Oficjalnie. Novikovas w Erzurumsporze

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia Warszawa

20-08-2020 / 20:13

(akt. 21-08-2020 / 16:15)

Arvydas Novikovas, 29-letni skrzydłowy, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy beniaminka tureckiej ekstraklasy, BB Erzurumspor - czytamy na oficjalnej stronie Legii. Tym samym transfer zawodnika, zgodnie z naszymi zapowiedziami, stał się faktem.

Arvydas Novikovas zadebiutował w pierwszej drużynie 11 lipca 2019 roku podczas meczu el. Ligi Europy przeciwko drużynie Europa FC z Gibraltaru. W rozgrywkach PKO Ekstraklasy reprezentował Legię Warszawa w siedemnastu meczach, strzelił w nich cztery gole i miał tyle samo asyst. Arvydas Novikovas wystąpił też w dwóch meczach Pucharu Polski oraz w pięciu spotkaniach eliminacji europejskich pucharów. W konfrontacji z Europa FC asystował przy trafieniu Carlitosa. W sezonie 2019/20 Novikovas świętował z Legią tytuł mistrzowski. 

Komentarze (196)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 0 / 0
No i co..
Tak mu dobrze że dobrze mu tak ?
Chciał to ma...
Plutonowy
 • 0 / 0
Trzymam kciuki, że kasa za niego się zwróciła. Liczyłem, że pokaże coś fajnego ale chyba nie do końca wyjechał z bidastoku
Oj chłopie, chłopie ! Chciałeś to masz. Na peryferiach świata będzie Ci lepiej...
Generał dywizji
 • 1 / 1
Nie dostrzegał kolegów na boisku, no i nie miał zdrowia, żeby zapie....lać w Legii.
No i brawo!
Podporucznik
 • 0 / 5
Jak ja się cieszę. Nie mogłem zdzierżyć jego facjaty. Uff...
Generał broni
 • 0 / 1
A Gruzinowi żal...
Major
 • 3 / 1
Dobry piłkarz,ale się nie wkomponował. Ale mimo to i tak robi kolejny krok do przodu. Brawo dla klubu i zawodnika, mądra decyzja
Generał broni
 • 1 / 1
Kolejny krok do przodu? Wątpię. Na pewno nie pod względem sportowym.
Podporucznik
 • 0 / 3
Dobry piłkarz?
Dobre sobie.
Podporucznik
 • 0 / 1
Mniej więcej taki dobry jak Michalak. K.... raz dwa trzy.
Pułkownik
 • 3 / 0
Kolejny chłopak który wyróżniał się w innym zespole naszej Ligii a Legia go przerosła. Nie on pierwszy i nie ostatni. Oby to nie przydążyło się Sliszowi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Niestety ale poziom e-klapy jest jaki jest. Oby bardziej wypaliły niedawno przeprowadzone transfery.
Generał broni
 • 1 / 0
Nie tylko to. Niektórzy nie dają rady z presją w sto(L)icy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Presja jest pochodną umiejętności zawodnika. To, co wystarczało w słabeuszach nie musi sprawdzać się w Legii. Dla niektórych Ślisz to talent roku, dla mnie to drugi Kopczyński. Tyle, że ja kibic mam zawsze prawo powiedzieć, ja się na tym nie znam, nie za to mi płacą.
Generał broni
 • 0 / 0
Co do Slisza to się mylisz, bo Ci za to nie płacą :)
Generał brygady
 • 2 / 0
Formalność stała się faktem. Powodzenia.
Oby w jego miejsce udało się pozyskać wartościowego gracza.
Generał brygady
 • 1 / 0
Powodzenia:)
Starszy kapral
 • 4 / 0
Wszyscy zadowoleni, Legia, kibice oraz zawodnik.
Generał broni
 • 0 / 0
Tak jest, 3 x win :D
Porucznik
 • 5 / 14
Teraz jeszcze Remy bo tolerowanie takiego lenia któremu się praca z wiecznym płatnym urlopem pomyliła to jest jakaś masakra
Porucznik
 • 4 / 9
czy za fuchę wstawiacza minusów na Legia net dużo płacą? bo może się zatrudnię w trudnym czasie pandemii
Te minusy to za brak szacunku do piłkarza Legii. "Spiexxxlaj" jest brakiem szacunku wobec każdego człowieka a jeśli kieruje je na forum Legii wobec piłkarza Legii to ja nie kumam jak mogą Cię dziwić minusy. Co do Remy'ego... Kłopoty zdrowotne mogą się każdemu zdarzyć. Życzę Ci zdrowia i byś nigdy się nie musiał martwić czy ktoś Ci pomoże gdyby Twój stan zdrowia się nagle pogorszył.
Majac na uwadze dobro Legii, tylko zyczyc Remy aby byl zdrowy i doszedl do formy - tak, aby mogl pomoc druzynie.
Generał broni
 • 1 / 0
Bardzo mnie cieszy sukces Novikovasa.
W tym Sporze jestem po jego stronie ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Niech buduje sławę Legii w Turcji. Życzę mu powodzenia i więcej szczęścia w ochronie zdrowia.
Generał broni
 • 0 / 0
Tam już młody Kosa nam taką sławę zbudował, że hej :)
Generał
 • 1 / 0
Żegnam bez żalu czas na miejmy nadzieje o wiele lepszy jakościowo model.
Dobry transfer. Pozbywamy się gościa, który szczerze powiedziawszy nie wypalił. Bez straty finansowej - wnioskując po przeciekach. Dlaczego nie wypalił trudno rzec. Wyjątek potwierdzający regułę, że z naszych największych konkurentów ligowych trzeba wyciągać najlepszych grajków.
Major
 • 3 / 0
Kola

