Pełnomocnik do spraw rozwoju biznesu zmienił Legię na grupę WP

Jakub Szerszeń

Źródło: press.pl

15-01-2020 / 08:55

(akt. 15-01-2020 / 10:48)

Tomasz Siemieniec w czerwcu został pełnomocnikiem prezesa zarządu Legii Warszawa do spraw rozwoju biznesu. Teraz dołączył do grupy WP, gdzie będzie doradcą zarządu spółki - informuje "Press".

Były naczelny "Pulsu Biznesu", Tomasz Siemieniec, 3 czerwca został pełnomocnikiem prezesa zarządu Legii Warszawa Dariusza Mioduskiego do spraw rozwoju biznesu. Jego zadaniem była budowa zespołu zajmująca się relacjami biznesowymi, kreowanie nowych formatów i produktów, które miały pozwolić klubowi na zwiększenie dochodów.

Teraz Siemieniec dołączył do "Wirtualnej Polski", gdzie będzie doradcą zarządu spółki ds. rozwoju serwisów biznesowych. Oprócz wsparcia zarządu, jego zadaniem jest praca nad serwisami "Money.pl" i "WP Finanse", w tym wsparcie bieżącej pracy redakcji. Siemieniec wejdzie także w skład kapituły nagród gospodarczych Money.pl.

Komentarze (35)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Porucznik
 • 0 / 0
Tego interesu raczej nie rozwinął.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Jednego pasibrzucha w kolejce po wyplate mniej
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czyli w końcu rozwijamy te biznesy czy nie? Jak Siemieniec to widzi?
Kapitan
 • 0 / 0
Darmozjady jak sobie robotke zmieniają i nigdy niżej nie spadają
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ostatnio Pan Darek zaczął słuchać swojego rozumu a nie tabunu doradców, teraz Legia ma się lepiej, Pan Darek ma się lepiej a może jeden z doradców w WP też ma się lepiej.
Dobrze, że nie zmieniają się co miesiąc...
Generał
 • 1 / 0
Są zwolnienia, są odprawy i kółko się kręci, a że jak piąte koło u wozu to inna sprawa.
Nie znam typa.
Podpułkownik
 • 1 / 0
A co kogo to obchodzi. W Legii pracuje albo bardziej napisze pobiera pensje i to całkiem spore nie mała grupa osób.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Wczoraj wieczorem była w TV ciekawa rozmowa na temat finansów klubów w kontekście Barcelony. Barca przebiła barierę 800 mln EUR jako pierwszy klub. Struktura tych przychodów jest taka że sprzedaż z pomocą aplikacji i mediów społecznościowych stanowi 40-45% przychodów a więc jest to bardzo ważny kanał sprzedaży. Oczywiście nie porównuję Legii do Barcy, ale warto zauważyć, że w polskiej lidze Legia jest liderem w tej dziedzinie.
Myślę że w Legii zaniedbują edukację kibiców i informowanie ich jak Legia działa. Zamiast tego mamy nie kończące się historyjki kto komu klapki przykleił albo gacie schował. Legia powinna edukować ludzi, bo skąd mają wiedzieć co jest ważne we współczesnym futbolu. Słowo "korporacja" jest synonimem głupiego zarządzania, gdy wszędzie na świecie największe kluby juz od dawna są zarządzane jak korporacje, czyli z wyspecjalizowanymi działami, które współdziałają tworząc stabilność klubu.
Bez mediów, bez reklamy, bez zaawansowanych instrumentów finansowych, bez nowoczesnej technologi mozna być klubem lokalnym. Oczywiście najważniejszy jest zespół, ale te wszystkie działy pracują nie dla siebie, tylko własnie dla pierwszego zespołu, żeby miał więcej kasy. To jest wierzchołek góry lodowej w dobrze zarządzanej korporacji.
Te 800 mln to z transferami raczej? 40-45% z 800 mln przychodu pochodzi z aplikacji oraz social mediów? To chyba uwzględniając sprzedaż biletów i karnetów przez internet, sprzedaży gadżetów, koszulek itd przez sklepy internetowe. Ciekaw jestem ile z tego generuje Azja i Ameryka - zakładam że bardzo dużo i to właśnie głownie w oparciu o internet.
Jeśli nie ma sukcesów sportowych a klub kupuje zawodników tak medialnych jak Cholewiak to ciężko będzie wygenerować jakieś większe zyski niż dotychczas.Nie widzę tu żadnych rezerw.
obstawiam, że z tych kanałów pochodzi po prostu 40% sprzedaży dla kibiców ogółem, czyli pewnie gadżety koszulki może bilety, ale w ostatnie wątpię.
~Czaro1987
 • 2 / 1
Prezes opowiadał o tych przestrzeniach, które za Leśnego były niezagospodarowane, zleciało 3 lata i jest zjazd sportowy, zjazd marketingowy, w sklepie nie ma co kupić, rok Deyny też zaprzepaszczony. Za to mamy ciągła wymianę kadr.
w sklepie nie ma co kupić? to może zmień sklep z Bosmana albo zylety na oficjalny, gdzie towaru i to całkiem fajnego, jest sporo.
Generał
 • 0 / 0
kierownik, dobrze by było żebyś od czasu do czasu wpadał na Ł3. Jak mają się sprzedawać np. koszulki, jak jakiś idiota wymyślił wstrętną zieleń w strojach domowych? Czy ludzie zatrudnieni w Legii myślą? Popatrz na trybuny, są zawsze na biało, k.mać debile tego nie wiedzą? To jak ma iść sprzedaż, czego?
O tym jak nam idzie (ro)zwijanie biznesu to donosił parę tygodni temu pewien raport...

