Cezary Miszta
fot. Marcin Szymczyk

Oficjalnie. Cezary Miszta w Rio Ave

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Rio Ave

29.01.2024 21:15

(akt. 30.01.2024 11:54)

Potwierdziło się to, o czym informowaliśmy. Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2001) został wypożyczony do końca obecnego sezonu z Legii Warszawa do Rio Ave. Umowa między klubami zawiera opcję transferu definitywnego.

Cezary Miszta zagrał w 36 meczach pierwszej drużyny Legii, zdobył mistrzostwo (2021) i Puchar Polski (2023), występował w fazie grupowej Ligi Europy. Jak informowaliśmy wcześniej, "Wojskowi" nie zarobią na wypożyczeniu, ale gdyby zdecydowano się wykupić 22-latka, to na Łazienkowską mają wpłynąć konkretne pieniądze.

Rio Ave zajmuje 16. miejsce w portugalskiej ekstraklasie. W przeszłości w tym klubie bronili m.in. Jan Oblak i Ederson. W obecnym sezonie numerem jeden między słupkami jest Jhonatan, ale sztab szkoleniowy nie jest z niego w pełni zadowolony i Miszta ma spore szanse na regularne występy.

Wspieraj Autora na Patronite

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?

Polecamy

Komentarze (23)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.