fot. Marcin Szymczyk

Oficjalnie. Patryk Kun na 3 lata piłkarzem Legii

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia Warszawa

19-04-2023 / 19:00

(akt. 20-04-2023 / 15:34)

28-letni skrzydłowy Patryk Kun podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Zawodnik dołączy do zespołu od rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2023/24.

Patryk Kun, zdobywca dwóch Pucharów i Superpucharów Polski w ostatnich sezonach,  po zakończeniu obecnych rozgrywek odejdzie z Rakowa Częstochowa i rozpocznie przygotowania z Legią Warszawa. W Ekstraklasie mogący występować na pozycji lewego wahadłowego lub skrzydłowego piłkarz rozegrał łącznie 130 meczów, w których zdobył sześć bramek.

Chcąc zabezpieczyć i rozwijać sportową wartość zespołu, byliśmy już aktywni na rynku na wiele tygodni przed otworzeniem okna transferowego. Patryk jest ogranym, doświadczonym zawodnikiem o bardzo dobrej jakości. Jego profil odpowiada naszemu sposobowi gry, bardzo dobrze zna ustawienie, które preferujemy od wielu miesięcy. Jeszcze niedawno był w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Przyjścia Patryka na Łazienkowską potwierdza, że wyróżniający się na swoich pozycjach piłkarze w Ekstraklasie są zainteresowani grą w naszym klubie i walką o sukcesy – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

Kun jest wychowankiem Vęgorii Węgorzewo. W trakcie swojej kariery grał również m.in. w Stomilu Olsztyn i Rozwoju Katowice. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w barwach Arki Gdynia w sezonie 2017/18. Po przejściu do klubu z Częstochowy awansował z klubem z Fortuna I ligi do Ekstraklasy, będąc ważną postacią zespołu. W obecnym sezonie zagrał w 33 meczach.

Komentarze (269)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
drżyj Europo ha ha ha. Co za dziadostwo...
może Patryk rozrusza towarzystwo?
Generał dywizji
 • 1 / 1
Bardzo trudno zrozumieć sens tego transferu.
Legia zaczyna być przytulkiem dla piłkarzy których nikt nie chce.
Szkoda.
Podporucznik
 • 1 / 1
To chyba jako rezerwowy? Bo przecież nie do podstawowego składu? Liczby nie powalają, a z tym wzrostem to trzeba mieć mega technikę coś jak Messi (może być klasę niżej)
O kurza. Rakow zarobi. Ile Patryk kosztowal? Skad ten Mioduski ma tyle kasy???
Pułkownik
 • 1 / 1
To prowokacja? Bo chyba nie aż taka ignorancja?
No wlasnie. Skad ten Mioduski ma tyle kasy? Alez sensacja! ;)))
Pułkownik
 • 2 / 0
To lewarowana pożyczka od funduszu luxemburskiego, zaaranżowana w celu wydrenowania resztek kasy z Legii. Albo coś w tym rodzaju.
Marszałek Polski
 • 1 / 6
Witamy na pokładzie..
Ee przecież Kosa powiedział, że za pół roku wciąga go nosem, tylko niech mu kontrakt dadzą na 100K.
Aha tylko C.V. musi skończyć pisać, tylko trochę się zejdzie, bo liczy trofea. Ogólnie jako jedyny ze skrzydłowych , potrafi kiwnąć chorągiewkę ..
Po co nam ten Kun?
Powodzenia w (L)egii.
Porucznik
 • 4 / 8
Jakość ala złotoustny jacuś:
wymiana ograniczonego mladenovicia na jeszcze bardziej ograniczonego rezerwowego zawodnika rakowa
Podpułkownik
 • 6 / 1
Zakup Kuna a wkrótce Guala potwierdzają, źe nie ma przypadku w polityce transferowej jaką była choćby rok temu. Kluczem jest oczywiście organizacja gry i wyjściowe taktyczne ustawienie. W ostatnim roku przybyli Pich, Sokolowski, Baku czy Carlitos bardziej na sztukę niź jako efekt przemyśleń nad sposobem grania. I chociaź Pich czy Baku byli ponoć rekomendowani przez Runjaica to ten przemodelował system grania z 4 na 3 obronców co niewatpliwie rzutowalo na grę w ofensywie na czym znaczaco stracili Pich i Baku bo na dzisiaj nie ma dla nich pozycji na boisku na ktorych czuli by się dobrze. Inna sprawa jest z Carlitosem dla którego szansą jest zakup Guala. Carlitos grał świetnie ale w Wiśle, na 2 napastników pozycjonowanych równolegle gdy wraz z Imazem poszerzali do boków strefę ataku. Legia wybierając Carlitosa a nie Imaza , w praktyce pozbawia bo zębów bo on na szpicy , ze skrzydła ani przy typowej ,,9,, raczej sobie nie poradzi. Imaz jest lepszy technicznie i potrafi współgrać w strefie ataku w róźnych konfiguracjach taktycznych i to czyni to lepszym od Carlitosa. Gula może tworzyć wraz z Carlitosem układ podobny do ,, wiślackiego ,, tym bardziej że byłby obsługiwany przez Josue i to jest szansą na odbudowę dla Carlitosa. Dla Carlitosa szansą mogłoby być również odejście Josue i system 3-4-2-1 ale wymagałoby chyba dobrego zamiennika dla Kapustki który grały lepiej w obronie i był mobilniejszy w grę do przodu. Dla Kuna pozycja wahadlowego to jedyna gdzie moźe być topowym ekstraklasowym graczem. Zmiana organizacji gry zrobi bo zbędny dla Legii bo jako skrzydlowyvczy bocznymobronca jest zbyt słaby nie wspominając o środku ale na lewym wahadle będzie stabilniejszy od Mladenovica bo zachwytów będzie co prawda mniej ale też znacznie mniej irytacji.
Dobrze gadasz Panie Josebry:)
Generał brygady
 • 5 / 5
Kun, jaki jest, kazdy widzi.
Generał brygady
 • 3 / 2
Lepszy Kun w garści niż Wróbel na dachu.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Gdyby kuna nie skała, to by nóżki nie złamała...
Jeżeli los ci sprzyja, nie spiesz się; jeżeli kun jest dobry, nie popędzaj go batem.
Papszun z wozu Kunom lżej
Na bezrybiu i Kun ryba...
Albo - z pustego nawet Jacek nie naleje.
A tak naprawdę to z Ekstraklasy chyba lepszego grajka na lewą stronę się nie dało zorganizować.
Lepszy Kun w garsci niz Szmyt na dachu.
Pułkownik
 • 1 / 0
Gdzie Runjiaič nie może, tam Kuna pośle.
Ktokolwiek powiedział, że nie można kupić szczęścia za pieniądze, nie wiedział że można kupić kunia.”
Pułkownik
 • 0 / 0
Bo pieniądze szczęścia nie dają, ale wydawane na dobrych zawodników - już tak.
Jest, to jest. Powodzenia w Legii!
Co innego Gual. To będzie znakomity transfer. Nawet w słabiutkiej Jagielloni, był świetny. To dobry techniczne, mobilny i skuteczny boczny napastnik. Jak Kosta go trochę podrasuje, będzie gwiazdą ligi.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Kuna ocenimy po czasie, wnosi lepszą dynamikę solidniejszą grę w obronie i znacznie wyźszy poziom dyscypliny defensywnej oraz zabezpieczenia strony w stosunku do Mladenovica. Kun ma zdrowie do biegania i dobrą szybkość , przychodzi jako wahadlowy I na tej pozycji jest w warunkach ekstraklasy bardzo solidny. To przyjście utwierdza w przekonaniu ,ze Runjaić porzucił grę w systemie z 4 obrońcami na rzecz 3 stoperów ( 1 - w zamyśle , z ciągiem ofensywnym ,traktowany jako hybryda - Ribeiro ). Obecność w drużynie Josue ogranicza nas niestety taktycznie bo grając 3 stoperami , wahadlowymi i Josue właściwie nie moźemy przechodzić do układu 3-4-3 tylko zawsze będziemy mogli w pierwszej lini dysponować maksymalnie 2 napastników. Josue mroźna powiesić pod napastników ale będzie on operował tylko do linii pola karnego rywala , natomiast dwóch pozostalych środkowych pomocnikow nie moźe być być ustawionych równolegle względem siebie . Nasz system 3-5-2 z Josue, jest taktycznie mało elastyczny ,ale nie rzutuje to sposob gry wahadlowych. System 3-5-2 niestety releguje ze składu Baku bo ten nie potrafi ( na dzisiaj ) ogarnąć roli wahadlowego ale chyba radzilby sobie dobrze w układzie 3-4-3 jako boczny napastnik. Coś za coś , Raków z koleji też jest monotematyczny grając 3-4-3 ale ma za Gutkovskisem 4 bardzo dobrych graczy ofensywnych do rotacji Lopez,Cebula Wdowiak Joao Silva.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zakładasz, że Josue gra za napastnikami, ale przecież wygląda to tak tylko na papierze. On częściej gra jako 8 niż 10 a za napastnikami pojawia się Kapustka. Josue to właściwei taki przykład registy jak Pirlo czy Xabi Alonso.
Kun to ogór. Przez całą dotychczasową karierę tylko Papszun potrafił cokolwiek z niego wydobyć (z resztą jak z wielu innych: Arsenic, Rundic itp.)
Głowa do góry, Dzięki temu poznamy możliwości Kosty
Generał dywizji
 • 0 / 1
Kosta zrobi z niego Ogóra Kiszonego.
Darowanemu Kunowi w zeby sie nie zaglada.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Na ligową młóckę z Cracovią czy Koroną na pewno się przyda. Jeśli jednak chodzi o puchary, jak przyjdzie grać mecz 3 - 4 rundy z takim Pilznem czy Bodo to wolę Mladena. Z naszej perspektywy jednak nie mniej ważne jest odejście Papszuna z Rakowa. Jak się nad tym zastanowić, to chyba ubył nam jeden z dwóch głównych rywali do walki o MP w przyszłym sezonie. Nie wierzę w to, że nawet jeśli utrzymają trzon zespołu to będą tak nadal punktować, tym bardziej że będą mieli autostradę do grupy ligi konf. A swoją drogą, nie zdziwię się jeśli zobaczymy Papszuna w czerwcu 2024 na Ł3, oczywiście w przypadku jeśli Kosta nie wywalczy z Legią MP za rok...
Pułkownik
 • 4 / 0
Wątpię że Runjaić zostanie zwolniony jak nie uda mu się zdobyć MP. Te czasy wraz z Zielińskim jako dyrektorem sportowym już minęły. Kosta powinien dostać kilka lat spokojnej pracy i poukładać wszystko po swojemu
I tak będzie
Jak Kosta będzie punktować over 2 pkt na mecz to nikt go nie zwolni
Podporucznik
 • 1 / 0
Mioduski może zrobić wszystko, zwolnienie Kosty jest to na 100% okolice września w przypadku odpadnięcia z pucharów.
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Kun jak Kun.
Ja lubię takie transfery i uważam, że są potrzebne, bo trzeba mieć grono solidnych ligowców szczególnie, gdy się planuje łączyć ligę z Europą albo dominować co kolejkę w lidze. Lepsi tacy ligowcy jak Brzyski, Broź, Rzeźniczak, Lewczuk niż goście, którzy tu przychodzą i nie dają nawet solidności: Baku, Pich, Abu Hanna czy Kastrati.
Z takich, co myślałem, że bardziej wypalą to na razie rozczarowuje mnie Sokołowski.
Ale wiadomo, że ani dzięki niemu nie wygramy MP ani przez niego i takim jak on nie spadniemy z ligi, więc nie ma jakiejś ekscytacji tym transferem. On może być dodatkowym elementem układanki, który może pomóc jak się sprawdzi, jeśli kręgosłup i filary będą miały właściwą moc i jakość czyli mowa o ułożeniu na przyszły sezon środka obrony, pomocy i ataku w postaci min 2 napastników będących realną siłą napędową.
Sokołowski to faktycznie jest rozczarowanie. Nie spodziewałem się po nim fajerwerków, ale solidności - a i tego niestety nie ma :(
Zakładam, że Abu Hanna wróci z Gdańska i nie zostanie z nim przedłużony kontrakt, który kończy się z końcem czerwca. Chętnie usłyszałbym kilka słów na ten temat od Zielińskiego...
Pułkownik
 • 1 / 0
Kończy mu się kontrakt z końcem czerwca, ale 2024 roku. Gdyby kończył mu się teraz, to by go przecież nie wypożyczyli
Lego
masz rację. Zatem pytanie brzmi - czy widzimy w nim jakąkolwiek przyszłość? Czy też sprzedamy go w lecie, kiedy jeszcze możemy cokolwiek na nim zarobić?
Pułkownik
 • 0 / 0
W Lechii kopie się po czole, ale kto poza Zwolińskim gra tam na poziomie? Niech wraca i walczy o skład, po zgrupowaniu będziemy mądrzejsi
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ja bym z Lechii wyciągnął Kubickiego do środka pola. To taka dużo lepsza wersja Sokołowskiego.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Co do Picha to pamiętam jak tu ludzie się podniecali, że jest w formie bo strzelił kilka bramek w sparingach i to będzie jego runda :-D
Pułkownik
 • 0 / 0
Ja się nie podniecałem, mając świadomość jego ograniczeń i wieku, w którym już trudno o rozwój. Jednak myślałem, że będzie solidnym, wartościowym zmiennikiem. Może gdybyśmy nie przeszli z powrotem na grę wahadłami, to dzisiaj rola Picha w zespole i ocena tego transferu byłyby inne.
Generał brygady
 • 2 / 3
Bardzo dobry ruch. Solidny chłopak i co najważniejsze niekontuzjogenny. No i jest w najlepszym wieku dla piłkarza. Czekamy teraz na ruchy z klubu. Bo jest kilku do pożegnania.
Generał dywizji
 • 4 / 2
Faktycznie nie spowodował w swojej karierze zbyt wielu kontuzji przeciwnikom...

