Pavol Stano: Miło byłoby sprawić niespodziankę w Warszawie

Źródło: Wisła Płock

26.04.2023 17:45

(akt. 26.04.2023 17:55)

– Na Legię nie trzeba dodatkowo motywować. Każdy, kto wychodzi na boisko w Warszawie, zdaje sobie sprawę, że będzie pełny stadion, wymagający przeciwnik. Miło byłoby sprawić niespodziankę – mówił przed spotkaniem z "Wojskowymi", w 30. kolejce PKO Ekstraklasy (28.04, godz. 18:00), trener Wisły Płock, Pavol Stano.

Co nie zgadzało się w meczu z Jagiellonią? Wynik. Uważam, że dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie, po przerwie nie było aż tak fatalnie, popełniliśmy indywidualne błędy, które dużo nas kosztowały. Nie zanosiło się na porażkę, stało się inaczej. Wyciągnęliśmy wnioski. Zawodnicy mają świadomość, że jeśli będą pracować tak, jak na początku rywalizacji, to pokażą, że jesteśmy solidnym zespołem.

Zupełnie nie zgadzam się z tym, że naszej drużynie zabrakło ambicji w spotkaniu z Jagiellonią. Mecz ma różne fazy. Może się zdarzyć, że 1-2 zawodników zrobi coś nie tak w danym momencie, ale nie można tego uznawać jako zachowanie całego zespołu.

W piątek nie wystąpi m.in. Jakub Rzeźniczak, który pauzuje za cztery żółte kartki. – Poza kadrą, ze względów zdrowotnych, znajdą się Kristian Vallo i Damian Warchoł. Niektórzy piłkarze wracają po kontuzjach, w czwartek podejmiemy decyzję, kto będzie do naszej dyspozycji – dodał Pavol Stano.

Sztab szkoleniowy może skorzystać za to z Rafała Wolskiego, gdyż Komisja Ligi uznała protest złożony przez Wisłę Płock w sprawie żółtej kartki 30-latka z meczu z Jagiellonią. Tym samym kara napomnienia została anulowana.