Pięć klubów zainteresowanych wypożyczeniem Skwierczyńskiego

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

04-07-2022 / 13:20

(akt. 04-07-2022 / 14:08)

Kacper Skwierczyński (rocznik 2003) ma za sobą ciekawe miesiące. W poprzednim sezonie skrzydłowy trenował na dwóch zgrupowaniach pierwszej drużyny Legii, zadebiutował w "jedynce", a także regularnie występował w rezerwach. Najbliższe rozgrywki może spędzić na wypożyczeniu, interesuje się nim pięć drużyn.

Kacper Skwierczyński zaczął grać w piłkę w Pogoni Siedlce, miał też okazję zadebiutować w reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej. Regularnie jeździł na kadrę Mazowsza, gdzie wypatrzyli go skauci Legii, do której się przeniósł. Trzy lata temu został mistrzem kraju juniorów młodszych, później trafił do zespołu U-18, a od początku 2021 roku występuje w rezerwach.

Na początku minionego sezonu 19-latek zadebiutował w "jedynce" w Pucharze Polski z Wigrami Suwałki (3:1), a w grudniu zagrał w Lidze Europy przeciwko Spartakowi Moskwa (0:1). Był również na ławce rezerwowych pierwszego zespołu na rywalizację z Radomiakiem w ekstraklasie i ćwiczył na zgrupowaniu kadry narodowej (U-19) prowadzonej przez Mariusza Rumaka. Trenował też na dwóch obozach Legii: w Austrii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W tamtych rozgrywkach wystąpił w 29 spotkaniach III ligi, zdobył 5 bramek i wywalczył 8 asyst (najwięcej w drużynie). Do tego ma za sobą 4 mecze w wojewódzkim PP (asysta w 1/8 finału z Mazovią w Mińsku Mazowieckim).

Niewykluczone, że "Skwara" spędzi najbliższe miesiące na wypożyczeniu. Piłkarzem interesuje się beniaminek ekstraklasy, czyli Widzew Łódź, a także kluby z I ligi: Chrobry Głogów, Chojniczanka Chojnice, Ruch Chorzów oraz Puszcza Niepołomice. Sytuacja powinna się wyjaśnić w niedalekiej przyszłości.

Komentarze (30)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
 • 0 / 0
A może dać mu szanse w Legii.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Rośnie grono wypożyczonych mlodych Legionistów..
Generał broni
 • 1 / 1
Oby trafił na dobre wypożyczenie. Podobnie Strzałek. W tym sezonie grono wypożyczonych może się prezentować ciekawie: Pierzak, Ciepiela, Kikolski, Kobylak + ewentualnie Skwierczyński, Strzałek, chyba też Kamiński. Na wyższych poziomach rozgrywkowych, niż nasze rezerwy.
Jak to mówił Czerczesow? Przedszkole?
Generał broni
 • 0 / 0
Fairplay,

Dlatego wolę, żeby "przedszkole" było weryfikowane w wyższych ligach, a nie w cieplarnianych warunkach LTC. Inaczej nigdt nie przejdą do podstawówki. Jóźwiak, Majecki, Moder zapracowali na swoje szanse na wypożyczeniach. Będę zatem z zaciekawieniem obserwował jak pójdzie tym zawodnikom.

Pozdrawiam.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Oby grali tam gdzie ewentualnie trafią na wypożyczenia
Generał broni
 • 0 / 0
Zegrze,

Jasna sprawa, dlatego mam nadzieję, że będą z głową te wypożyczenia dokonywane. Ale moim zdaniem ciężko znaleźć lepszą drogę, niż praktyka na wyższym poziomie rozgrywkowym, w nowym środowisku. To jest szkoła charakteru.

Pozdrawiam.
Niech gra i zbiera doświadczenie.
Wreszcie jakiś rozsądny ruch a nie oddanie za darmo.Ma ten chłopak potencjał w tamtym sezonie kilka razy fajnie się zaprezentował.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ma chłopak wzięcie::)
Pułkownik
 • 1 / 0
Wielki talent.
To aż ciśnie się pytanie: dlaczego nie potrafi wywalczyć miejsca w pierwszej drużynie, a ta do najsilniejszych nie należy? Wielkim talentami to byli:Kowalczyk,Janczyk.
Pułkownik
 • 0 / 0
Nie w Legii, to gdzie indziej zaistnieje. Inteligentny zawodnik, z dobrym dryblingiem, przyspieszeniem, potrafiący zrobić różnicę. Takich jest bardzo niewielu.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Czyli nie jest taki zły jak takie zainteresowanie...
Porucznik
 • 1 / 0
A co z Muzykiem ??? on miał być w Zagłębiu sprzedany czy wypożyczony?
a Jakub Kowynia- w Pogoni Siedlce sprzedany czy wypożyczony?
Liczyłem, że może dostanie szansę, ale na lewym skrzydle będzie Baku i Pich z ławki, więc raczej nie pogra a na prawym jak przyjdzie ktoś nowy to też będzie ciężko wskoczyć. Zwłaszcza, że na rezerwie wciąż będzie Kastrati i Pich, który może wyjść i na prawe i na lewe skrzydło. Chyba najlepiej będzie go wypożyczyć do 1 ligi. Tak będzie miał najwięcej szans na grę bo musi grać dwóch młodych. Fajnie by było wybrać przy tym rozsądny klub a nie taki, ktory będzie głównie dostawał w czapkę.
Pułkownik
 • 3 / 0
W Widzewie raczej też by nie miał szans na granie , więc Ruch Chorzów to najrosądniejszy wybór
Najrozsądniejszy wybór to Choniczanka, beniaminek gdzie za kreowanie gry w dużej mierze będzie odpowiadał.
Generał broni
 • 1 / 4
Pięć klubów, to coś zarobimy chyba że wszystkie chcą za darmo i żeby Legia opłacała większość kontraktu
Chodzi o rozwój tego piłkarza, a nie o jakieś drobne.
Chlopak ma sie rozwijać aby mógł grać później u nas w podstawowym składzie
Nie ma co liczyć zarobków, to raczej Legia powinna płacić Chojniczance za jakąś minimalną liczbę minut.
Generał broni
 • 1 / 0
W czym koliduje rozwój zawodnika z interesem finansowym Legii, ja uważam że jak zapłacą to będą bardziej dbali i wierzyli w zawodnika a jak można mieć coś za darmo albo tanio to się tego nie szanuje.

Wypożyczamy za darmo, płacimy część kontraktu a potem zawodnik nie chce podpisać nowego kontraktu i odchodzi za darmo.
Szanujmy Legie, akademię i pracę jaką tam wykonują trenerzy i skończmy z wciskaniem za darmo zawodników do innych klubów, albo mamy dobry towar i zawodnik ma odpowiednie umiejętności, więc trzeba za niego zapłacić albo nie rokuje do pierwszego zespołu Legii i szkoda na niego czasu.
W polskiej lidze rozwój jest mocno ograniczony, autobus i toporna, fizyczna młócka bez taktyki.
Dobrze by było, żeby chłopak miał okazję pograć. Widzew? Cóż, człowiek ich, delikatnie mówiąc, nie kocha, ale zawsze to poziom ekstraklasy.
Tylko czy tam miałby szanse na regularne występy? Oto jest pytanie...
Ja bym wolal aby poszedl do Chrobrego tam pan Marek moglby mu dac pograc ...
Ależ ja go do Widzewa, broń Boże, nie wysyłam! :-)
Ledarg

Ależ nikt tego nie mowi:)
Mam nadzieję ;-)