Partnerom na treningach, na szczęście, też...
Młodszy chorąży
 • 1 / 3
Oj jest, Legia nawet w podstawie ma kilku przeciętnych piłkarzy (Slisz, Ribeiro, Rosołek) nie wspominając już o ławce...
Slisz i Ribeiro jak na stan naszej obecnej kadry to akurat zawodnicy solidni i nie powinniśmy się ich pozbywać. Chyba, że kupimy najpierw klasowych zmienników
Ese
widzę paru zdecydowanie gorszych od tych, których wymieniłeś - choć daleko mi do bycia fanem Rosołka.
Charatin, Baku, Pich, Kramer, Carlitos, Sokołowski - tak od ręki do pożegnania...
Nie jest to żaden wirtuoz, ale na takich nas nie stać. Jak ma przyjść drugi Baku, Kramer czy Pich, to wolę sprawdzonego ligowca, który może szału nie zrobi, ale jakiś tam przyzwoity poziom zachowuje.
Zgadzam się w 100%. Oby okzał się bardziej Wszołkiem niż Sokołowskim.
Tylko kim miał okazać się Sokołowski? Bo Wszołek to wiadomo, wyjechał z Polski po świetnym sezonie można powiedzieć spokojnie, że jako gwiazda ligi. Pograł w Serie A, za bardzo tam nie zaistniał, ale nie można powiedzieć, że odbił się jak przykładowo Praszelik. Później przez 3 sezony grał w QPR po +30 meczów w sezonie. Był powoływany do reprezentacji, chwilę w niej pograł. To chyba można było przypuszczać, że ktoś taki będzie jednym z lepszych piłkarzy w Legii i całej lidze.

Więc kim mógł być Sokołowski, czyli solidny w skali Ekstraklasy defensywny/środkowy pomocnik pozyskany z przeciętnej drużyny jako wolny transfer? Skala rozczarowania i stawianie Sokołowskiego jako jakiś wzór nieudanego transferu może dawać wrażenie jakoby z miejsca miał się stać liderem Legii i zamieść środek pola. A on przyszedł do Legii jako dodatkowa, budżetowa opcja w obrębie tych pozycji. Zmiótł z kadry meczowej fatalnego Charatina pozyskanego za prawie milion euro i jeden z najwyższych kontraktów w drużynie oraz wygrał rywalizację z mitycznym Celhaką.

