Paweł Tomczyk dyrektorem sportowym Motoru Lublin

Maciej Ziółkowski

Źródło: motorlublin.eu

19-09-2022 / 14:41

(akt. 19-09-2022 / 14:45)

Paweł Tomczyk, który od początku grudnia 2021 roku do kwietnia br. pełnił rolę wicedyrektora sportowego Legii Warszawa, związał się z Motorem Lublin. Został nowym dyrektorem sportowym II-ligowca.

Paweł Tomczyk pochodzi z Lublina i jest wychowankiem Motoru. W barwach seniorskiej drużyny żółto-biało-niebieskich rozegrał łącznie 62 mecze, strzelił 16 goli i świętował ostatni awans klubu na zaplecze krajowej elity w 2007 roku. Ponadto występował m.in. w Górniku Łęczna, Legionovii Legionowo, Wiśle Płock i Zniczu Pruszków. Sportową karierę zakończył w lipcu 2015 roku.

Od listopada 2019 roku przez blisko dwa lata pracował w Rakowie Częstochowa, gdzie najpierw pełnił rolę kierownika skautingu, a następnie dyrektora sportowego klubu. Natomiast od grudnia ubiegłego roku do kwietnia sprawował funkcję wicedyrektora sportowego Legii Warszawa.

Tomczyk to absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad dekady jest jednym z właścicieli lubelskiej firmy zajmującej się produkcją mebli, którą prowadzi wspólnie z Krystianem Okoniewskim i Dawidem Ptaszyńskim – byłymi zawodnikami Motoru Lublin.

Komentarze (17)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
  • 1 / 0
Mnie się wydaje, że Jakubas mógłby "kupić" te awanse poprzez transfery i kontrakty, ale on tak nie chce działać. Nie chce działać tak, jakby mu doradzało 90% środowiska piłkarskiego. Dlatego że droga "kupowania" poziomu jest w naszej sytuacji ślepą uliczką, ponieważ w najlepszym układzie stworzy w klubie kadrę zarządzającą potrafiącą tylko "kupować" jakość a Jakubas chce ją kreować. Stąd twarde postanowienie o budowaniu akademii, stąd poszukiwanie ludzi, którzy potrafią zbudować kadrę z zawodników jeszcze nie wypromowanych. Na razie mu się nie udaje, bo ściągnął ludzi z Legii, gdzie "kupowanie" jakości jest dniem codziennym.
Nie jest przypadkiem, że obecny zaciąg jest z Rakowa w którym nie robiono drogich transferów, ale budowano zespół, który wykreował tych zawodników. Jakubas jako biznesmen, doskonale rozumie mechanizmy, które przynoszą trwały sukces. Te zasady muszą być dostosowane do polskich realiów sportowych i biznesowych. Polska liga jest ligą sprzedającąi żaden klub nie utrzyma finansów na przyzwoitym poziomie jeśli nie będzie sprzedawał a więc kadra zarządzająca musi mieć kompetencje do takiego działania.
Świerczewski, właściciel Rakowa powiedział, że największym zaskoczeniem w prowadzeniu klubu było to, że jest tak mało ludzi którzy mają kompetencje do zarządzania klubem.
Jakubas pewnie przeżywa podobne problemy i zdziwienie, ale dzięki dobrze zarządzanym klubom rośnie liczebność tej kadry, bo ludzie są weryfikowani i ich CV jest zapełnione jakąś historią w tej branży. Czasy czarodziejów typu "pan da z 40 mln, to będziemy grać w pucharach" powoli mijają. Wieczysta idzie tą drogą i zacięła się już na III lidze, chociaż zespół pewnie kosztuje majątek w porównaniu z rywalami z ligi.
Jakubas jest w Motorze od 2 lat, więc nie sposób oczekiwać, że w tym czasie awansuje do najwyższej klasy... Buduje powoli, bez szastania kasą! Ciężko w Polsce znaleźć fachowców, którzy zapewnią sukces i tu też jest z tym problem! Warto przypomniec, Motor w momencie przejęcia, był w opłakanym stanie... Wg mnie to proces długofalowy i nie ma co po dwóch latach oczekiwać sukcesów!
Podpułkownik
  • 0 / 0
Jakubas oprócz piłki to jaką branżą się zajmuje i które miejsce pod względem finansów zajmuje?
Major
  • 0 / 0
Newag i Mennica.
Major
  • 0 / 0
Tylko w poprzednim sezonie walczyli o awans, a teraz o utrzymanie więc jest regres. Zwolnił Sagana i Żewłakowa, a w to miejsce zatrzudnił gorszych.
Żewłakow to się sam zwolnił, jeżdżąc na podwójnym gazie, a o Saganie to polecam się również doinformować, o co dokładnie chodziło!!! Nie, że bym bronił Jakubasa, bo jest mi on obojętny, jednak wolałbym widzieć progres u nas a nie w Motorze! A u nas w kilka lat sięgnęliśmy dna, bijąc w zeszłym sezonie większość niepobijalnych rekordów, Motor zaś walczył o awans...taka różnica
Porucznik
  • 0 / 0
To chyba dobry ruch Jakubasa. Bierz się chłopie do roboty, jest co naprawiać.
Generał broni
  • 0 / 3
Dużo pracy czeka Pawła Motor czerwona latarnia 2 ligi..
Ale w PP mogą wyeliminować Zagłębie
Generał broni
  • 0 / 0
Nie tak łatwo przenieść gotowy szablon prowadzenia klubu z klubu do klubu
W Legii prezes miał udziały i pracował na swoim a to zupełnie inny rodzaj motywacji i podejściadopracy, w Motorze miał ciepłą posadę. Osoby te same a wyniki zgoła odmienne.
No i powodzenia! Wyciągnij ich dyrektorze z tego doła.
Powodzenia!
Dużo pracy przed nim, bo Motor obecnie jest w opłakanym stanie...pierwszy kandydat do spadku!!!
Ha,wydaje się,że Jakubas o lata świetlne przebija fatalne osiągnięcia Mioduskiego
i pomyśleć,że był taki czas,gdy chciał kupić Legię.

B.Leśnodorski,Żewłakow - bardzo krytycznie opisał go Janex89 czy M.Saganowski - trener zostawili po sobie bardzo złe wspomnienia.
Styl podobny do naszego z zeszłego sezonu, jednak Jakubas startował od zera. Mioduski dostał klub na poziomie europejskim, a zrobił z niego średniaka na poziomie właśnie Motoru... Taka subtelna różnica...
Dokładnie jedna wygrana na 11 meczow i ostatnie miejsce w tabeli będzie miał sporo pracy....misja na ten sezon pewnie utrzymanie w 2 lidze
Podpułkownik
  • 0 / 3
Myślę, że właśnie Motor poczuł się bardzo dowartościowany, bo ktoś go postawił w jednym szeregu z Legią, było nie było liderem ekstraklasy.
Eldiablo, Jakub jest od kilku ładnych lat w Motorze. Przewaga finansowa jąka dysponuje Jakubas nad resztą klubów jest nieporównywalna z tą Legii z roku 2016.

Skoro mówisz o subtelnej różnicy to poczytaj
co obiecywał publicznie Jakubas i jakie nakreślił perspektywy rozwoju klubu wraz z datami na realizację.