Jednym z jego elementów było info o dalszym spadku frekwencji co przekłada się na roczny spadek przychodów na poziomie...mniej więcej jednego Świerczoka.

Cud, że udało się wysupłać drobne na Cholewiaka, na którego parę lat temu nawet byśmy nie spojrzeli.
~Ops
 • 3 / 5
Cud to troll, który potrafi pisać.
Nie dość że bez merytoryki to jeszcze bez podpisu. No i to klasyczne przeniesienie ( choć i tak nie będziesz wiedział co to oznacza) w kwestii trolla.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
O właśnie, frekwencja - słowo kluczowe. Z tym, że to jest problem całej Ekstraklasy. Ale nie słyszałem, żeby władze Ekstraklasy coś o tym mówiły. Dlaczego niby nie można ogłosić, że celem Ekstraklasy na najbliższe dwa lata jest podniesienie frekwencji np. o 20 procent. Nie da się? Kwestia priorytetów. Jeżeli ktoś chce żeby grać ligę "normalnie", tak żeby było "stabilnie" i jeszcze żeby z 18 drużyn spadały dwie - to znaczy, że realizuje sobie jakieś inne cele. Ma być spokojnie i stabilnie.
~Alex b
 • 0 / 0
Czyli darmozjad przeszedł do wp czy będzie doił tu i tu
Generał dywizji
 • 3 / 3
Uważam że polityka informacyjna Legii jest słaba. widzimy tylko jak ktoś wypada z sanek, albo do nich wsiada, ale po co, dlaczego i jaką rolę w tych sankach pełni nie wiemy.
Legia uruchomiła nową aplikację dla kibiców, która jak rozumiem ma być też platformą dla treści reklamowych. Ale ja tak rozumiem, bo nikt nie opowiedział jakie są oczekiwania i jak Legia chce ją zagospodarować.
Legia powinna EDUKOWAĆ swoich kibiców, bo poziom rozumienia wielu spraw jest na poziomie listwy podłogowej, ale nie dlatego że ludzie są głupi (chociaż wielu jest), tylko dlatego że gubią się w domysłach a nie mają informacji z klubu.
Sierżant
 • 1 / 0
Magiczna digitaluzacja klubu- ile nie działa (nie wiem czy już można pobrać nową) aplikacja Legii?

