Osasuna - Legia 1:1 (4:3 w rzutach karnych)

Źródło: legia.com

19.08.2007 21:40

(akt. 22.12.2018 10:21)

O tym kto wygra 2. Trofeo Reyno de Navarra zadecydowały rzuty karne. Większe szczęście mieli piłkarze Osasuny, którzy wygrali w nich 4:3. Mecz toczył się w strugach deszczu. Było zimno, zupełnie nie jak w Hiszpanii. Stadion Osasuny wypełniony w 1/4. Mecz wyrównany,a podopieczni <b>Jana Urbana</b> zremisowali 1:1. Na 1:0 strzelił <b>Takesure Chinyama</b>, wyrównał <b>Josetxo</b> - podaje oficjalna strona klubu. Legia rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Skaba - Rzeźniczak, Augustyn, Choto, Kiełbowicz - Grosicki, Junior, Burkhardt, Smoliński - Korzym, Chinyama.
Zawodnikiem meczu został wybrany Dickson Choto Osasuna - Legia 4:3 po rzutach karnych (1:1 po 90. minutach) Josetxo 77 - Chinyama 61

Minęło pięć minut gry. Przy piłce częściej piłkarze gospodarzy, raz tylko było gorąco w polu karnym Legii, ale sytuację wyjaśnił Dickson Choto. 5-10 minuta -w Pampelunie przestało padać, ale nadal jest zimno. Gorąco za to pod bramką Legii. Strzał z 20 metrów Portillo Skaba „wypluwa” na środek pola karnego, środkowi obrońcy ratują sytuację. Hiszpanie próbują szczęścia z… połowy boiska, ale Skaba radzi sobie tym razem bez trudu. 11 minuta- pierwszy strzał Legii. Chinyama z dystansu, w bramkę, ale Ricardo radzi sobie bez trudu. 13 minuta -pierwszy rzut rożny dla Osasuny. Legia gra śmielej, ale wciąż nie jest w stanie przenieść gry pod pole karne rywali 15-20 minuta - Legia odpycha Osasunę od swojego pola karnego. Grosickiemu udaje się przeprowadzić akcję skrzydłem, do ostrego dośrodkowania w pole karne. 21-25 minuta - Gra przenosi się na środek boiska. Osasuna nadal ma przewagę, ale coraz mniej z niej wynika. Czekamy na śmielszą grę Legii. Znów pada, z każdą minutą jest coraz zimniej. Pogoda w Pampelunie typowo angielska. 26-28 minuta - Gdyby to była liga można by powiedzieć, że Legia zawodzi. Warszawiacy grają jednak mocno rezerwowym, niezgranym składem a rywalem jest półfinalista Pucharu UEFA. 29 minuta - było groźnie ale po rzucie wolnym i ostrej wrzutce w pole karne udało się wybić piłkę. Akcja Junior- Chinyama zakończona niecelnym podaniem do Grosickiego. 31-35 minuta - Publiczność się niecierpliwi, a Osasuna wreszcie zagraża bramce Legii- zagraża, ale tylko do czasu gdy mocną centrę na drugi słupek z poświęceniem (rzucając się pod nogi napastnika) wyłapuje Skaba. 36-40 minuta - Nasi zmiennicy mogą się dowartościować, a hiszpańska publiczność niepokoić. 39 minuta- Burkchardt zagrywa w swoim stylu prostopadła piłkę, ale Chinyama w pełnym biegu strzela wysoko ponad bramkę. 40 minuta- po kolejnej dobrej akcji Legii (zabrakło ostatniego podania do Grosickiego) odpowiedź gości- Skaba jest czujny i wślizgiem wybija z poza pola karnego piłkę w trybuny. 45 minuta - sędzia kończy pierwszą, bezbramkową połowę spotkania II połowa 46 minuta - druga połowa rozpoczęta 61 minuta - 1:0 dla Legii. Bramkę zdobywa Chinyama!!! Biegnący środkiem boiska ciemnoskóry napastnik podaje w pole karne do Grosickiego, który mocnym strzałem trafia piłką w twarz bramkarza gospodarzy, a piłkę do bramki głową skierował Takesure. 72 minuta - Pandiani blisko okienka. Kilka chwil później Osasuna zdobywa bramkę, ale z metrowego spalonego i sędzia nie uznaje bramki. 74 minuta - z boiska zeszli Rzeźniczak, Grosicki, Smoliński, a weszli Bronowicki, Wawrzyniak, Radović 77 minuta - 1:1 Josetxo zdobywa wyrównującą bramkę 82 minuta - Na boisku Paluchowski oraz Zbozień, którzy zmienili Korzyma i Juniora. 90 minuta - sędzia odgwizduje koniec spotkania; czekają nas rzuty karne