Dobry chłopak był i mało pił.
21-08-2020 05:58

..

Kiedyś wygrał w ping-pinga zawody
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Haha

To dobry chłopak był i mało pił

Dobry chłopak był i mało pił
Chorąży
 • 2 / 0
Chyba dobrze i dla Niego i dla Legii.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Novikovas nie zdążył się pokazać w Legii. Kontuzje zrobiły tu swoje. Odchodząc zwalnia budżet na kontrakt dla nowego zawodnika.
Generał broni
 • 0 / 0
Oby takiego, któremu czasu na pokazanie nie zabraknie :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Opcje są zawsze dwie. Młodego jak ten przymierzany Portugalczyk albo doświadczonego grajka za konkretną kasę.
Generał broni
 • 0 / 0
Ja bym chciał obydwie opcje, lepiej mieć z czego wybierać :)
~Andreas
 • 1 / 0
Powodzenia i dzięki za grę u nas. Do każdego można coś przypiąć ;Wszołek w Bełchatowie drugą połowa ok, A mecz z Linfeld już słabo jest chimeryczny to samo Luqi ma maniane w środku pola A przed polem karnym glupieje i brak decyzyjnosci co do strzałów. Generalnie brakuje nam kogoś z petarda w nodze. Do poprawy stałe fragmenty gry wolne i rożne.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Dobry chłopak był i mało pił.
Starszy sierżant
 • 4 / 4
Kolejny dobry transfer w tym okienku. Jeszcze jakby ktoś polasil się na Gvilie.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Szkoda, ze chciał grać tak indywidualnie. Jeśli go ktoś nauczy podań to mogą mieć z Niego pożytek.
Dlatego trzeba właśnie czekać. Bo przyjdzie już tylko 1 bardzo dobry piłkarz. Reszta to będzie melodia przyszłości. Czekamy na ten jeden konkretny transfer.
Zdobył mistrzostwo, kilka goli które do tego mistrzostwa się przyczyniły.
Życzę powodzenia !
Pozyskać uniwersalnego skrzydłowego, który może zagrać na prawej i na lewej stronie. Wtedy mamy obsadzoną lewą i prawą stronę w komplecie. Na środku na dziesiątce może grać wtedy Luquinhas lub gdy potrzebujemy młodzieżowiec (Rosołek, Kaczmarski, Cielemęcki) lub na 2 napastników. Opcji jest dużo. Uważam, że nie potrzebujemy więcej niż 1 piłkarza na skrzydło na ten moment. Richard moim zdaniem zbędny- nie przebije się, choć jest młodym piłkarzem i nie będzie robił kwasów, będzie walczył. Zależy ile by kosztowało jego wypożyczenie, jeżeli za darmo i tylko kontrakt można wziąć dla bezpieczeństwa (przecież jest 5 zmian). W kolejnym sezonie do bramki powinien już wstąpić Miszta i wtedy taki Richard miałby już otwartą drogę do składu jeżeli byłby wart wykupienia.
Dodatkowo wiadomo, że zimą w razie bardzo dobrej oferty możemy pożegnać Luquinhasa, kolejna szansa dla Richarda otworzyłaby się wtedy. Nie byłby to zupełnie bezzasadny transfer, zważywszy, że to okazja. Nawet gdyby musiał czekać na swoją szansę.
W skrócie: 1 bardzo dobry skrzydłowy + ew. piłkarz jak Richard do rozwoju.
W takim wypadku uderzyłbym po Richarda. Wiadomo, nie stać nas 2 drogich skrzydłowych. Szczerze myślałem, że jednym z nich będzie Velijko Simic, ale skoro jego odpuściliśmy to sądzę, że Richard jako młodziutki skrzydłowy jest ciekawą alternatywą. Jedyne co by przemawiało przeciw temu transferowi, to że w tym sezonie potrzebujemy młodzieżowca na tą pozycję po ew. transferze Karbownika. Co by było szansą dla Rosołka i ew. Cielemęckiego, Pierzaka lub przy dobrych wiatrach Ivo Kaczmarskiego, bo Kostorz moim zdaniem nie rokuje.