Charatin to w ogóle jeden z największych flopów transferowych w historii Legii ale mam wrażenie, że dla niektórych z to wciąż Sokołowski jest większym problemem gdy się tak poczyta tutaj komentarze. U jednego użytkownika z nazwą podwarszawskiej miejscowości ze sztucznym jeziorem wytworzyła się nawet pewnego rodzaju obsesja na punkcie Sokołowskiego i wspominał o nim ze 100 razy w jednym ze swoich kilkudziesięciu tysięcy komentarzy.
Generał
 • 4 / 1
Dobra motoryka i to wszystko.Drybling taki sobie,dwie asysty i dwie bramki na 22 spotkania.Moze się u nas poprawi.Moze?
28 lat to trochę późny czas na poprawki, ale kto wie...
Generał
 • 3 / 2
Czy są lepsi od Kuna? Są.
Ale dyr. sportowy ma określony budżet i musi z niego "obskoczyć" kilka pozycji. Niektóre mamy, albo będziemy mieć słabiej obsadzone a do tego wymagające zawodników o większych umiejętnościach i wszechstronności. No więc ten budżet trzeba skroić tak żeby starczyło na wszystko.
Trener razaem z dyr. sportowym określa która pozycje są priorytetowe i wymagają większych nakładó a ktore można zapelnić zawodnikiem WYSTARCZAJĄCO DOBRYM.
Kun należy do tej kategorii. Problem mamy ze środkiem pola, bo tam będą koszty. W przypadku odejścia Josue, trzeba będzie sprowadzić zawodnika na jego miejsce a w przypadku pozostania wypłacić mu większy kontrakt.
Potrzebujemy jeszcze zawodnika na pozycje 6-8, który będzie kreatywny i dobry w obronie. Też nie są tani w utrzymaniu. Do tego jeszcze obrońcę i pewnie skrzydlowego a budżet nie jest z gumy.
Od dawna powtarzam, że najważniejsze jest zbudowanie zespołu jako dobrze działającego mechanizmu, który sprawnie wykonuje założenia. Tzw. mrówki boiskowe rzadko zyskują poklask widowni, ale są niezbędni dla zespołu. Ja mam nadzieję i wierzę w to, że Zieliński oprze się presji robienia transferów wizerunkowych, żeby media miały się czym rajcować a będzie robił transfery racjonalne, to znaczy te które wynikają z potrzeb zespołu. Trener określa jakie ma wymagania minimum od zawodnika na danej pozycji i razem z dyr. sportowym oceniają czy zawodnik je spełnia. Na gwiazdorów stać nieliczne kluby a i one na tym nie zawsze wychodzą dobrze, jak np PSG. Wydali kolosalne pieniądze i nie osiągnęli celu sportowego.
To dobry ruch, który jednocześnie stawia Mladena w trudniejszej sytuacji negocjacyjnej. Jeśli nie pojawi się dobra oferta z zewnątrz to Mladen może zapomnieć o znaczącej podwyżce w Legii, zwłaszcza że ponoć ma największy kontrakt w Legii.
Przy naszych możliwościach to optymalny ruch. W końcu, co przykro pisać, przychodzi zawodnik z drużyny lepszej w lidze. W dodatku jest tam zawodnikiem raczej podstawowym w perspektywie sezonu.
Młodszy chorąży
 • 8 / 7
Kopaczobiegacz. Poza walecznością i bieganiem, facet nie ma żadnych atutów piłkarskich, nawet wzrostu. Mimo wszystko życzę powodzenia, dla dobra Legii.
Młodszy chorąży
 • 6 / 5
22 mecze, 2 gole. "Niezły strzał". Do tego aż dwie asysty. Reszty nie chce mi się komentować, bo chyba o kim innym piszesz.
Ale widziałeś jego strzały podczas meczu czy tylko na Transfermarkt?
Na wahadle w Interze (półfinaliście LM) biega Denzel Dumfries. Ma jednego gola, ale idioci w tym Mediolanie...
Młodszy chorąży
 • 8 / 4
Pietrek
Widziałem. Nie zmienia to faktu, że efektem są dwa gole na 22 mecze. Ale nie dziwię się, że ten transfer Ci się podoba. Jak wiadomo, jesteś fanem Rosołka, co nawet postanowiłeś zaznaczyć w swoim awatarze :D Talent i statystyki obu bardzo podobne.
Młodszy chorąży
 • 3 / 2
arteta
1 gola i sześć asyst, o czym już "zapomniałeś" wspomnieć, bo Kun ma tylko dwie...
Tak, jestem fanem talentu Rosołka, budował swoją pozycję w moich oczach przez kilka lat.

A co do strzału to nadal oceniasz tylko i wyłącznie efekt końcowy z Transfermarkt a nie sam strzał. Precyzję, siłę i technikę.
Generał brygady
 • 8 / 4
Ciebie i tego antyfutbolistę Rosołka wysłać razem w kosmos.
Pietrekgłupek dalej się "kłuci".
Młodszy chorąży
 • 5 / 2
Pietrek
Oceniam efekt końcowy. A tym są dwa gole. Jak Josue zmarnował ileś tam rzutów wolnych, to też się zachwycałeś siłą, precyzją, techniką? A to były po prostu zmarnowane rzuty wolne. Co do Rosołka, to albo aż tak nie masz pojęcia o czym piszesz, albo po prostu jesteś jego rodziną/kolegą. Tak czy siak, skończ się ośmieszać.
Czyli nadal oceniasz tylko efekt końcowy a nie sam strzał. Jeśli strzeliłby kilka bramek po farfoclach, rykoszetach, błędach bramkarzy to wtedy miałby niezłe uderzenie bo na TM zobaczyłbyś, że ma kilka goli?
Generał
 • 5 / 1
Ten jego drybling to taki sobie.
Młodszy chorąży
 • 4 / 3
Na farfoclach, rykoszetach, błędach bramkarzy nie nabije sobie dobrych statystyk. Zdarzaja się tacy zawodnicy, ale to wyjątki. Wolę piłkarza, który ma technikę, siłę, precyzję i SKUTECZNOŚĆ. A że tacy w naszej lidze praktycznie się nie pojawiają, to wolę tego, który jest skuteczny od tego, co ładnie strzeli, ale praktycznie zawsze skończy się na efekcie wizualnym.
A Josue ma nieźle ułożoną lewą nogę czy nie? Bo w sumie strzelone przez niego bramki to dużej mierze karne czyli idąc twoim tokiem rozumowania to lipa, nie ma efektu końcowego w postaci bramek.
Młodszy chorąży
 • 6 / 2
Ale co Ty porównujesz ? Bodaj najlepszego piłkarza ligi z Kunem? Josue nie licząc karnych strzela mało goli, ale robi nam całą grę, jego technika jest z 10 razy lepsza od Kuna i nawet jak nie strzela, to jest dla nas niezastąpiony. A karne jeszcze trzeba wykorzystać i Josue na ogół, choć nie zawsze, to robi. Kun ani nam nie będzie robił gry, ani nie będzie skuteczny. To jest typ do walki i biegania. I o ile miałby być rezerwowym dla Mladenovicia albo innego lepszego, to niech będzie. Jak ktoś wyżej napisał, na ligową młóckę z Koroną czy innym Górnikiem się nada. Ale jak ma grać w podstawie, no to sorry, ale nie.
Nie zrozumiałeś mojego komentarza. Nie porównuję Kuna do Josue. Chciałem wiedzieć co sądzisz o lewej nodze Josue bo przecież nie idą za tym bramki, szczególnie z wolnych więc powinieneś być konsekwentny i pisać że liczy sie tylko efekt końcowy czyli bramki. A tych z gry Josue ma niewiele.
Napletek nie ośmieszaj się z tym kunem
Przyszedl rezerwowy z Pogoni o lepszej technice i posadził go na ławie, widzę nowy avatar hahahaha
Młodszy chorąży
 • 4 / 2
Pietrek
Dla Ciebie jak widzę, jest tylko "albo - albo", nic poza tym. Jak napisałem, Josue robi dla Legii tyle, że jego małą ilość goli (nie licząc karnych) można wybaczyć. Wolnych nie musi wykonywać, jeśli mu to nie wychodzi. Transfer Kuna mi się generalnie nie podoba, ale jak wspomniałem, na ligową kopaninę może być, żeby lepszy wahadłowy mógł oszczędzać siły i zdrowie. Niestety obawiam się, że on ma być naszym podstawowym piłkarzem.
Nw

Ale ja cię nie pytałem ile Josue robi dla Legii bo doskonale wiem ile robi. Zadałem ci inne pytanie.
natrętny ten napletek strasznie
Generał
 • 4 / 5
"Nie jestem fanem jego talentu, ale liczę, że Legia wie co robi zatrudniając go."
Jak czytam podobne opinie, to mi się przypomina dowcip.
-Kaziu, pomidory lubisz?
- Jeść tak a tak to nie.
Z pewnością są lepsi zawodnicy od Kuna, ale kosztują dużo drożej. Z drugiej strony, duża część kibiców robi co może, żeby zniechęcić kapitał do wchodzenia do klubów. Reklamodawcy nie są skłonni do płacenia za reklamy z klubami, bo nie chcą być kojarzeni z tą atmosferą ciągłego hejtu. Umysłowy plankton nie rozumie, że piłuje gałąź na której siedzi, nie zastanawia się czym kieruje się kapitał inwestując w kluby. Planktonowi wydaje się, że oni zarabiają na klubach i że to jest biznes a biznes robi się nie na klubach, tylko na wizerunku, który dzięki nim można stworzyć. Jeśli plankton z całych sił niszczy ten wizerunek, to nie ma powodu, żeby w kluby inwestować.
W komentarzu poniżej przytoczyłem wypowiedź właściciela STS. Nie jest to jedyna wypowiedź na ten temat, którą czytałem.
W Polsce zapanował dziwny zwyczaj, że "najwierniejsi" uważają, że walka z właścicielem to wyraz "miłości" do klubu. Zupełnie jakby właściciel chciał temu klubowi zaszkodzić. Przecież oni wkładają własne pieniądze, czas i emocje w rozwój tego klubu. Zdarza się że nie wychodzi, ale oni przynajmniej myślą i starają się naprawić sytuację.
Może plankton też jest zdolny do myślenia, ale ewolucja wykonuje powolne ruchy. Niektóre kluby mogą się nie doczekać pozytywnych efektów ewolucji.
Generał
 • 3 / 1
Jak wspominał chyba Użytkownik Xyz, wydaje mi się, że warto też zwrócić baczną uwagę na Matuszewskiego, naszego wychowanka, który pod okiem Szulczyka w Warcie rozwija się bardzo fajnie. Zbiera coraz lepsze recenzje i ma 5 asyst w zespole nie strzelającym wiele bramek.
Przypomnę, że Mladenović w lidze asyst ma 6.

