 / 0
Wiesz, teraz to możemy mówić o nieudanym pobycie kariery w Anglii, ale to wszystko po fakcie. Kto to by przewidział, ze tak się potoczy, pamietaj jeszcze miał ze zdrowiem kłopoty...
Generał
 • 0 / 2
To jest wyłącznie problem wyborów i kreowania swojej kariery. Ten kto zaczyna pracę od stanowiska dyrektora wykonawczego, często tę prace traci. Do każdego szczebla kariery trzeba być przygotowanym. Tylko mega talenty radzą sobie w takich sytuacjach. Niestety ale to kolejny polski młody piłkarz który planuje gigantyczny skok w swojej karierze i kończy bolesnym upadkiem. Najpierw kasa, kasa, kasa a potem depresja i załamanie nerwowe.
Kapitan
 • 0 / 0
Olo - nikt by nie odmówił
Plutonowy
 • 0 / 0
Zbylu, ale nikt by nie odmówił od mistrza Anglii, to był wtedy talent. Problem leży gdzie indziej. Chłopak się zapomniał się po prostu. Ale dostał teraz szanse :)
Generał
 • 0 / 0
Jeden mówi zapomniał, drugi powie przechlapał. To nie rzecz w słowotoku ale podejmowanych decyzjach. Nie jestem takim wielkim optymistą, co będzie jak nie odpali?
Marszałek Polski
 • 1 / 1
67? Ło matko co to za numer
Kapitan
 • 0 / 0
Może buta?
Chorąży
 • 1 / 0
Mój rok urodzenia :)
To jest coś! Liczyłem na numer 69, ale i ten ujdzie. Pytanie nie czy, tylko kiedy powróci do reprezentacji.
Generał
 • 0 / 0
Najpierw niech wywalczy miejsce w pierwszej drużynie Legii!
Chorąży
 • 0 / 0
69? Jak Drągowski? Zlituj się...
Powodzenia ! (L)
Witamy,powodzenia.Bardzo się cieszę z tego transferu
Kapitan
 • 0 / 1
Też na niego czekałem
Podoba mi się wyrażenie o tym, że jest głodny piłki. Jeśli mówi szczerze to mam nadzieję, że ambicjami wparuje do pierwszego składu jak w masło.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Skoro tak mówi, to znaczy, że czuje się mocny. A to dobrze rokuje.
Kapitan
 • 0 / 0
Będzie dobrze
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Alleluja!!!!

Witamy w Legii.
Plutonowy
 • 1 / 0
I do przodu!!!