Qendrim Zyba  Jacek Zieliński
fot. Mateusz Kostrzewa / legia.com

Oficjalnie: Qendrim Zyba piłkarzem Legii

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa

02.02.2024 10:23

(akt. 02.02.2024 16:34)

22-letni reprezentant Kosowa Qendrim Zyba, dwukrotny mistrz i zdobywca krajowego pucharu, został wypożyczony do Legii Warszawa na pół roku z opcją pierwokupu na kolejne 2,5 roku.

- Qendrim Zyba grał bardzo dużo i regularnie w swoim klubie, zebrał doświadczenie w europejskich pucharach i jest reprezentantem kraju. Przychodzi do nas w bardzo dobrym dla piłkarza wieku. Jest playmakerem, jego profil - dobrze atakuje, ale też broni - pasuje do naszego ustawienia 1-3-4-3 - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, bo znalazłem się w wyjątkowym miejscu. Dołączyłem do Legii Warszawa - największego klubu w Polsce, z najlepszymi kibicami i mistrzowskimi ambicjami. Ten dzień to spełnienie mojego marzenia, na które długo pracowałem. Piłka nożna w Kosowie czas się rozwija. Z dnia na dzień nasza liga staje się coraz lepsza, mamy coraz lepszych piłkarzy. Wielu zawodników o wysokim potencjale decyduje się na transfer do czołowych, europejskich lig. Cieszę się, że również ja poszedłem tą drogą. Wiem, że w Legii mogę rozwinąć się jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że od pierwszego dnia w nowym klubie wszystko będzie układało się po mojej myśli. Przede wszystkim jestem zawodnikiem, który na boisku daje z siebie wszystko. Zawsze walczę od początku do samego końca i nigdy się nie poddaje. W każdy mecz i w każdy trening wkładam całe serce, aby zwyciężać! Chciałbym dać Legii wszystko, co najlepsze, bo ten klub na to zasługuje. Gdy pierwszy raz zobaczyłem, jak niesamowici są kibice tej drużyny, szybko zrozumiałem do jakiego miejsca trafiłem. Chcę pokazać całego siebie na boisku i zapracować na uznanie fanów swoimi dobrymi występami. 3 lutego skończę 23 lata i już teraz mogę powiedzieć, że będą to najprawdopodobniej moje najlepsze urodziny. Ten sukces to zasługa wielu ludzi, którzy cały czas mi pomagali i byli przy mnie. Teraz trafiłem do wymarzonego miejsca i lepszego prezentu urodzinowego nie mogłem sobie wyobrazić - powiedział Zyba.

Qendrim Zyba będzie występował w stołecznym klubie z numerem 11.

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?

Polecamy

Komentarze (135)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.