Matuszewski ma kontrakt do 2024. Warto chyba o niego zabiegać. Byłaby szansa na porządne zabezpieczenie lewego wahadła/obrony.
Generał
 • 5 / 7
Fragment wywiadu z Juroszkiem, właścicielem STS

"Nakłaniano pana, by STS kupił Górnika Zabrze.
- Owszem. I do zainwestowania w Legię. Rodzina Rutkowskich też pewnie widziałaby mnie w akcjonariacie, by podnieść kapitał w Lechu. Kiedy jednak widzę tę otoczkę, to ile wylewa się na kluby, na ich prezesów, co wyczyniają ludzie w sieci, to jednak odmawiam. "

No ale ameby netowe i stadionowe nie rozumieją jak szkodzą klubom, głownie swoim, ale całejk reszcie również. Odbierają szansę nie tylko na wejście kapitału, ale również lepszego zarządzania klubami i ich rozwoju. Rozwijają się wyłącznie kluby w rękach prywatnych. Te w rękach miejskich są tylko sposobem przepompowywania kasy miejskiej do prywatnych kieszeni i elementem marketingu politycznego.
Głupota jest trucizną.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Boras,
każdy kibic ma prawo do publikowania swych wynurzeń - temu służą m.in. internetowe fora. Oczywiście są one odzwierciedleniem kondycji intelektualnej oraz wiedzy społeczności, która dane forum użytkuje.

Swój post umieściłeś pod wiadomością o transferze Kuna - nie dziw się, że w tej materii zdania pozostają podzielone. Są osoby, które na Legia.Net wypracowały pewien autorytet, jak Roman, i podzielają opinię dyrektora sportowego, jakoby Kun okazał się wzmocnieniem drużyny. Są jednak też tacy, którzy w tym transferze nie widzą nic szczególnego. Przyszłość pokaże, kto miał rację. Ty jednak zapewne masz na myśli tych, którzy w czambuł potępiają wszelkie klubowe ruchy, lekceważąc okoliczności i koszty danej decyzji (o transferze, inwestycji, strategii rozwoju itp.). W tej materii masz rację, jakkolwiek w większości swoich wpisów - mam wrażenie - żądasz od ludzi czegoś, o czym oni nie mają zielonego pojęcia. Co gorsza, nie chcą mieć.

Wśród właścicieli klubów - jestem przekonany - panuje opinia, że sieć to ściek, którym nie warto się specjalnie zajmować w kontekście czytania opinii. Rozmawiałem o tym niegdyś z Czarkiem Kucharskim, gdy należała do niego strona Legia.Net. Zapamiętałem jego słowa odnośnie do forum, ale zachowam je jeszcze dla siebie.
Generał
 • 1 / 3
Adriano.
Każdy ma prawo do głoszenia swoich opinii. Ale wiele z nich jest bezwartościowa, albo szkodliwa. W dużym uproszczeniu suma tych opinii powoduje w demokracji określony efekt a więc jakość tych opinii ma wpływ na to jak żyjemy. Jeśli opinie głupie i destrukcyjne dominują, to sprawy idą w złym kierunku. W moim przekonaniu ta proprcja wpływa na wszystko, bo jest pewnym parametrem jakości społeczeństwa i statystycznie po sposobie zarządzania służbą zdrowia, można sądzić jakie będzie zarządzanie wszystkim co jest w jakiś sposób zależne od średniej umysłowej. W prywatnych przedsięwzięciach to się już może nie sprawdzić, bo tam decydują jednostki (właściciele) którzy musieli przejść weryfikację swoich zdolności, bo zdobyli pozycję i majątek. Na forach a nawet w polityce takiej weryfikacji się nie przechodzi. Na forach barierą wejścia jest umiejętność włączenia komputera i tyle a w polityce często wystarczy bezczelność, lojalność i brak skrupułów oraz odpowiedzialności.
Widać to jak na dłoni w tabeli eklasy. W czołówce od lat są kluby w prywatnych rękach a te zarządzane przez polityków szwędają się bliżej dna tabeli. Te "filtry" jeszcze nie zakończyły swojego działania i na dnie znajdują się również kluby prywatne, ale trend jest wyraźny.
Konkluzja
Weryfikacja kompetencji ma znaczenie nie każda opinia jest istotna a tym bardziej taka, której autor przeszedł tylko jedną widoczną weryfikację, włączenie komputera
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Boras,
Twój wpis to jedna wielka krytyka modelu współczesnej demokracji i ręcznego, państwowego sterowania różnymi podmiotami, w tym klubami. Niestety, masz rację. Nawet w starożytnej Grecji demokracja (rządy ludu) nie dotyczyła przecież wszystkich, a obecny jej kształt nadała wielka rewolucja francuska, w której motłoch (wybacz te sformułowanie, ale ono pasuje najlepiej) przejął panowanie nad inteligencją. To były podwaliny. Po upadku warstwowości społecznej i bolszewickim wyniesieniu tzw. niższych klas do władzy (i wiedzy) wszystko już stanęło do góry nogami. Może rację miał Jurek Dobrowolski, gdy mawiał, że nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję.

Ale ad rem: Zagłębie Lubin, czy Lechia, Śląsk tudzież zabrski Górnik... to wszystko dobre przykłady tego, o czym piszesz. To kluby których model funkcjonowania jest już anachronizmem, a odzwierciedla to (wreszcie!) ich sytuacja w tabeli. Oczywiście, że prywatny właściciel to rozwiązanie lepsze i nie zmieni tego ogląd widziany przez pryzmat polskiej patologii z przeszłości - Wojciechowski w Polonii, czy Ptak w Pogoni Szczecin. Rzeczywistość jest już inna, a "folklor" lat 90 i dekady następnej minął bezpowrotnie.

Jedno, co nas różni to Twoja wiara w realną zmianę - często piszesz w swoich postach o ewolucji myślenia w polskim sporcie, o tym, że idzie ku lepszemu (np. w Ekstraklasie, na płaszczyźnie zarządzania). To faktycznie gdzieniegdzie dostrzegalne, niemniej wątpię, by można było już mówić o zmianach systemowych. Ta polska mentalność, którą tu krytykujemy ma, niestety, przemożną siłę niszczenia - dotyka to i spraw małych, jak niniejsze forum, i dużych - jak kluby prowadzone z pomysłem, ale do czasu. Osobiście pozostaję więc sceptyczny (wciąż także odnośnie do Mioduskiego). Czekam i obserwuję. Wiem, że tak łatwiej, ale za długo już spoglądam na świat i polski sport, by przekonać się szybko do wiary w skokowy rozwój. Wiąże się to z tym wszystkim, o czym piszesz - mentalnie, jako naród, nie jesteśmy w stanie rozsądnie zarządzać własnym państwem, a w takim razie i pojedynczymi weń obszarami, np. sportem. Skostniały układ, sieć wzajemnych powiązań i interesów, pajęczyna rozmaitych mechanizmów ograniczająca nierzadko mądre dążenia pojedynczych ludzi (w krajowej piłce nożnej także)... To wszystko jest dojmujące. Odpycha często osoby skłonne wejść do futbolu (kwestia właścicielstwa klubów) i skierować go na właściwe tory. Tu jednak kłania się też sprawa specjalistów, kompetentnych dyrektorów sportowych, trenerów pragnących nowej wiedzy i jakości... oraz, jak zawsze, PZPN-u. Dość spojrzeć, kto stoi na jego czele.
Generał
 • 1 / 3
"w której motłoch (wybacz te sformułowanie, ale ono pasuje najlepiej) przejął panowanie nad inteligencją. "
Jest to niedoskonałość a jednocześnie przwaga demokracji. Dużo zależy od jakości "motłochu". W krajach skandynawskich ma on inną jakość niż w krajach byłego bloku wschodniego a więc i wyroki demokracji są różne.
Logiczną wydaje się praca nad "motłochem", ale w krajach gdzie masa krytyczna zbiorowego rozumu nie jest większa od tępoty tłumu z demokracji korzystają demagodzy i krętacze wykorzystując ciemnotę. Od uśrednionej świadomości społecznej zależy w jakim kraju będziemy żyli.
To samo dotyczy klubów. Kluby zarządzane dobrze, będą osiągały lepsze wyniki i powstanie materiał porównawczy. A przecież prawie wszystko jest oceniane w porównaniu. Jeśli kluby ze zdrowymi finansami, ze szkoleniem i racjonalnym wydawaniem pieniędzy trwale osiądą w czołówce, to już nie będzie można mówić o przypadku, bądź "ogromnych pieniądzach" którymi zasypał klub dobrodziej.
Dlatego tak ważny wydaje mi się przypadek Rakowa w którym za stosunkowo niedu że pieniądze (w porównaniu do Legii i Lecha) zbudowano sportową jakość. Teraz nieudacznikom trudniej będzie opowiadać, że bez "ogromnych" pieniędzy nic się nie da zrobić. A wcześniej pieniądze tylko przepalali na budowanie kolejnej "potęgi" ze znanymi skutkami.
Jednym słowem, jak powstaje wzorzec skutecznego działania, to albo można go zniszczyć, żeby nie kłuł w oczy, albo go naśladować.
Powstanie czołówka kilku klubów (Legia, Lech, Raków, Pogoń, może Cracovia) i ta reszta, która będzie dojrzewać do decyzji, ale czasu nie będą mieli dużo, bo z niższych lig zaczynają atakować Stal Rzeszów, Motor, Miedź Legnica czy inne o których zapomniałem.
Powstanie nowa elita polskiej piłki i to ona zmieni myślenie. Głęboko w to wierzę, tylko się niecierpliwię, bo szkoda czasu na głupoty.
Generał brygady
 • 3 / 1
Tak mówi każdy, tzw bogaty, który nie ma na tyle sosu, zeby wejść w klub piłkarski. Każdy zdrowy na umyśle wie, że żeby na futbolu zarabiać, trzeba najpierw b.duzo zainwestować. Nie zawsze jest to gwarantem sukcesu. Nie każdy może podjąć takie ryzyko. Opinia takiego typa, który coś tam w życiu zarobił, nijak ma się do piłkarskiego świata. Jego opinia, to zwyczajne tłumaczenie się, brak odwagi i odpowiednich środków na taką zabawę.
Generał brygady
 • 2 / 1
Zanim zaczniesz cokolwiek pisać o Rakowie, sprawdź jakie zadłuzenie ma ten klub, od którego jak na razie nikt wiele nie wymagał.
O zgrozo muszę zgodzić się z Bartem;) z tymi zachwytami nad Rakowem bym się mocno wstrzymał, już zapowiadają urealnienie budżetu i cięcia, co mocno rzuca cień na ten klub "budowany za grosze". Zresztą odejście Papszuna i przebicie oferty przez Legię za Kuna pokazuje że tak różowo nie jest. Swoją drogą wystarczyło śledzić wypowiedzi włodarzy Rakowa co do ostatnich podpisywanych kontraktów i zestawić z oficjalnym ich budżetem żeby zobaczyć że coś tam nie pasuje.
Co do budowy i zarządzania klubem piłkarskim, to jest jednak pewien fenomen w biznesie. Patrząc na zadłużenia czołowych klubów Europejskich, trudno stwierdzić że są racjonalnie zarządzane i opierają się na zdrowych zasadach pracy od podstaw.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Boras,
piszesz, że "logiczną wydaje się praca nad "motłochem", ale w krajach gdzie masa krytyczna zbiorowego rozumu nie jest większa od tępoty tłumu z demokracji korzystają demagodzy i krętacze wykorzystując ciemnotę.". Jest to bardzo trafne. Czy wg Ciebie nie jest więc właściwym środkiem - w przełożeniu polityki i społeczeństwa na sport - jak najszersze budowanie klasy średniej? To przecież najlepsza droga, by iść wprzód. Niestety, nie dla obecnej władzy - łatwiej sterować masami ciemnoty, ograniczając systematycznie jej oczekiwania, potrzeby. Nawiązując jednak do piłki nożnej...