Jeżeli Richard nie przyjdzie moim zdaniem pozyskamy Ivo Kaczmarskiego i tylko JEDNEGO skrzydłowego.
należałoby pogonić Kostorza na wypożyczenie nawet do 2 ligi (bo to jego progi) i dać szansę takim piłkarzom jak choćby Pierzak, gorzej nie będzie, a może być dużo lepiej
Kostorz odwala takiego stojanowa, że głowa mała, chłopak pomylił dyscypliny
Major
 • 0 / 0
Czy ty musisz sam ze sobą dyskutować?Czy też pod twoją czachom jeeebie cie chęć dostania szlifów generalskich?Mądrzejszy od tego nie będziesz.
No i powodzenia, Arvydas.
Powodzenia na Tureckiej ziemi
W Niemczech potrzebował jakieś pół roku na aklimatyzacje, w Jagiellonii podobnie. Liczyłem na niego wiosną że się zaaklimatyzuje i pokaże swoje umiejętności ale jak nie COVID to kontuzje. Czuję się nieco rozczarowany bo być może to byłby jego czas, ale z drugiej strony jeśli by wyróżniał się w jakikolwiek sposób Vuko by go tak łatwo nie odpuścił. Wcześniej była mowa o 500 tyś, więc cały transfer +/- wyszedłby na zero. Teraz pojawiają się kwoty 250 tyś. I w takim wypadku jego transfer do Legii trzeba uznać za porażkę.
zgadza się, pozbywamy się ze względu na to, że chcemy dać szansę innym skrzydłowym i by praktycznie nie miał szans na grę, a przynajmniej byłoby duże ryzyko, że przesiedziałby sezon na ławce, dodatkowo być może otworzy się szansa dla Richarda, który chyba jest dogadany, jest tani na ten moment i nic nie ryzykujemy go pozyskując, turasy wykorzystały sytuację, bo mimo wszystko na ich poziomie to może być wzmocnieniem, a pieniądze są przecież śmieszne, choć na ich miejscu i tak bym się nie cieszył (bo teraz tam będzie irytował i będą się zastanawiać jak nie trafił praktycznie na pustą bramkę), choć i tak pewnie będzie lepszy od tych co mają
chyba nawet jak przyjdzie kolejny irytujący Novikovas, będzie postęp, bo on przecież przez pół roku nie był zdolny do gry
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Hm tak się zastanowiłem nad tym co napisałem niżej że to jeden z najgorszych transferów ostatnich lat i macie rację trochę przesadziłem z tym jednym z najgorszych ale nikt mi nie wmówi że to był udany i dobry transfer . Życzę mu dobrze ale płakał po nim nie będę w Legii się nie sprawdził . Ważne że dużo na nim kasy nie straciliśmy kupiliśmy go za 300 tys euro a za ile poszedł ?? za 350 - 500 tys euro ?? . Fakt były o wiele gorsze transfery gdzie na nich w dodatku traciliśmy grubą kasę
Średnio nam ten transfer wyszedł, ale z nazywaniem go jednym z najgorszych transferów ostatnich lat faktycznie przesadziłeś. Novikovas nie przeszedł przez Legię niewidzialny. Coś tam strzelił, asystował, rozegrał kilka dobrych meczów. W pierwszych wiosennych meczach prezentował się znośnie gdy zastąpił Wszołka, ale później przyszła przerwa i kontuzje. Nie spełnił oczekiwań, ale na pewno nie zasłużył by uznawać go za jeden z najgorszych transferów ostatnich lat. Bo jeśli on był jednym z najgorszych transferów ostatnich lat, to jak określić transfery Pana Obradovicia lub Eduardo?
Przyszły tydzień może być kluczowy w kontekście całego sezonu. Kulminacyjny moment się zbliża (mecz z Bergiem + sprzedaż Karbownika).
