Ostatni sparing Legia Ladies przed startem I ligi

Redaktor Jan SzurekRedaktor Marek Majewski

Jan Szurek, Marek Majewski

04.08.2024 17:19

(akt. 04.08.2024 18:17)

Piłkarki Legia Ladies rozegrały dzisiaj ostatni mecz sparingowy przed ruszającymi za tydzień rozgrywkami Orlen I ligi. W Częstochowie zmierzyły się z tegorocznym beniaminkiem Ekstraligi - Skrą. Mecz zakończył się remisem 2:2 (1:2).

Bramki dla Legii padały przed przerwą. Wynik otworzyła na początku meczu Milena Prochowska po asyście Marty Kazaneckiej. A tuż przed przerwą drugiego gola zdobyła Matylda Bujak po podaniu Amandy Moura Pietrzak.

Tak jak w ostatnich dwóch meczach trener Maciej Anglart miał okazję przetestować większość zawodniczek I ligowej kadry, a skład, który wystąpił w I połowie, zapewne będzie zbliżony do wyjściowej jedenastki, która w najbliższą niedzielę zagra pierwszą kolejkę ligową z Bielawianką (11 sierpnia, o 12:00 w LTC).

Skra Częstochowa – Legia Ladies 2:1 (1:2)

Bramki: Prochowska (8’), Bujak (43’)

Skład Legii – Nowak – Drożyńska (68’ Rzeszot), Wziątek (76’ Pietrasik), Łysiak, Kurzelowska (76’ Czuj) – Bujak (61’ Jankiewicz), Prochowska, Moura Pietrzak (72’ Tokaj) – Kazanecka (45’ Warachowska), Nestorowicz (45’ Grodzka), Kodym (45’ Skowrońska)

III liga

W sobotę drugi sparing rozegrała występująca w III lidze drużyna Legia Ladies LSS. Przeciwniczkami była drużyna Włókniarza Białystok, a mecz rozgrywany był w formule 4 x 30 minut. Pierwsze dwie kwarty rozegrała drużyna LSS CLJ U16, a trzecią i czwartą drużyna seniorek. Ten fragment meczu, który rozegrały zawodniczki szykujące się do gry w III lidze zakończył się rezultatem 1:1. Legionistki przeważały przez większość spotkania, ale szwankowała skuteczność i wyrównującą bramkę dopiero w ostatniej akcji meczu zdobyła Maria Strzałkowska.

W Legia Ladies wystąpiła wczoraj Magdalena Zduńczyk. Wieloletnia kapitan drużyn kobiecych w Legii będzie w tym sezonie występować w III ligowym zespole i wspierać swoim doświadczeniem młode piłkarki, które tworzą drużynę LSS Legia Ladies (większość składu to juniorki z roczników U18 i U16).

W Legii zagrały: Królik - Zawadzka, Rachoń, Zduńczyk, Siarkiewicz, Kęciek, Mrowińska, Wyszyńska, Pietraszewska, Strzałkowska, Szychowska, Jankowska, Zakrzewska, Wysokińska.

W kolejnych tygodniach Legia Ladies II rozegrają jeszcze sparingi z Górnikiem Łęczna CLJ (10.08), KU AZS UW II (17.08) – oba mecze na Łazienkowskiej i 25.08 z AKS SMS w Łodzi.

IV liga

Przygotowująca się do gry w IV lidze trzecia drużyna zagrała dzisiaj mecz z Chemikiem Bydoszcz (III liga). Mecz zakończył się zwycięstwem legionistek 2:0 (1:0). Bramki zdobyły Anna Podpora po podaniu Julii Werczyńskiej oraz Aneta Wasiak. Przez większość meczu grę prowadziły piłkarki Legii. Jednak dobra organizacja gry w defensywie gości z Bydgoszczy powodowała, że nie dochodziło do zbyt wielu sytuacji do zdobycia gola. Pierwszy gol to duża zasługa Werczyńskiej, która zagrała znakomitę prostopadłą piłkę. W końcówce meczu piłkarki Chemika wyraźnie chciały doprowadzić do wyrównania. Po jednym z kontrataków Aneta Wasiak doszła do sytuacji "sam na sam" i po minięciu bramkarki posłała piłkę do pustej. bramki.

Na kolejny weekend Legia Ladies III mają zaplanowany sparing z Unią Lublin.