...jak długo będziemy w Polsce czekać na ową "klasę średnią" - na kompetentnych dyrektorów sportowych, przytomnych kierowników drużyn (przypadek Marty Ostrowskiej, pamiętamy), prawdziwie zawodowych menadżerów odpowiedzialnych za stadiony i budowanie społeczności klubowych. Nie podzielam Twojego optymizmu, że stanie się to szybko, albo - że trwa.

Przepraszam za górnolotność, bo to niekoniecznie na miejscu, ale Piłsudski rzekł był kiedyś, że "są ludzie i są prace ludzkie tak silne i tak potężne, że śmierć przezwyciężają" - można to interpretować m.in. jako podejmowanie wysiłku dla właśnie systemowych zmian, które będą trwać dłużej niż trwa ludzkie życie. Czy w polskiej piłce widzisz sprzyjające ku temu warunki? Niestety, wydaje się, że owe zmiany - jeśli są - to nadal raczej indywidualny kaprys. Mioduski - można wciąż wnioskować - to przykład przerostu ambicji w podejściu do klubu (nieustająca chęć rywalizacji z cieniem Leśnodorskiego), Świerczewski -OK, to model pozytywistycznej pracy, ale z kolei Jakubas w Motorze to za chwilę chyba przykład porażki (zapowiedział niedawno swoje warunkowe wycofanie się z Lublina, a więc możliwe fiasko całego projektu).

Czasem zmiany są więc po prostu pochodną zmian w świecie, w rzeczywistości; są próbą dostosowania się do realiów. Niekoniecznie wynikają ze zmian w mentalności, w sposobie myślenia i podejścia do konkretnych spraw. Powtórzę więc: różnimy się na płaszczyźnie wiary w systemowe zmiany. One przyjdą - bo wymusi to świat - ale chyba jednak nieprędko.
Generał brygady
 • 0 / 0
No proszę i świrek zaczął mówić ludzkim głosem ;)
Generał
 • 0 / 0
Adriano
Rozwinęła nam się bardzo ciekawa dyskusja, niestety nie mogłem jej kontynuować. Zapamiętajmy te tematy, może kiedyś uda się je odświerzyć w innym wątku.
Pzdr
@Boras44 - napisales: "W krajach skandynawskich ma on inną jakość niż w krajach byłego bloku wschodniego a więc i wyroki demokracji są różne." - zalezy o jakim kraju skandynawskim piszesz. Rozwoj dzisiejszej "demokracji" w Szwecji nie napawaja optymizmem. Roznice sie powoli zacieraja a efekt jest nieciekawy kiedy mentalnosc i podejscie ludzi sie zmienia.
Generał
 • 0 / 0
A co jest nie tak ze Szwedzką demokracją i społeczeństwem? Kraje skandynawskie są najmniej skorumpowane, polityka w nich jest najbardziej przejrzysta dla spoleczeństwa, nierówności są najmniejsze dlatego że świadomość społeczeństw jest wysoka.
Najkrótsza a jednocześnie prawdziwa definicja czym jest demokracja w wymiarze jednostki/człowieka brzmi "demokracja to uświadomiona konieczność", co ja tłumaczę jako świadomość pojedynczego człowieka dobra wspólnego i gotowość podporządkowania się jemu.
Generał
 • 6 / 0
Bardzo dobrze motorycznie przygotowany piłkarz, przyzwyczajony do gry na dużej intensywności. Pracujący mocno zarówno w defensywie, jak i ofensywie.
Oczywiście na lewe wahadło potrzebne jest jeszcze jeden piłkarz, bo nie można grać tam jednym zawodnikiem przez cały sezon.
Ale Kun jest moim zdaniem bardzo solidnym wzmocnieniem.
Generał
 • 1 / 0
*potrzebny
Podpułkownik
 • 0 / 8
Każdemu nowemu graczowi Legii życzę jak najlepiej, ale trudno nie porównywać tego transferu do przyjścia np. Sokołowskiego
Generał dywizji
 • 4 / 0
To poproszę o porównanie... dzięki.
Podpułkownik
 • 0 / 0
I bardzo dobrze
Pułkownik
 • 0 / 1
Doskonały ruch, brawo!
Plutonowy
 • 2 / 0
Nie jestem fanem jego talentu, ale liczę, że Legia wie co robi zatrudniając go. Oby udowodnił, że wielu z nas się myli i że jest godny nosić (L) na koszulce.
Kapral
 • 0 / 3
Nie udźwignie presji...
Kapitan
 • 1 / 0
Czyli żegnamy się z Mladenem
Generał dywizji
 • 2 / 0
Mladen nie jest lekiem na całe zło...

Owszem liczby ma przyzwoite, ale częściej jego gra irytuje...

