Pierwsze gole Novikovasa i Gwilii dla Legii

Redaktor Piotr Kamieniecki

28.07.2019 15:26

(akt. 07.08.2019 04:36)

Arvydas Novikovas zdobył pierwszą bramkę w barwach Legii Warszawa. Litwin potrzebował na to pięciu meczów w stołecznej drużynie. Tyle samo spotkań, by strzelić pierwszego gola, wystarczyło Walerianowi Gwilii.

Arvydas Novikovas trafił na Łazienkowską w letnim oknie transferowym z Jagiellonii Białystok. Litwin zadebiutował w stołecznej drużynie w wyjazdowym spotkaniu z Europa FC w ramach pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy.

W niedzielę w meczu drugiej kolejki PKO Ekstraklasy, Novikovas zdobył pierwszą bramkę w barwach stołecznej drużyny. Litwin strzelił gola w 25. minucie spotkania z Koroną Kielce, która sprawiła, że "Wojskowi" prowadzili 1:0. Skrzydłowy wykorzystał dogranie Pawła Stolarskiego z lewej strony boiska.

Novikovas na zdobycie pierwszej bramki w stołecznej drużynie potrzebował pięciu meczów, a dokładnie 324 minut.

Gola zapewniającego wygraną Legii (na 2:1) strzelił zaś inny z letnich nabytków "Wojskowych", Walerian Gwilia. Pomocnik został latem pozyskany z FC Luzern, a w rywalizacji z Koroną wszedł na murawę w drugiej połowie, z ławki rezerwowych. Gruzin miał do tej pory na koncie dwie asysty. W Kielcach pomocnik dołożył pierwszego gola w barwach stołecznej drużyny.

Gwilia do zdobycia pierwszej bramki dla Legii potrzebował 372 minut w pięciu meczach.