~greg
 • 0 / 0
Szkoda, że nie udało mu się coś więcej w Legii. Powodzenia w nowym klubie!!
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Sporo osób pisze o Richardzie ale to typowy lewoskrzydlowy a tam ma grać przecież docelowo Kapustka po przesunięciu Luquiniasa do środka. Bardziej prawdopodobny jest pozyskanie kogos do rywalizacji z Wszolkiem na prawej stronie i ten Richard w kontekście transferu mi do układanki zupelnie nie pasuje.
Richard ostatnio grał częściej po prawej stronie, w młodzieżówkach grał na lewej.
Brawo
Powodzenia
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Powodzenia w nowym klubie.
cena jest znana?
250k euro
Generał broni
 • 0 / 1
Gdzie podają taką kwotę?
Reporter polsatsport
Generał broni
 • 0 / 1
Ok, dzięki. A może jeszcze jakiś link?
na twitterze Sebastian Staszewski
Generał brygady
 • 0 / 0
To w sumie trochę dołożyliśmy do tego interesu. Ale w sumie takich transferów nie przeprowadza się dla zysku.
Bajo i to jest marka na miarę twoich umiejętności. Tylko tych klubów będzie żal, a tam pastwiska wszędzie.
Pułkownik
 • 1 / 0
W Turcji zirytowany kibic to niebezpieczny kibic, to takie ostrzeżenie dla Novikovasa.
Powodzenia
Podporucznik
 • 2 / 2
Haha racja. Pracowałem kilka lat z Turkami i napiszę tak: prymitywy, szybko się wkur.iają, prowokują, dużo gadają.
Kapral
 • 0 / 0
Tez pracowałem i się nie zgodzę do końca. Czy prymitywi ? Też nie. Ale za to wybuchowi tak samo jak Arabowie. W Polsce też są podobni ludzie
Generał brygady
 • 0 / 0
Ale bardzo pracowici. A wkur..wić to można 1 lepszego schaba w Polsce tylko się na niego pratrząc.
Kapustka jest na siłę wpychany do składu na Raków, bo w razie absencji nie ma kto zagrać z drużyną Berga. Skrzydłowy podobno dopiero pod koniec sierpnia.
Generał broni
 • 1 / 3
Przeczytaj jeszcze raz i napisz, o co Ci chodzi.
A czemu na siłę ? Nie licząc urlopów, przerw przez koronawirusa to od grudnia zeszlego roku trenował regularnie z Leicester. A tam intensywność jest duża i wcale nie byłbym zdziwiony gdyby pod względem fizycznym wygladałby bardzo dobrze.
~Rr
 • 0 / 0
Już jest koniec sierpnia
Generał brygady
 • 0 / 0
Jak to się kiedyś mówiło, trening w Bundeslidze daje dużo więcej niż cały sezon w ekstraklasie.
A niech mu sie tam powodzi i niech nas dobrze wspomina, a jeśli namówi do przenosin Gwilię (którego cenię za liczby wykręcane w tamtym sezonie,ale to tak jak z Kuchym-szanuję,ale nie tęsknię), to wtedy dopiero zrobimy skok jakościowy.
Nic do Arvydasa i do Gwilii nie mam, ale w Legii powinni grać jeszcze lepsi piłkarze. Powoli zbliżamy sie do takiego momentu,że tacy nie będą się u nas łapać.
akurat na 8 Gwilia to całkiem fajny piłkarz, po prostu na dziesiątkę się nie nadaje
Podporucznik
 • 0 / 0
Lepsi od Gvilii? Nastukał bramek i asyst w zeszłym sezonie, a Ty na niego narzekasz??
Złego słowa nie powiedziałem na Gwilię. Po prostu Vuko nie wstawi na 10 Gwilii, gdy Gwilia odejdzie z klubu. My już potrzebujemy szybszych graczy, szybciej myślących.
Litwin z wozu, Legii lżej.