Oczywiście, że uciesze się jeśli zostanie, ale teraz jego odejście nie będzie tak dotkliwe jak wydawało się jeszcze przed chwilą...
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
Wielkich nadziei po tym transferze bym nie robił, choć po za Mladenovicem to chyba lepszego na lewe wahadło w polskiej lidze nie ma - dajmy mu szansę.
Cały czas czekam z nadzieją, że Josue podpisze nowy kontrakt.
P.S. Ciekawe czy po info o odejściu Papszuna to na ile abstrakcyjny jest transfer do nas Ivi Lopeza ... Josue i Ivi razem, eh, marzenie ...
Generał dywizji
 • 1 / 0
Kto nam kibicom zabroni marzyć...:)
wspaniale. to zawodnik na lige mistrzów - mazowsza
Jak dla mnie to za "mały" na Legię, ale oczywiście życzę powodzenia i mam nadzieję, że to ja się mylę.
Generał
 • 1 / 0
Snajper.Doslownie i w przenośni.
Za mały czy za niski ?:))
Według mnie dobry ruch.To będzie wzmocnienie.
Ale wysyp placzków na forum....to oznacza, zedobry transfer
Marszałek Polski
 • 7 / 3
Podobnie jak z Kramerem. Też był lament a transfer dobry
Generał broni
 • 2 / 1
Tak Zegrze, dobry transfer, tylko zawodnik jakiś nieszczególny. Łamliwy jakby ;-D
Major
 • 8 / 3
Statystycznie 1 gol co 22 mecz. A w końcu to gracz ofensywny.
Porucznik
 • 3 / 1
Ja pier...ę, czyli wychodzi na to, że jego PR jest o wiele lepszy niż realna wartość na boisku? No cóż, zobaczymy. Powodzenia w Legii
Kun ma ogromne szczęście że go nie sprawdzili na TM bo jakby tylko znali statystyki strzelonych goli to by go nie wzięli ;)))))))))
Pułkownik
 • 3 / 1
Wreszcie wcześniej kupują zawodników i zdążą się przygotować niż ostatnio na ostatnią chwilę wciskali nam jakiś połamańców.
Generał broni
 • 3 / 1
Biorą nie kupują...
Major
 • 2 / 3
Przelewają te sama sumę na konto piłkarza zamiast klubu, jeśli suma za podpisanie kontraktu jest nieco mniejszą to dostaje wyrównanie w formie wyższego wynagrodzenia. Kupują, tak czy inaczej. Różnica jest taka, że nie ma klubu który stawia transferowe sumy zaporowe wzięte z sufitu.
Generał broni
 • 4 / 0
Bzdura Proper. Owszem, płacą za podpis, ale niewspółmiernie mniej niż za transfer. To nie Messi czy Ronaldo.
Kapitan
 • 8 / 0
Jeszcze piłki w barwach Legii nie kopnął a już ukrzyżowany
Major
 • 0 / 0
Można się nie zgadzać z celowością transferu, można go uważać za walecznego biegacza i nic więcej, to wcale nie znaczy że ludzie go krzyżują. Mogę się zgodzić, że nie umiemy jak nacja spojrzeć krytycznie bez ataków personalnych.
Pułkownik
 • 8 / 13
Na Kunie do Europy!

Niestety do takich transferów musimy przywyknąć. Jako, że nigdy nie grał i nie pracował za granicą to horyzonty i kontakty Dyrektora Zielińskiego sięgają najdalej do Suwałk.

Stąd też z innych lig to może nam sprowadzić ewentuanie Carlitosów czy innych Baku.

Mozyrko ewentualnie kogoś z zachodu czyli z Warty Poznań.

Skaut Kielbowicz nie ma czasu wypatrywać bo musi wysiadywac na naszych meczachbi treningach a skaut Włodarczyk pracuje nad transferem syna, ktorego uprzednio wyprowadził z Legii ze stratą finansową dla swojego pracodawcy.
Podporucznik
 • 11 / 6
Mieliśmy już takich z horyzontami, jeden nawet odpalił Lewandowskiego na rzecz Arruabereny. Prawda jest taka, że odkąd Zieliński został dyrektorem to stopniowo pniemy się w górę.
Matrix, bardzo dobry przykład. Trzeciak to był ten powiew hiszpańskiego stylu. Zawsze wolę, żeby w Legii pracowali ludzie, którzy są związani z naszym klubem.
Wielki sukces! Bo wyszliśmy ze strefy spadkowej! Brawo Dyrektor!

Co z tego ze kolosalna strata do lidera i mistrzostwo przegrane na kilka kolejek przed koncem.

Ważne, bierzemy odpady po Rakowie. Czekamy na Gvilie!
@ martix22
Jak się spadło prawie na dno, to łatwo piąć się w górę.
Podporucznik
 • 4 / 11
Pozwolę sobie zacytować "Patryk Kun cierpi na martwicę kości. Rokowania lekarzy są złe "
Dlatego ten transfer nie dziwi, bo my uwielbiamy brać do naszego sanatorium chorowitych piłkarzy.
Pewnie mało kto już pamięta, że w Legii na kontrakcie jest taki wynalazek jak Blaz Kramer.
Generalnie transfery Zielińskiego wyglądają bardzo blado. Sokołowski, Pich, Baku czy Carlitos to kolejne niewypały, które tu trafiły w ostatnim czasie. Oby Kun nie dołączył do tej listy.
Jeszcze wklej źródło tych medycznych rewelacji.
Podporucznik
 • 2 / 4
sport.tvp.pl
https://sport.tvp.pl › ... › Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa. Patryk Kun wyznał, że cierpi na martwicę kości

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://sportowy24.pl/patryk-kun-cierpi-na-martwice-kosci-lekarze-twierdza-ze-bedzie-coraz-gorzej/ga/c2-16304051/zd/56336399&ved=2ahUKEwi8gJKe_rb-AhVxmIsKHcnSCUIQFnoECBEQAQ&usg=AOvVaw10bZ1i35Lpb3U3lcSFmy0m
Artykuł dokładnie sprzed roku. Wątpię żebyśmy nie przebadali dokładnie Kuna.
Major
 • 2 / 2
Kramera dokładnie przebadali, jestem spokojny. W Wiśle kiedyś grał jeden typ ślepy na jedno oko, też był dokładnie przebadany.
Generał broni
 • 4 / 0
Bogus, odpuść! Martwica kości łódeczkowatej nadgarstka po złamaniu, jest stosunkowo częstym powikłaniem. Nawet operowanym. Może dotyczyć (rozwinąć si e) również sąsiednich kości nadgarstka, ale raczej na nogi się nie przeniesie. Piłkarz szczęściem gra nogami i głową (w różnym znaczeniu). Więc...
Oczywiście stare porzekadło mówi, że "w medycynie i w kinie wszystko jest możliwe", ale nie siej defetyzmu. Mamy gościa za free. Mladen odchodzi, więc jest potrzebny. Poluzuj synapsy i keep smiling!
Generał broni
 • 2 / 0
A co do Zielińskiego, to odklap się od gościa. Ciekaw jestem czego dokonałbyś Ty, mistrzu skałtingu, mają do dyspozycji 0 (zero) zł. na transfery? Pewnie grałby tu już Halland i Neymar! Carlitos i Baku - zgoda. Na razie piach. Ale Sokołowski i Pich przychodzili jako uzupełnienie, nie wzmocnienia! Sokół gra coraz lepiej, a obaj pensji zbyt wielkich nie biorą!
Generał
 • 7 / 1
Oby to nie był następny Cholewiak.
Major
 • 2 / 5
Cholewiak był dobry i sporo nam dał.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Cholewiak był zadaniowcem i rezerwowym i w tej roli się spisał. Jak Kun ma być kimś na podobę to spoko. Jak ma być głównym skrzydłowym to średnio
Generał
 • 0 / 0
W czym był dobry?
Skoro podpisał umowę z Legią to znaczy że jest nam potrzebny. Nasz trener wie co robi. Nie mamy kasy na transfery więc sprowadzamy sprawdzonych zawodników. Zagramy w pucharach i sprzedamy Tobiasza , zarobimy trochę kasy. Wtedy zaczną się transfery.
Marszałek Polski
 • 7 / 1
Wtedy zaczną się transfery….tjaaaaaa.
Generał
 • 2 / 0
Pich się kłania.Tez był potrzebny.
Można się lekko zdziwić, że niektórzy jeszcze się dziwią z powodu nazwisk, jakie trafiają do Legii i faktu, że Mioduski tak bardzo obniżył możliwości finansowe klubu, odkąd tutaj nieudolnie zarządza. A Mladen został zluzowany, bo za drogi i za wiekowy zarazem, ale przede wszystkim za drogi, bo przytula w Legii 1,8 mln zł rocznie. Jak nie znajdzie se klubu, to jeszcze za połowę tego w Legii pogra :)
Mladen za połowę? Miodek geniusz!
Generał
 • 3 / 2
Tzw. Gambit Pekharta.

Pzdr
Generał dywizji
 • 3 / 2
Chłopak ma serducho do gry. U nas będzie harował i będzie miał liczby. Na to liczę
Komentarz jak pod artykule o sprowadzeniu Cholewiaka :) Na szczęście Kun lepszy.
W tym sezonie 2 asysty, w poprzednim 3. Baku też fajny.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
No liczby ma dobre
Generał
 • 1 / 1
Wręcz znakomite.
Generał dywizji
 • 3 / 12
Nastepny średni jakościowo zawodnik obciążający listę płac.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Liczba Pichów musi się zgadzać
"To jest miś na miarę naszych możliwości" :)
Ja tam się nie znam, ale jako że jestem kibicem, a kibic nie musi się znać by komentować, to przypomnę stary kibicowski zwyczaj... Petrić Kunić, 28 lat, 3 lata w akademii Dinamo, 2 letni nieudany pobyt w lidze austriackiej, odrodzenie w drugiej lidze szwajcarskiej, powrót do Dinamo, wypożyczenie do Hajduka Split, 3 filmiki z komplikacjami podań na youtubie, 4 bramki i 2 asysty z czego połowa to hattrick z HNK Gorkica??????! Brać go!!!
Generał dywizji
 • 6 / 10
Straszne co robia z naszym klubem
Josue jak chce mieć asystę drugiego stopnia po dalekiej, precyzyjnej wrzutce na głowę, to podaje na lewo do pięknego Mladena. Jak chce mieć asystę drugiego stopnia po przemyślanym podaniu dołem, np. poprzez wycofanie piłki do nadbiegającego gracza, to piłka idzie na prawo do elokwentnego blond Wszołka. A Kun? Chyba piłka na pobieganie. Facet bez liczb.
Marszałek Polski
 • 12 / 2
Przynajmniej do obrony się będzie wracał, bo wie, że ma harować na wahadle a nie się opalać jak Mladen.
Generał
 • 6 / 10
Dramat w trzech latach.

