Jakub Żewłakow Legia II Warszawa - Broń Radom 4:0
fot. Marcin Szymczyk

Oficjalnie. Żewłakow na dłużej w Legii

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

21.06.2024 17:00

(akt. 21.06.2024 17:38)

Jakub Żewłakow podpisał nowy, trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Ofensywny pomocnik przeszedł pełny cykl szkoleniowy ze stołeczną akademią, a od pół roku trenuje na stałe z pierwszym zespołem.

Jakub ma wszelkie warunki do zostania dobrym piłkarzem. To nietuzinowy, dobry technicznie młody zawodnik, z balansem ciała i zmianą kierunku biegu z piłką – rzadko widuje się takie cechy. Kuba musi pokochać zmęczenie i ciężką pracę, żeby dalej rozwijać swój talent – mówił dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

Urodzony w Atenach zawodnik trafił do akademii już w 2013 roku, przechodząc przez wszystkie juniorskie drużyny i zespół rezerw. Zimą po raz pierwszy uczestniczył w zgrupowaniu z "jedynką".

Jakub od podstaw funkcjonowania szkoleniowego był w strukturach akademii. Nowy kontrakt to zasługa jego, a jeszcze większa rodziców w prowadzeniu, kształtowaniu syna w innych obszarach, nie tylko piłkarskim. Mam bardzo duży szacunek za dobrą komunikację z rodzicami bez udziału agencji – opowiadał dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, Marek Śledź.

Akademia Legii dała mi wszystkie narzędzia do rozwoju, za co jestem jej wdzięczny. Teraz sam muszę dołożyć wiele pracy i wyznaczyć sobie nowe cele. Marzę o występie przy Łazienkowskiej – mówił młody "Żewłak".

Żewłakow zostanie uwzględniony w kadrze pierwszego zespołu na rozpoczynające się w najbliższą sobotę zgrupowanie w Austrii.

Polecamy

Komentarze (23)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.