fot. Michał Terlecki

Patryk Stępiński: Lubimy grać z takimi zespołami

Maciej Ziółkowski

Źródło: widzew.com

23-02-2023 / 18:55

(akt. 24-02-2023 / 09:25)

– Każdy ma świadomość, że to ważny mecz dla całego klubu i kibiców. Musimy pamiętać, że spotkaniu będzie towarzyszyło duże napięcie, nie tylko na trybunach, ale także na boisku, więc kontrola emocji i utrzymanie koncentracji będą kluczowe, by wygrać z Legią – mówił przed rywalizacją z "Wojskowymi", w 22. kolejce PKO Ekstraklasy (24.02, godz. 20:30), piłkarz Widzewa Łódź, Patryk Stępiński.

– Żyjemy w czasach social mediów, przez ostatnie tygodnie pojawiało się mnóstwo informacji, zagraniczni zawodnicy też to widzą i wiedzą, jak ważne jest to spotkanie dla całego widzewskiego środowiska.

– Analizujemy przeciwnika, jego mocne i słabe strony, ale skupiamy się na sobie i nie wywracamy naszej filozofii do góry nogami, dlatego że gramy z Legią. Pracowaliśmy przez ten tydzień tak samo i nie należy się spodziewać u nas zmiany stylu.

– Legia ma zawodników o wysokich umiejętnościach, szczególnie w ofensywie. Podobnie jak w większości klubów ekstraklasy, 1-2 piłkarzy decyduje o sile drużyny. Jestem przekonany, że stołeczna ekipa będzie chciała zagrać otwarte spotkanie, a my lubimy mierzyć się z takimi zespołami, bo możemy uwypuklić mocne strony.

– Od dłuższego czasu nie przegrywamy, ale też w tej rundzie nie zwyciężaliśmy, więc wygrana ze Śląskiem była potrzebna, dlatego ta bramka, tym bardziej że zdobyta w samej końcówce, napędziła nas na kolejny tydzień, by praca na treningach odbywała się w lepszej atmosferze. Pokonanie Śląska na pewno pomogło nam w przygotowaniach do meczu z Legią.

Komentarze (2)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
  • 0 / 1
"Jestem przekonany, że stołeczna ekipa będzie chciała zagrać otwarte spotkanie, a my lubimy mierzyć się z takimi zespołami, bo możemy uwypuklić mocne strony.".

Bilans Widzewa z otwarcie grajacymi rywalami (Legia, Rakow, Pogon, Lech) 0-2-3 :DDDDDDD
Marszałek Polski
  • 4 / 0
Bójcie się chamy. Na Łazienkowskiej was jutro ładnie przywitamy!!!!!!!! Mocno Legia!!!!!!!