Ciekawe kto za niego przyjdzie.
Generał broni
 • 0 / 1
Pewnie jakiś skrzydłowy ;)
Takiego to nie chcemy, niech przyjdzie dobry
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Na Legię "jakiś skrzydłowy" to za mało.
Jak już bierzemy dynamicznego skrzydłowego z dobrym dryblingiem, to musi jeszcze mieć super strzał ze stojącej piłki. No i idealne dośrodkowanie w pełnym biegu.
Wg. Sebastiana Staszewskiego z Polsatsport Avri poszedł za 250k euro. Nie jest to zła kwota mimo wszystko wliczając to że nie grałby pewnie i że miał wysoki kontrakt. Skoro sprzedaliśmy mamy lepszych na oku/bardziej przydatnych/bardziej pasujących do taktyki.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jest na kontrakt dla takiego Richarda
Richard to za frytki by tu przyszedł- 1/3 kontraktu Noviego
Generał broni
 • 2 / 2
To kup mu te frytki i będzie po sprawie.
chłopie, czy ty znasz realia ile zarabiają tacy piłkarze w Brazylii, czy Portugalii?
Generał broni
 • 2 / 3
Tak, dziecinko, znam te realia lepiej od Ciebie. Coś jeszcze? Frytki kupione?
Przypominam Ci, że Mioduski prowadzi klub sportowy, aktualnego mistrza 40 milionowego kraju, w takiej skali pensja Richarda należałaby do najniższych w drużynie
Generał broni
 • 3 / 0
Bardzo irytował złymi dryblingami i strzałami bez przygotowania . Jego gra mogła wyglądać może trochę lepiej gdyby nie kontuzje.Mimo wszystko powodzenia w nowym klubie.
Porucznik
 • 3 / 2
Najbardziej wkurzający zawodnik ubiegłego sezonu. Super, że udało się go sprzedać i nie będziemy go już musieli oglądać w barwach Legii. Pytanie teraz kto za niego na skrzydło? W ekstraklasie nie ma nikogo kto by mógł być wzmocnieniem naszego zespołu. Jedynie jako uzupełnienie to Bohar i młody talent Młyński ale do pierwszej 11 to trzeba szukać za granicą.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Najbardziej wkurzajacy? Do obradovicia w tym rankingu mu duuuuuzo brakuje
Generał dywizji
 • 1 / 0
Do Obradovicia? A kto to był Obradović? Widziałeś go choć raz, żebyś mógł się na niego wkurzyć? Bo ja nie!
Pułkownik
 • 1 / 0
Ksiegowy widział jego pensję, był wkurzony.
Czemu zawsze pomijacie bumelanta, Remmego? On do ma drugi kontrakt w klubie, a jest do gry od czasu do czasu, i tak kolejny rok.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ale przynajmniej bywa na treningu. Choć generalnie masz rację!
Generał brygady
 • 3 / 0
Powodzenia. Ja chciałem żeby został.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Powodzenia chłopie. Co złego to nie my:) :) :)
no chyba to powinny być jego sława
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może i powinny.
