Pierwsza taka wygrana od 10 lat

Jan Szurek

27.03.2010 13:30

(akt. 16.12.2018 08:36)

We wczorajszym spotkaniu Legia pokonała Lechię Gdańsk mimo, że rywale prowadzili już dwoma bramkami. Takie sytuacje w futbolu zdarzają się całkiem często. Jednak legionistom taka sztuka nie udawała się zbyt często. Po raz ostatni Legia odrobiła dwubramkową stratę i zainkasowała trzy punkty w lidze niemal dokładnie 10 lat temu. 15 marca 2000 roku Legia wygrała z Zagłębiem w Lubinie 3:2 mimo iż w 40 minucie przegrywała 0:2.

Bramki dla Miedziowych w tym spotkaniu zdobyli, w 17 minucie Daniel Dubicki oraz w 39 minucie Ireneusz Kowalski. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej połowie meczu bramki zdobywali już tylko legioniści. Najpierw w 68 minucie gola strzelił, grający również we wczorajszym meczu, Marcin Mięciel. Do wyrównania doprowadził na dziesięć minut przed końcem spotkania samobójczym trafieniem gracz gospodarzy Rafał Majka. Trzy punkty zapewnił w 85. minucie meczu Marek Citko. Trenerem zespołu Legii był wtedy obecny selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda, a Legia zagrała w składzie: Zbigniew Robakiewicz - Paweł Wojtala (8' Radosław Wróblewski), Rafał Siadaczka, Jacek Zieliński, Maciej Murawski - Bartosz Karwan, Jacek Bednarz (68' Jacek Bednarz), Tomasz Sokołowski, Adam Majewski - Sylwester Czereszewski, Marcin Mięciel.