Na stanowiskach w klubie ruch niczym transferowy,tylko efektów rozwoju nie widać.

Nim ktoś mnie skrytykuje, że niby tak dobrze jest, jeden argument: spadajca frekwencja....
no właśnie, Miodek rozumie klub jako korpo, a korpo nie informuje klientów o celach wdrożenia aplikacji czy efektach pracy menadżera a co najwyżej poinformuje o suchym fakcie. Miodek nie docenia, że my, "klienci" Legii, żyjemy tym klubem i jak by tak tą apkę uruchomił z większym przytupem, niż spamomail, to może i efekty by były lepsze. bo my serio nie jesteśmy tym w tym samum rozumieniu klientami, co odbiorcy kablówki czy konsumenci napojów maspexu.
z ta apką przecież nie trzeba zbyt dużo, wystarczy jakas mała kampania, parę wywiadów, akcji z piłkarzem w mediach społecznościowych, opowieść jakiegoś dyrektora czy prezesa jakie to ficzery dla kibica przygotowali i jak to wplynie na zarobki klubu. no, wiele nie trzeba, ale jednak więcej, niż dla tradycyjnego konsumenta.
Odyn

Nic tak nie motywuje do przyjścia na stadion jak dobra gra zespołu, a z tym najdelikatniej mówiąc w ostatnich latach nie było najlepiej.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Pietrek
Nie siej defetyzmu. Ja mam zwyczaj nagrywania meczów Legii. w poprzednim sezonie nie miałem ochoty oglądać ich powtórnie. Natomiast mecze z końca jesieni obejrzałem już kilka razy. Dobrze się to ogląda.
Boras

Absolutnie nie mam tego na celu, zsumowałem kilka ostatnich lat, Legie Ricardo Sa Pinto i jego poprzedników. To co grają za kadencji Vuko to inna bajka, ale dla wielu kibiców brak MP i Pucharów zniekształca ten obraz.
no popieram, mam tak samo - mecze nagrywam, i nieliczne oglądałem w ostatnich rundach. a jesiennych mam parę, które już po kilka razy obejrzałem i póki co nie usuwam :)
~1500
 • 0 / 0
Teraz będzie się przebierał za naczelnego wp a nie Legii. A taki podobny był. Jak u nasz w biurze. Wszyscy tak mówią że my podobne.
Dobra herr Szerszeń, fajny news, ale może tak bardziej szczegółowo. Dołączył, czyli od nas się odłączył? A jeśli tak, dlaczego? I jakie miał osiągnięcia od tego czerwca? Bo generalnie mało wiem o tym stanowisku, a z tego co kojarzę to dochody Legii paradoksalnie mocno spadły w ciągu roku. Więc fajnie byłoby skojarzyć te fakty, zrobić małe resume etc.
Pułkownik
 • 3 / 0
Z samego tekstu nie wynika, że Siemieniec odszedł z Legii, natomiast biorąc pod uwagę swobodne podejście niektórych redaktorów do języka polskiego można założyć, że jednak zmienił pracodawcę.
w sumie to brakuje informacji, co było powodem zmiany - decyzja Legii, czy decyzja tego człowieka i może jakiś powód. do tego przydało by się zestawienie efektów jego pracy, bo zkaładam, że ktoś z takim CV, jakieś pozytywy jednak wniósł. No ale nie ja tu jestem dziennikarzem :P
Dokładnie. Powiem więcej, nawet nie wiedziałem, że mieliśmy kogoś takiego jak pełnomocnik ds. rozwoju biznesu, ot tyle zmian, że człowiek zgubił głowę w tym wszystkim. Natomiast dzięki temu jakże pogłębionemu merytorycznie artykułowi wiem dalej to samo - nic xd
W Legii bieda, więc wybrał:
- pracę w młodym, dynamicznym zespole
- owocowe czwartki
- darmową kartę multisport