Podporucznik
 • 3 / 0
Powodzenia Arwidas. Dzięki za bramki w Legii, szczególnie za tę z Amiką. Dobrze że zdobycie mistrzostwa odhaczone.
Jaka kwota ?
Narazie cisza wszędzie
Młodszy chorąży
 • 4 / 10
To przeciwieństwo Wszołka . I jeden z najgorszych Transferów Legii ostatnich lat obok Eduardo , Chukwu , Agry czy też Obradovica .
Co za przygłup
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Bez przesady
Nie no bez przesady, tanio kupiony pewnie tak samo sprzedany, ale jednak coś tam zagrał. Jednak nietrafionych Asów było znacznie więcej i byli znacznie drożsi, choćby Remmy z kosmicznym kontraktem, który kolejny rok coś tam leczy w klubach i kasynach Warszawy.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Przesada.
Chyba trochę Cię jednak poniosło.
Kapral
 • 0 / 1
Chłopy, kogo na skrzydło? Ktoś chiba musi przyjść?
Kapustka! Już za pół roku będzie gotowy :)
Generał broni
 • 1 / 2
Ktoś na pewno przyjdzie.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Na skrzydło to najlepiej dla odmiany skrzydłowego, a nie rozgrywającego
myślę, że dostaliśmy około 350 tys euro
Marszałek Polski
 • 2 / 0
A ja że 370
Generał dywizji
 • 0 / 0
Przebijam - 375!
niewiele się pomyliłem bo dostaliśmy 250, więc nie wiem skąd ten cynizm
Oj tam, zaraz cynizm! Przecież to tylko - najwyżej - lekkie droczenie. Nie bądźmy tacy spięci :-)
I żeby potwierdzić, że nie mam nic złego na myśli, pojadę klasykiem i bez kozery powiem 500! ;-)
To może i Wieteskę by się udało tak sprytnie opchnąć?
Dokładnie, chłop się nie nadaje, ale myślę że, vuko i tak będzie stawiał na niego z uporem maniaka. Niestety...
Kolejny super transfer!
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Super transfer to byłby transfer Wieteski za >2-3 mln euro
Ale chyba nie ma chętnych zbytnio
Porucznik
 • 0 / 3
Dobra wiadomość, bo tu jeszcze ze dwa sezony byśmy poczekali 'aż odpali'.
Natomiast sytuacja jest taka, że mimo wzmocnień mamy w kadrze następujących prawdziwych skrzydłowych: 1. Wszołek oraz 2. Cholewiak. Koniec listy.
Jeśli uważasz, że Cholewiak to dobry skrzydłowy to... Kim w takim razie jest Kapustka?
Porucznik
 • 6 / 2
Mimo wszystko popieram szybkie pozbywanie się 'zgniłych jabłek' - ktoś okazał się niewypałem to szybko się go pozbyć i nie trzymać po rezerwach itd. To są spore koszty, tak jak z Obradovicem, czy Nagyem, ale też jasny sygnał, że nawet w szerokiej kadrze zostają tylko ci co mogą i przede wszystkim chcą powalczyć o skład meczowy.
Porucznik
 • 1 / 2
@Mario nie widzę w swoim wpisie słowa 'dobry' ani synonimu.
>Cholewiak
>Prawdziwy skrzydłowy

