Domyślne zdjęcie Legia.Net

Ostatni dzień zapisów na czarter do Kopenhagi

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

28.07.2009 08:44

(akt. 17.12.2018 10:33)

Kibice Legii licznie wybierają się do Kopenhagi na mecz Broendby - Legia. Część osób będzie podróżowało samochodami, część busami, a część samolotami. Dla tych ostatnich SKLW prowadzi zapisy na czarter w cenie 890 zł. Ostatnich zapisów można dokonać dziś w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Łazienkowskiej 1/3. Duńczycy przygotowali dla fanów naszego klubu 1500 wejściówek.
Kilka praktycznych informacji dla osób wybierających się do Kopenhagi: Waluta - 1 korona duńska (DKr) = 100 oere. Posiadacze kart kredytowych mogą pobrać duńską walutę w bankomatach, znajdujących się w dostępnych i uczęszczanych miejscach. Międzynarodowe karty kredytowe (American Express, DINERS, EUROCARD, VISA, CIRRUS, MASTERCARD) są powszechnie uznawane w hotelach, restauracjach i sklepach, podobnie jak Euroczeki i czeki podróżne, które jednak najkorzystniej jest wymienić na miejscową walutę w bankach. Obostrzenia prawne - Należy wystrzegać się kupowania towarów niewiadomego pochodzenia i zachowywać paragony potwierdzające zakup towarów. Zabronione są: podróżowanie autostopem na autostradach, sprzedaż uliczna i obnośna bez zezwolenia, nocowanie na ulicach lub w parkach. W razie wypadku, pożaru, kradzieży itp. należy dzwonić pod numer telefonu alarmowego 112 (pogotowie ratunkowe, straż pożarna, policja). Podróżowanie samochodem - Polskie prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdów w Danii. Maksymalna prędkość na duńskich autostradach to 110 km/godz., w miastach – 50 km/godz., a na drogach poza terenami zabudowanymi – 80 km/godz. W wielu miejscach parkowanie wymaga umieszczenia zegara parkingowego za szybą (do nabycia na stacjach benzynowych). Przekraczanie przepisów ruchu drogowego podlega wysokim karom. Przy skręcie w prawo należy szczególnie uważać na rowerzystów nadjeżdżających z tyłu, gdyż mają oni bezwzględne pierwszeństwo. Komunikacja miejska - Komunikacja w Kopenhadze opiera się na autobusach i kolejce podmiejskiej „S”. Jeden przejazd kosztuje 10-13 Dkr, przy czym bilety są zazwyczaj ważne godzinę, niezależnie od ilości przejazdów. Przy częstym korzystaniu z autobusów warto wykupić klipperkort, czyli karnet będący najczęściej odpowiednikiem 10 biletów, albo kartę zniżkową (zwykle ważną 24 godziny) na wszystkie środki transportu publicznego w mieście i okolicach (do nabycia w biurach informacji turystycznej). Taksówki - Korzystanie z taksówek jest bardzo drogie i ma sens jedynie wtedy, gdy jedzie się w kilka osób. Trzeba się liczyć z koniecznością zapłacenia za taką „przyjemność” ok. 20 Dkr plus 8 Dkr za każdy kilometr (włączając napiwek). Kuchnia - Kuchnia duńska bazuje na różnego rodzaju mięsach (wieprzowinie, wołowinie, kurczakach, kaczce), rybach, ziemniakach, sosach, warzywach gotowanych i konserwowanych w zalewie octowej.

Polecamy

Komentarze (5)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.