Pzdr
Ogólnie tak, ale w wymiarze jednostkowym (Mladen-Kun) jednak dobry ruch. Przychodzi zawodnik, który zasuwał u Papszuna od 5 lat i oczekiwaną jakość tam miał.
Generał
 • 4 / 4
fairplay
Brakuje pointy: Czy on ma w związku z tym chociaż odrobinę siły do grania? Po tylu latach z********ania.

Pzdr
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Nie czujesz jak rymujesz ;) Oby miał.
~Wstyd
 • 7 / 6
Transfer a'la Zieliński
Generał
 • 0 / 2
Zieliński, Jacek Zieliński.

Pzdr
Porucznik
 • 6 / 8
Jeszcze kilku przeciętniaków i będzie drugi Śląsk.
Pragnę przypomnieć, że Mladen też przychodził z eklapy. Nie przychodzi do nas jakąś gwiazda czy coś ale nadal wyróżniający się zawodnik ligi.
No ale nie to jest najważniejsze. Fajnie, że Papszun odchodzi z Rakowa, wieloletni projekt ma szansę się nieco zachwiać.
~mietek
 • 5 / 1
Ten projekt i tak by się zachwiał. Miasto zbudowało Rakowowi stadion na ile? 4500 osób? Świerczewski jest biznesmenem i umie liczyć pieniądze. Wcześniej czy później dojdzie do wniosku, że to inwestycja, która mu nie wychodzi nawet na zero.
Marszałek Polski
 • 0 / 8
Wyróżniający? Był jednym z najlepszych lewych obrońców w lidze
Generał
 • 0 / 0
Mladen jak przychodzil był najlepszym zawodnikiem ligi na pozycji na której grał.
~bryt
 • 2 / 0
trudno, co zrobić
Warto zauważyć, że mamy już podpisanych dwóch zawodników a to dopiero kwiecień a nie ostatnie dni okienka transferowego i okres po obozie przygotowawczym.
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Oby to nie były dwa ostatnie transfery in ;)
Generał
 • 0 / 0
I to jedyne z czego się można umiarkowanie cieszyć.
Porucznik
 • 5 / 1
Witamy! I powodzenia!
Starszy sierżant
 • 1 / 7
To jak Patryk wyrwie jakąś japoneczke, to ta do niego będzie mówić kun-kun?;]
Pułkownik
 • 4 / 1
Nic, tylko boki zrywać, takie śmieszne nazwisko.
~GD
 • 1 / 1
Odchodzi trener, odchodzi jeden z z czołowych zawodników, w głowach piłkarzy Rakowa pewnie jest teraz lekki chaos. A jak jest chaos w głowach, to będzie i plątanie się nóg na boisku.
Generał
 • 0 / 0
Mogło im się trochę zakręcić.
Marszałek Polski
 • 4 / 9
Jako zastępstwo za Picha czy Baku spoko. Za Mladena średnio
Może i ten Kun nie najgorszy, ale gdzie mu do Mladenowicia, a niestety ten transfer oznacza pewnie koniec negocjacji
Marszałek Polski
 • 3 / 6
Chyba że Pich i Baku out to wtedy ok
~Toto
 • 1 / 0
Ty Adriano znawco piłki napisz jakie Ty miałeś osiągnięcia w piłce nożnej
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Witamy witamy
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Witamy zawodnika, witaj JohnoQ, jak tam?:)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ło matko i córko. Kogo ja widzę.
U mnie spoko. Duże zmiany. Od sierpnia tameego roku zwiałem z Warszawy. Mieszkam pod Wawą. Na wsi. Cisza spokój.
A co u ciebie. Gdzie byłeś jak cie nie było
Johnoq "zwiałem z Warszawy. Mieszkam pod Wawą."

Ktory kierunek od Warszawy? Jaki powiat?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Żyrardowski
Transfer przyklepany...życzę Ci Patryk aby te trzy lata w Legii były najlepsze w twojej karierze
Marszałek Polski
 • 10 / 13
Zabawne - Kun nie będzie w Legii nikim z napędzających drużynę, nikim wiodącym. Ekscytacja zawodnikiem z obrębu, z jakiego świadomie rezygnuje Raków, to emanacja współczesnej Legii, czyli mizernej koncepcji Zielińskiego na budowę drużyny z naiwną wiarą, że Runjaic dokona czegoś wyjątkowego.
To transfer nie na miarę Legii Warszawa!
A na jakiej podstawie piszesz że Raków z niego zrezygnował? Bo jedyne co się przebiło do prasy to że Legia zaproponowała Kunowi lepsze warunki niż dawał Raków. Jak na razie z tego co się dzieje można wywnioskować że projekt "Wielki Raków" dobiega końca. Kun wygląda na solidnego Polskiego ligowca i tacy odgrywali u nas w latach ostatnich pożyteczną rolę, wystarczy wymienić Brzyski, Jodłowiec, Broź, Kucharczyk. Radzę zerknąć na skład Legii w potyczkach z Celtikiem.
Jak tam z tym tylko rozgrywaniem od tyłu?;)
Generał dywizji
 • 9 / 1
Są artyści, którzy grają na fortepianie (Josue)...

I są wyrobnicy od noszenia fortepianu (Kun, Slisz)...

Jedni bez drugich nic nie osiągną, a jak się łatwo domyślić tych drugich potrzeba więcej...

A jak się zaburzy proporcje w stronę tych pierwszych, to rzadko wychodzi z tego coś dobrego (PSG)...

Tak wiem - przegięcie w drugą stronę też do niczego dobrego nie doprowadzi...

Ale za sterami mamy fachowca (Kosta) i to on będzie dbał o proporcje, ja mu ufam, ten sezon pokazuje dobitnie, że gość zna się na swojej pracy i gdyby Kun nie pasował do jego koncepcji, to byśmy dziś tego newsa nie czytali...
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Ty, swirku, masz jeszcze czelność podejmować ze mną dialog?
Czasem, ale przyznam z lekkim obrzydzeniem. Idealnie wpisujesz się w model, pisze dużo, ale nie ciekawie:)
Transfer nie jest na miarę Legii, bo i właściciel klubu nie jest na jego miarę.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
swirek,
od kiedy jesteś na forum?
Z ciekawości - to o niczym nie świadczy.
Zaczynając od LCP tak gdzieś od 2003 roku. Do otwarcia stadionu w 2010 roku i zakończenia pierwszego protestu jako Wojtula, później postanowiłem zrobić nowe otwarcie i któregoś wieczoru wymyśliłem świrkawampirka. Czyli jak nie patrząc gdzieś w okolicy 20 lat:) A Legia od urodzenia, pierwszy mecz na Ł3 Legia-Górnik W. 4-2.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Czy nie masz refleksji, by przynajmniej z paroma osobami rozmawiać tu z szacunkiem - choćby przez wzgląd na minione lata? Jestem na Legia, Net od 2004 roku.
Co znaczy z szacunkiem? Mm nie reagować na bzdury które wypisujesz? Ale jakoś nie widzę w moich wpisach do Ciebie obrażania Cię, chyba że uważasz że każda krytyka to obraza Twojego majestatu. Niestety ale to co wypisujesz przynajmniej ostatnio jest nacechowane jakimś infantylnym zacietrzewieniem i negacją wszystkiego co związane z Legią, a nie mającego nic wspólnego z rzeczywistością. Nie neguję że jesteś Legionistą i osobą związaną z klubem, ale Twoja krytyka przypomina trolling nie odbiegający od tworów typu frajeplay i jemu podobnych.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Dlaczego redakcja pisze tylko o golach?

Przecież Kun zanotował też 23 asysty!

Patryk witamy - obyś sprostał oczekiwaniom...
Marszałek Polski
 • 3 / 11
Swoją drogą 130 meczów, 6 goli. Mega liczby jak na skrzydłowego
Generał
 • 1 / 1
Imponujące .23 asysty
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Dzień dobry Panu:) Witamy w najpotężniejszym klubie piłkarskim jakiego polska ziemia nosiła. I życzymy powodzenia - mistrzostw (trzech - póki co) Polski i fajnych występów w innych rozgrywkach.
Gratulacje, powodzenia i znacznej poprawy liczby bramek życzę.
Transfer potwierdzony. Nic tylko zyczyc Kunowi powodzenia w druzynie.
Z przodu już praktycznie tylko niewiadoma, kto odejdzie z drużyny (przyjdzie Gual). Jeżeli chodzi o środek pomocy to jest tu wiele niewiadomych. Slisz i Josue. Myślę, że Josue zostanie, natomiast Slisza opłacałoby się sprzedać bo jest 2 lata do końca kontraktu.Ale nie taniej niż 3 mln euro. Ktoś za niego przyjdzie. No i obrona. Tu też może być ciekawie. Czy Maik dostanie dobrą ofertę, bo też ma 2 lata do końca kontraktu. W obu przypadkach można ew. poczekać i sprzedać zimą. Tyle, że zimą cena spada zwykle. Kto jeszcze dołączy do Legii? Myślę, że zakontraktują 2 stoperów i prawe wahadło. No i środkowy pomocnik pewnie Gwilia.