Ja dupię, to trzeba mieć łeb
Zapomniałeś o Luquinhasie. To też jest skrzydłowy. Dopiero w Legii zaczął być wystawiany na "10".
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Cholewiak to prawdziwy skrzydłowy......z lewej obrony w ataku
Porucznik
 • 2 / 0
Cholewiak i Wszołek to gracze o charakterystyce skrzydłowego. Co do jakości się nie wypowiadałem. Temat Luquinhasa znamy i panuje zgoda, że jego atuty nie są atutami skrzydłowego, tylko gracza środka pola. Kapustka nie jest ani nominalnym, ani faktycznym skrzydłowym.
Takie są fakty. Naprawdę nie wiem, z czym tu polemizowac. Ze skrzydłowych mamy Wszołka i Cholewiaka oraz paru graczy 'mogących grać na skrzydle'.
Polemizować można a nawet trzeba bo sam Luquinhas w wywiadzie stwierdził że "10" to dla niego kompletnie nowa pozycja. Od dzieciaka grał na skrzydle ale skrzydłowym nie jest? Przecież to bez sensu. Głównymi atutami skrzydłowego są szybkość i drybling i on to ma. Nie ma strzału ani dośrodkowania. Jeśli chodzi o dośrodkowania to akurat plus bo wolę kombinacyjną grę po ziemi niż milion wrzutek. A co do strzału może nie tyle że nie ma bo kilka bramek strzelił ale to bardziej "10" powinna mieć dobre uderzenie. W mojej opinii to jest gracz stworzony do gry kombinacyjnej, który potrafi przyspieszyć akcje i dużo widzi. Sprawdza się na "10" bardziej niż na skrzydle ale na skrzydle robi robotę i wychodzi mu to bardzo dobrze. Więc skreślenie go z listy skrzydłowych to nieporozumienie.
Porucznik
 • 0 / 0
No właśnie. "Sprawdza się na "10" bardziej niż na skrzydle". A to dlatego, że nie ma atutów klasycznego skrzydłowego, jakimi są dośrodkowanie i szybkość. Co do szybkości, też miałem takie zdanie jak Ty, ale ktoś (nie pamiętam, Kostia, Teodor?) zwrócił uwagę, że to co nazywamy szybkością w jego przypadku to zwrotnośc i szybkość operowania piłką. Luqi bez piłki jakoś specjalnie szybki nie jest. Nie mówię, że to źle. Jego obecność na lewej stronie daje pewne warianty rozegrania, ale nie daje innych (jakie np. daje Wszołek po prawej). Poza tym gra u Vukovica wymaga dużej wymienności na bokach, w tym biegania od bramki do bramki. Moim zdaniem do składu potrzebujemy jeszcze cvo najmniej jednego piłkarza o walorach klasycznego skrzydłowego. W tej chwili najbliżej takiej charakterystyki wydają się być boczni obrońcy (pomijam Veso, ale Mladenovic i chyba trochę Rocha).
Wybacz ale piszesz straszne głupoty. Luquinhas sprawdza się na "10" a dlaczego? bo jest na środku, a to daje mu więcej mozliwosci dzieki czemu ma asysty i strzela bramki. To wcale nie wyklucza go z bycia dobrym skrzydłowym. Wpisuje się w koncepcję Vuko bo też wraca i asekuruje bocznego obrońcę. Jeśli twierdzisz że nie jest wcale szybki bez piłki polecam obejrzeć kontrę Legii z 90 minuty w meczu z Jagą zakończoną golem Pekharta.
Porucznik
 • 0 / 0
Sorry ale zaklinasz rzeczywistość. Luqi po prostu nie jest sprinterem. Na liście najszybszych w sezonie ha te te pe es ekstraklasa.org/scorers/topSpeed z Legii są boki w komplecie: Wszołek i Cholewiak oraz boczni obrońcy Veso, Rocha oraz Mladenovic i nawet Cafu i Niezgoda, a nie ma Luquinhasa (i nie ma oczywiście Karbo, który ma bardzo podobną charakterystykę do Luqi). Luqi nie ma sprintu i nie ma dośrodkowania. A no i Luqi oczywiście wraca do obrony, bo musi. Pytanie jest o jakość gry obronnej.
I nie mówię, że na skrzydle gra źle. Daje na tej pozycji więcej jakości niż bardziej klasyczny skrzydłowy Cholewiak. Gdyby do Legii przyszedł Lewandowski grać na lewym skrzydle, to byłby najlepszym skrzydłowym w lidze, ale nie o to chodzi. Chodzi o optymalne dopasowanie atutów do pozycji na boisku.
Stronka na której opierasz swoją teorię niewiele ma wspólnego z tym co chcesz mi przekazać. To są odpowiednio najszybsi piłkarze danej kolejki. Twoka mysla odczytuje w ten sposób: " Luquinhas nie jest szybki bo nigdy nie został najszybszym piłkarzem kolejki" przecież to bez sensu. Można być szybkim, jednocześnie nie będąc najszybszym. Logika.

