ordabasy

Ordabasy w finale Pucharu Kazachstanu

07.07.2023 17:30

(akt. 07.07.2023 17:33)

Ordabasy Szymkent, rywal Legii Warszawa w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy, pokonał 2:0 FK Astana w rewanżu 1/2 finału Pucharu Kazachstanu i drugi raz z rzędu zagra w decydującym meczu o trofeum.

W pierwszym, półfinałowym spotkaniu FK Astana zwyciężyła 1:0. Ordabasy odrobił straty w rewanżu, po 90 minutach prowadził 1:0 po bramce Shakhboza Umarova, który udanie uderzył zza pola karnego w lewy, dolny róg.

Doszło do dogrywki, w której klub z Szymkentu podwyższył wynik. Temirlan Erlanov główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Aleksandr Zarutskiy odbił piłkę, a gol został uznany po analizie VAR, gdyż okazało się, że golkiper interweniował już po tym, jak futbolówka przekroczyła linię bramkową. To trafienie zapewniło Ordabasy awans do finału Pucharu Kazachstanu, który odbędzie się 4 listopada.

Rywalem zespołu z Szymkentu, obrońcy trofeum, będzie FK Atyrau lub Tobył Kostanaj, który wygrał u siebie 1:0 w pierwszym meczu.