Ostatnie szlify przed meczem ze Slavią, powrót Juranovicia

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

17-08-2021 / 17:30

(akt. 17-08-2021 / 17:40)

Piłkarze Legii Warszawa mają za sobą ostatnie przygotowania do meczu ze Slavią w Pradze. Mistrzowie Polski skupieni byli głównie na taktyce – tak schematach defensywnych jak i ofensywnych, były też ćwiczenia mające na celu poprawę skuteczności. Co ważne w zajęciach wziął udział Josip Juranović i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

fot. Janusz Partyka / legia.com

Indywidualnie z Sebastianem Karstem pracował Mattias Johansson, który przebył mononukleozę. Na razie nie może wrócić do zajęć z zespołem, do ćwiczeń i gry w kontakcie. To będzie możliwe dopiero wówczas, gdy poprawią się jego wyniki badań. Do tego momentu gra w kontakcie zagrażałaby jego zdrowiu a nawet życiu. Z rezerwami wciąż pracuje Jasurbek Yaxshiboyev - tam nadrabia zaległości. 

Zanim trening się rozpoczął, miała miejsce dość długa odprawa przedmeczowa. Czesław Michniewicz przekazywał szczegółowe informacje na temat rywala. – Tak o każdym zawodniku do trzeciego pokolenia wstecz -  żartowali legioniści. Mistrzowie Polski wyszli na zajęcia przed południem. W obroty wziął wszystkich trener przygotowania fizycznego Radosław Gwiazda. Po kwadransie przyszedł czas na taktykę i schematy gry. Piłkarze zostali podzieleni na dwa zespoły – każdy po dziesięciu gracza z pola. Nad każdym szczegółem takim jak przemieszczanie się formacji, ustawienie każdego z graczy w poszczególnych fazach akcji, zwracali uwagę Michniewicz wraz z asystentami Alessio di Petrillo oraz Przemysławem Małeckim. Była praca nad budową akcji – zarówno od strefy obronnej, jak i z przodu po szybkim przechwycie. Na koniec była chwila na ćwiczenia mające na celu poprawę skuteczności. 

Wobec braku w meczu ze Slavią Artura Jędrzejczyka, zastąpi go Lindsay Rose. Możliwe, że meczem w Grodzisku Wielkopolskim miejsce w podstawowej jedenastce wywalczył sobie Tomas Pekhart

Kolejny trening zawodnicy Legii mają zaplanowany już w Pradze na stadionie Slavii. 

Komentarze (21)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Powodzenia
Generał broni
 • 1 / 0
Tylko zwycięstwo!!!
Generał brygady
 • 1 / 1
Panowie tak zwani piłkarze. Patrzcie jak sobie, teoretycznie słabszy Sheriff poradził z Dinamem. A ty Czesio ucz się jak ustawia się i przygotowywuja taktyke pod takiego rywala. Ja nie robię sobie cienia nadziei na przejście Slavi. Mentalność i zaangażowanie naszych gwiazd, nie gwarantuje sukcesów.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No, Dinamo rozbite pierwsza klasa - dlaczego nasi tak nie mogli?
Generał brygady
 • 0 / 0
Obrona jest całkiem niezła, wiec nakurwiać trening ofensywny. Nawet taki Szeryf umie strzelać bramki.
Generał broni
 • 2 / 0
Jura nie idź do Cweltiku!!!!!
Czy zaryzykują występ Jury? Wątpię. .. Może im paść transfer za 3 bańki... Niech się Skibicki szykuje...
Porucznik
 • 0 / 0
Będzie grał Jura.
Pułkownik
 • 1 / 0
To Rose sie kurwa rozgrzal przed Slavia, a pozniej bedzie ze nam zawalil ....echh
Kapral
 • 1 / 0
Ta mononukleoza to jednorazowa choroba? Czy ona może powrócić?
Starszy sierżant
 • 4 / 0
to tak zwana ,,choroba pocałunków'' . głownie przechodzi się ją w wieku dziecięcym i rzadko można się nią zarazić ponownie a tym bardziej dorosłym, chociaż nim później się ją przechodzi tym podobno objawy są gorsze, Przechodzi się nią jak grypę ( gorączka, ból gardła, katar ) i można ja w ten sposób pomylić ale jak piłkarze mają częste badania krwi to pewnie to wychwycili bo równie dobrze można ją przechodzić bezobjawowo, ale ogólnie przechodzi się ją około 2 tyg.

Jakiś czas temu o tym czytałem bo mój młody 3 latek ją przechodził jak poszedł do przedszkola :)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
A Kacper Kostorz przeszedł ją bardzo poważnie.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Niech sie chlopaki nie caluja po golach. O inne całowanie ich nie podejrzewam
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Chociaż...??
Mioduski sprzeda Juranovica kase zawinie na konto w Luksemburgu i sMioduski sprzeda Juranovica kase zawinie na konto w Luksemburgu plus spłaci jakieś długi i karze grać Johansonem i Skibickim a korpotrolle czyli postacie wymyślone aby łagodzić nastroje kibiców na forum jak największy troll tutaj czyli Bieszczady będą mu bić brawo i pisać setki postów na forumpłaci jakieś długi i karze grać Johansonem i Skibickim a korpotrolle czyli postacie wymyślone aby łagodzić nastroje kibiców jak największy troll tutaj czyli Bieszczady będą mu bić brawo i pisać setki postów na forum wychwalając go pod niebiosa
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Kopiuj wklej zawiodło?
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Zdzieracz Azbestu
Ty chłopie daje spokój z tym azbestem bo ci na baniaka już się rzuca
Walczcie dalej, może tym razem umiejętności i odrobina szczęścia więcej będzie po Waszej stronie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dobrze jakby pozytywnie zaskoczyli
Marszałek Polski
 • 4 / 4
Mam nadzieję że Yaxshiboyev już bez problemów wróci i będzie mógł (zapewne w lidze) zagrać niedługo
Porucznik
 • 0 / 0
Ja już nie wierzę w tego nygusa.