https://m.youtube.com/watch?v=GGeI-D261fs&t=1825s

Akcja zaczyna się od 30:10.

Sprawdziłem statystyki meczu z Jagiellonią i wtedy Luquinhas biegł z prędkością 32,55 km/h

Zerkając na statystyki ze strony ekstraklasy to Luis Rocha osiągnął prędkość 33,87 i został najszybszy w 35 kolejce. Różnica to 1,32 km/h i dużo i mało. Świadczy o tym że Luki nie jest najszybszy w lidze ale jest bardzo szybki, co próbujesz mu odebrać, nie wiem tylko dlaczego.
Porucznik
 • 0 / 0
1.32 km/h - sporo. Pozostaję przy swoim zdaniu, a przypomnę, że je zmieniłem w trakcie sezonu po dyskusji na tym forum, więc warto mieć otwartą głowę :). W każdym razie dzieki za merytoryczną dyskusje, nie takie częste tutaj.
Również dziękuję, pozdrawiam.
Młodszy chorąży
 • 3 / 2
U nas w Legii się nie sprawdził kompletnie . Jeśli już grał to grał fatalnie i przeważnie był jednym z najgorszych na boisku tak że nie będę po nim płakał ale życzę mu oczywiście powodzenia
Generał broni
 • 1 / 2
Oczywiście :)
Powodzenia !!!
Zakładając że muszą jakąś działe odpalić Jadze...bo ponoć taki był zapis... jeśliby zatem na czysto wyszli tyle ile zapłacili rok temu będzie to chyba dobry układ...
Tam pewnie nie będzie miał takiej presji, więc powinien sobie poradzić. Powodzenia!
Major
 • 0 / 0
I gitara
Czy gitara? Nie wiem, ale mam nadzieję, że będzie mu się wiodło. Nic złego mi nie zrobił, choć narzekałem najczęściej na jego grę.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Skoro już oficjalnie to w takim razie ZA ILE ?
To jest bardzo dobre pytanie!
Wszędzie cisza w tej kwestii, mam nadzieję że chociaż z 500 tys euro
Major
 • 0 / 0
Przeszedł testy medyczne...... powodzenia
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Wiadomość super.
Arvidasowi trzeba życzyć powodzenia.
Co z tym Richardem z Brazylii,upadł temat czy nadal Miodek się o niego stara?
Myślę, że notes dyrektora Kucharskiego zawiera więcej niż jedno nazwisko na tej pozycji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pewbie jak sprzedadzą Karbo to przyjdzie
Generał broni
 • 0 / 2
Nie, bez względu na Karbo przyjdzie skrzydłowy.
Uzależnione od innych ruchów musi cierpliwie czekac
To chyba jedna z lepszych wiadomości, że przeszedł te testy, przecież ostatnio był kontuzjowany, mimo to go chcieli. Zrobił dzięki temu miejsce dla lepszego chłopaka/bardziej przydatnego.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nagy'ego niech zabierze ze sobą
A tak apropo gdzie się podziewa ten jegomosc?
Generał broni
 • 1 / 0
Na Mazowieckiej? ;)
Major
 • 0 / 1
I krzyżyk na drogę
Generał dywizji
 • 1 / 0
Arvydas powodzenia w nowym klubie!
Plutonowy
 • 2 / 11
Alleluja alleluja, jedno drewno mniej. Mógł iść do pogoni drewno King miałby parę
Generał broni
 • 4 / 3
Dzięki, Arvi. Powodzenia.
Powodzenia. Dzięki za zaangażowanie!
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Za co?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie "za co", tylko "w co"? ;-)