Czyli spodziewać się można jeszcze PO, 2 stoperów, def. pomocnika za Slisza, Gwilię bądź innego ŚP.
Jest transfer. To na plus, ale czy będzie to wzmocnienie?? Nie wydaje mnie się.
Pułkownik
 • 3 / 2
Osobiście bardzo lubię takie transfery. Ściągamy wyróżniającego się gracza z ekstraklasy, który już kilka sezonów udowadnia że swoją wartość.
Ostatnio tak zrobiliśmy wiele lat temu z Kante i Mladenem.
Marszałek Polski
 • 1 / 6
Mladen to był jednym z najlepszych w lidze na swojej pozycji
Witamy. Może Papszun w pakiecie?
Generał
 • 5 / 2
Może kiedyś w przyszłości

W tej chwili mamy trenera, mam nadzieję że wypełni kontrakt do końca
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Wiadomo tylko tyle, że po czerwcu Papszun odmeldowuje się z Rakowa.
Podporucznik
 • 5 / 2
Tak, ale jest inny projekt K6.
Generał dywizji
 • 5 / 3
Kogo interesuje projekt 'Kuurev Sześć"?!
Papszun może poprowadzić w Polsce tylko Legię, wszystko inne jest poza jego ambicjami i oczekiwaniami.
Generał
 • 0 / 3
Witamy na pokładzie
Powodzenia w Legii!
Marszałek Polski
 • 4 / 6
Transfer ok oby tylko nie był to zamiennik za Josue.
Generał dywizji
 • 2 / 6
A wiesz na jakich pozycjach obaj grają?!
Marszałek Polski
 • 0 / 5
Tak na pewno za Josue
Witam i życzę dużo zdrowia i sukcesów w barwach Legii Warszawa Najlepszego Polskiego Klubu Piłkarskiego :)
Podporucznik
 • 3 / 3
Pycha idzie przed upadkiem.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Coś było na rzeczy i się potwierdziło.
Kapitan
 • 4 / 2
Fajny transfer.Powodzenia Patryk!
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Jak nie będzie jakimś horrendalnym kominem płacowym to świetny podpis. Jeszcze ogłoszenie tego przed finałem pucharu wprowadzić może zamęt w szatni medalików.

Teraz albo Mladena zatrzymać, albo Conrado z Lechii i lewe wahadło mamy zabezpieczone.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Bez przesady to nie Josue czy Voo
Starszy sierżant
 • 2 / 3
@Aster
Przychodzi z kartą w ręku, w Rakowie się z nim nie mogli dogadać mimo, że był kluczowym elementem układanki Papszuna 2 sezony, na pewno mniej niż stówka miesięcznie nie będzie kasował. Pytanie o ile więcej.

Sokołowski jest ponoć w top 5 najlepiej zarabiających piłkarzy obecnie, właśnie dlatego, że przyszedł z kartą w ręku, a przypominam, że długie lata najlepiej zarabiającym piłkarzem ligi był Artur Jędrzejczyk, więc nie do końca uważam, że obawa taka jest zupełnie nieuzasadniona.
Starszy sierżant
 • 4 / 2
Ja odnoszę wrażenie, że Kun jest tutaj oceniany jedynie przez pryzmat obecnej rundy, którą spędził na leczeniu kontuzji i zawieszeniu za czerwoną kartkę.
Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych wachadlowych w naszej lidze, co wielokrotnie udowadniał.
Transfer na miarę Legii i ligi polskiej, bo mam także takie wrażenie, że niektórzy oczekują Rafaela Leao. I tylko wtedy byliby zadowoleni. No sorry, ale nie ten poziom o nie ta liga.
Powodzenia, bo jest duzo do udowodnienia.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Witamy i życzymy samych sukcesów!!!
Czyżby w Legii zaczęli myśleć?
Generał brygady
 • 6 / 14
Jedyne co mogą takim działaniem osiagnąć, to destabilizację Rakowa. W ogóle nie rozumiem tego ruchu pod kątem sportowym.
Pułkownik
 • 4 / 3
A ja rozumiem ... :)
Przecież on nic nie rozumie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy za rok.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Dajmy mu szansę.
Generał brygady
 • 0 / 6
Chyba ty, aureliuszu dzbanie.
Generał broni
 • 3 / 1
Witamy w Legii i życzę dużo dobrych meczów. Mam nadzieje ze nie zje go presją. Bo niestety ale pod tym względem to Raków nie może się równać z Legią. Tutaj zawsze się gra o trofea.
Wszyscy wpisujący się poniżej, może lepiej poczekajcie na jego występy zanim zaczniecie piać z zachwytu.
Podporucznik
 • 9 / 3
Wiesz co? Jakbysmy sie tak ciagle wstrzymywali ze wszystkim to zycie kibica nie mialoby sensu. Wyrgany mecz? Poczekajmy, niech to powtorza, rywal slaby, poczekajmy na kogos mocniejszego. Wygrane mistrzostwo? Poczekajmy na puchary. Daj sie pocieszyc, wyobrazic ze bedzie swietny. Plakac bedziemy jak bedzie gral zle :)
Marszałek Polski
 • 2 / 6
Dokładnie. Skrzydłowy co strzela bramkę na 20 meczów. Wow. Rewelacja
Powodzenia Patryk!
Bardzo dobry ruch. Mladen przebiera nogami żeby odejść choćby do Turcji a wcale nie jest taki super. Obcy piłkarze grają jakby na 90 procent w najlepszym razie. Kun może tu się jeszcze rozwinąć
Podporucznik
 • 3 / 2
No i dośrodkowanie poprawi, szkoda, że nie jest bramkarzem, bo Dowhań czyni cuda.
Generał
 • 6 / 3
No i gitara, powodzenia.
~Didr
 • 2 / 1
Rozumiem żeby sprowadzić Messiego, Salaha, Kun Aguero... ale zwykły Kun?!
Kapitan
 • 0 / 0
To nie jest zwykły Kun to Patryk Kun.
Generał broni
 • 3 / 6
Jakby nie patrzyć, do Legii trafił tegoroczny przyszły Mistrz Polski.
Marszałek Polski
 • 2 / 7
Z wyśmienitymi liczbami
Witam Cię Patryku. Wydaje mi się, że to nie tylko wzmocnienie Legii, ale też poważne osłabienie Rakowa, że taki piłkarz odchodzi za darmo.
Chorąży
 • 3 / 2
Dla jednych zawodników gra w Legii jest wyróżnieniem, zaszczytem, nagrodą za dotychczasowe osiągnięcia i bodźcem do dalszego rozwoju. Dla innych jest to raczej szczyt marzeń, cel sam w sobie i okazja do odcinania kuponów i samozadowolenia. Szczerze wierzę, że Patryk Kun będzie należał do tej pierwszej grupy. Jego wiek daje mu jeszcze takie możliwości, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że statystycznie kariery zawodników się wydłużają. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. Pokochaj to miejsce i daj kibicom powód aby pokochali Ciebie. Witam i trzymam kciuki:)
Podporucznik
 • 2 / 2
Proszę popatrzeć jak B. Kapustka potrafił się odnaleźć, jest droga, jest, ale trzeba podążać we właściwym kierunku.
Chorąży
 • 0 / 1
Liczę na Kapustkę w przyszłym sezonie. Jeśli Josue odejdzie to On powinien przejąć jego rolę na boisku. Zobaczymy, czy podoła.
Generał dywizji
 • 5 / 3
Ciężko o lepszego następcę Mladena, więc rozsądny wybór. W stylu pana Jacka - najmniejsze ryzyko. Powodzenia!
Podporucznik
 • 1 / 1
Mladen ma wystawną żonę, no i ostatnia szansa pograć na piachu.
Coz mozna napisac ? Powodzenia i duzo zdrowia. Walcz mlody
Generał brygady
 • 5 / 3
no włąsnie juz nie taki młody..
W stosunku do mnie to mlody ;) A dla pilkarza to w najlepszym wieku
Marszałek Polski
 • 1 / 6
Tak patrząc to w sumie sami młodzi
Major
 • 5 / 13
Zieliński ściąga Polaków, to priorytet. Teraz ten, wcześniej Kucharski chcieli mieć biegacza. Skończy jak kilku innych podobnych przed nim. Chyba, że to ma być ktoś na ławkę, wtedy mogę zrozumieć.
Generał dywizji
 • 13 / 4
Zobacz sobie na sklad Legii ktory awansowal po raz pierwszy do LM sami Polacy. Zobacz na sklady czeskich druzyn grajacych w LM , prawie sami Czesi. NIe zawsze zagraniczne okazuje sie lepsze.
Major
 • 3 / 11
Z prymitywem jak ty nie wymieniam opinii.
Wow ales mnie panie teraz zdolowal. Chyba sie nie podniose juz , prymitywa szukaj w lustrze
~Dan
 • 2 / 0
Przy Mladenie z liczbami wygląda marnie. W eklapie da radę