Pazdan i Jędrzejczyk w składzie na mecz z Litwą?

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

12-06-2018 / 09:46

(akt. 02-12-2018 / 11:25)

We wtorek na stadionie PGE Narodowy w Warszawie reprezentacja Polski rozegra ostatni sparing przed mistrzostwami świata w Rosji. Rywalem Polaków będzie kadra Litwy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18. W dzisiejszym spotkaniu chodzi o to, by piłkarze uniknęli kłopotów zdrowotnych. Zawodnicy, którzy w tym roku grali mniej w klubach, dostaną od selekcjonera kolejne minuty. W pierwszym składzie prawdopodobnie ujrzymy dwóch legionistów - Artura Jędrzejczyka i Michała Pazdana.

Zdjęcia z konferencji i treningów obu kadr (fot. Klaudia Feruś)

Przypuszczalny skład Polaków: Szczęsny - Bereszyński, Bednarek, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Góralski, Grosicki - Milik, Teodorczyk.


Adam Nawałka - Co do organizacji w obronie, w ataku liczę, że we z Litwą będzie już lepiej niż z Chile. W piątek próbowaliśmy wielu rozwiązań. Chcemy rozegrać spotkanie z korzyściami szkoleniowymi dla całej drużyny. Liczę, że dziś będzie rywalizacja, ale bez kontuzji. Uważamy Litwę za bardzo wartościowego przeciwnika, więc będzie to trudne spotkanie.Nigdy nie prosi się kogoś, by grał delikatnie, subtelnie. To piłka nożna, jest rywalizacja i każdy walczy o swoje. Nie stwarzamy sztucznie jakiejkolwiek atmosfery. Poziom emocjonalny jest bardzo duży, mistrzostwa już blisko, każdy chce się zaprezentować się jak najlepiej pod względem taktycznym. Panuje pełna mobilizacja.

Komentarze (15)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Porucznik
  • 3 / 0
No i Kante w Legii. Tak powinniśmy robić. Sprowadzać wyrózniających się w eklapie. Marzył mi się Carlitos...
Domyślny awatar Major
  • 1 / 0
Według mnie bardzo dobry transfer. Facet może grać za Niezgodą i wymieniać się z nim pozycją. Dobry w grze kombinacyjnej. Idealny do gry na 2 napastników ale samodzielnie też się sprawdzi.
Domyślny awatar Podporucznik
  • 3 / 0
No i git,powiem szczerze że zawsze byłem ciekaw jak by sobie poradził u nas. Czas pokaże i mam nadzieje zę będziemy mieli z niego dużo pożytku.
Jose Kante ustalil warunki kontraktu z Legia. Przychodzi za darmo.
Kapitan
  • 2 / 0
Oby :)

Janekx89
‏ @janekx89
23 min.23 minuty temu

Napastnik Wisły Płock José Kanté ustalił warunki kontraktu z Legią Warszawa.
Wojskowi wystąpili już do klubu z Mazowsza o pozwolenie na treningi gwinejskiego piłkarza hiszpańskiego pochodzenia (umowa z Wisłą ważna do 30 czerwca).
~old
  • 0 / 0
Kadra gra flap flap...
~Sobieryba
  • 0 / 0
jeśli faktycznie zagramy bez Lewego i Zielińskiego a za to z Nędzą to...Litwa ogra kadre przewałki na luziku.
Spokojne 3-0 to mus.
Skoro gramy w Warszawie, to moim zdaniem Nawalka powinien zrobic uklon w kierunku warszawskich kibicow i wystawic swojego ulubienca: Peszko.
Domyślny awatar Chorąży
  • 0 / 0
Fajnie jakby Bereś zagrał, bo jest trochę za mało wykorzystywany w kadrze.
Podpułkownik
  • 0 / 0
Spokojnie. Cas Piszczka nieubłaganie dobiega końca. Nie dlatego, że jest słaby ale dlatego, że Bereś jest coraz lepszy. Nawałka polega głównie na sprawdzonych zawodnikach. Trudno mu się dziwić przed, bądź co bądź, największą imprezą życia. Ale czas Beresia nadchodzi.
Domyślny awatar Chorąży
  • 0 / 0
Ale też można korzystać jednocześnie zarówno z Piszczka, jak i Beresia wobec nieprzekonywującej gry Rybusa na poziomie reprezentacji (w Lokomotiwie wiosną był mocno chwalony na LO; taki casus Linettego - w klubie dobrze, w reprze słabo) i zagadkowej dyspozycji Jędzy (nie wiadomo w jakiej jest formie). Widzieć Jędzę w nie najwyższej formie czy Rybusa na taki Senegal... optymalnie to nie wygląda :)
Raczej Linetty to casus Rybusa. Nie pamietam kiedy Rybus zagral dobry mecz w kadrze, a gra w niej od dawna. Natomiast w klubie najlepszy LO/PO w zespole mistrza Rosji, to samo teraz Linetty i do niedawna Zielinski. Chyba presja, bo co innego?
no on kończy w tym roku 26 lat, więc najwyższa pora żeby coś zacząć znaczyć w kadrze.
~ajakietomaznaczenie
  • 0 / 0
Kto to przepisuje? Weźcie Wy to przeczytajcie przed publikacją! Już na samym początku wypowiedzi A. Nawałki jest "Co do organizacji w obronie, w ataku liczę, że we z Litwą będzie już lepiej niż z Chile." Wstydźcie się.